Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Zawsze mokre kupki u szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Werka&Guinness » 14 mar 2013, 11:39

To moja pierwsza wizyta tutaj więc muszę się troszkę rozpisać, mam nadzieję że nie zanudzę nikogo, szukałam podobnych tematów ale żaden nie pasował do mojego problemu.
W tą gwiazdkę postanowiliśmy udać się do schroniska podarować trochę karmy, no i tak się złożyło że wróciliśmy do domu ze szczeniaczkiem. Ogólnie nic o nim nie wiemy bo pani w przytulu powiedziała tylko, że jest 'z akcji' i ma około 10 tyg. Rasa nieznana, wet zakładał że jest to mieszanka ONka z Husky bądź Malamutem ale im bardziej mały rośnie tym wyraźniejsze ma cechy wilka... w sumie to ten czarno-srebrny psiulek z logo forum wygląda jak większa wersja Guinnessa :lool:... Historia dosyć długa i pełna wizyt u weta, szczeniaczek miał kokcydioze, był odratowywany po poważnym odwodnieniu już w schronisku, my jeszcze 2-3 tygodnie walczyliśmy z tym choróbskiem. Jednak mimo iż teraz piesek nie jest na nic chory (mam taka nadzieję) to od kiedy go mamy takich porządnych twardych psich qpek zrobił dosłownie kilka, zazwyczaj jest to ledwo trzymająca kształt żółta maź... Czy to można uznać za normalne? Guinness je wszystko.. poza swoja karma :-(Gdy był malutki i przygłodzony to pochłaniał ją niemal z miską, teraz robie cuda-niewidy by zjadał swoja codzienna porcję (namaczanie, sosiki, buliony, dodatki) i w sumie już nawet to mu zbrzydło, by nie chodził głodny dostaje ryż, bądź pozostałe po obiedzie ziemniaki czy makaron, za kromkę chleba dałby się żywcem oskubać, czasem dostaje na sucho, uwielbia marchew, zjada ją na surowo (świetny gryzak bo teraz psiak zmienia ząbki). W swoim życiu miałam tylko psa-burka który był karmiony resztkami ze stołu i chlebem z pasztetem, nigdy nie miał takich rewolucji żołądkowych, teraz jestem trochę zagubiona. Proszę o poradę
Werka&Guinness
Losowy avatar

Re: Zawsze mokre kupki u szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 14 mar 2013, 12:16

Nie jestem specjalistką, ale z doświadczenia wiem , że qupy nieładne to sygnał, że coś jest nie tak, może na coś jest uczulony i pewnie zjada rzeczy, których szczeniak nie powinien jeść, moze zmiana diety na barf._Druga sprawa, też mam rozpieszczonego psa i to był największy błąd, do tej pory borykam sie z karmieniem zuli._Głodówki, zmiany karmy, barf, a zula to skóra i kość, ale jak zobaczy kiełbase ,szynke gotowaną lub boczek to masakra, no i biały chleb._No ale pies na kiełbasie nie może żyć, i do weta lub pokombinuj z karmą, może kupy się poprawią.

Edit:
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; Używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne ...
ADM
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Wiek: 40
Lokalizacja: k-pomorskie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 20 sty 2012, 20:20

Re: Zawsze mokre kupki u szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 14 mar 2013, 13:07

A jaką karmę Guinness (genialne imię swoją drogą :ok:) dostaje?

I kiedy był wewnętrznie odrobaczany?
Obrazek
Aśś
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Wiek: 23
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2012, 10:02

Re: Zawsze mokre kupki u szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Werka&Guinness » 14 mar 2013, 14:27

Guinness dostaje (ale niekoniecznie je) karmę BRIT junior dla ras dużych, sama muszę przyznać ze śmierdzi ona nieziemsko, no ale kupiliśmy 15kg tego i trzeba zużyć... Odrobaczany był 30 stycznia, a po świętach czeka go kolejne odrobaczanie, jako że wyjeżdżamy z nim do UK. Od jakiś dwóch dni robi jeszcze rzadziej i doczytałam się na forum by mu podać Nifuroksazyd, zaraz wybieram się do apteki. Na naszym osiedlu jest mnóstwo kości porozrzucanych przez 'dobre dusze' dokarmiające bezdomne pieski, i nie zawsze zdążę mu kość wyrwać z pyska jak już jakąś dorwie... no nie da się mu ścisłej diety wprowadzić chyba że dostanie namordnik (bardzo tego nie chce).
Werka&Guinness
Losowy avatar

Re: Zawsze mokre kupki u szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 14 mar 2013, 14:45

Brit Premium Junior Large? Hmm, mój Sparrow też ją dostaje ale nie mamy problemów z qpkami. Możliwe, że Guinness jest uczulony na kurczaka, którego karma zawiera.

Gdy mój pies był mały i zdarzały się mu biegunki (dość często) to próbowaliśmy go troszkę przegłodzić. No ale wasz jeść nie chce... Weterynarz powiedział nam, że na taką rzadką qpkę możemy mu dać nos-pe.

Nie wiem ile Twój piesek ma tygodni, ale chyba juniora z Brita jeszcze nie powinien dostawać (jeśli 10 tyg.), tylko Puppies. Z tym, że on jest też z kurczakiem. http://www.pl.brit-petfood.com/karmy-dl ... uppies/131
Obrazek
Aśś
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Wiek: 23
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2012, 10:02

Re: Zawsze mokre kupki u szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 14 mar 2013, 15:01

Ja podawałam węgiel leczniczy ,sprawdził sie Zula też coś mi pozbierała i biegunka była 2 tabletki naraz dałam i przeszło.
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Wiek: 40
Lokalizacja: k-pomorskie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 20 sty 2012, 20:20

Re: Zawsze mokre kupki u szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 14 mar 2013, 15:09

Kiedy Falko był mały, rzadkie qpki nie były rzadkością.
Z tym,że miał dziwny zwyczaj wcinać kamyki i piasek, więc to tłumaczyło w zasadzie wszystko-organizm musiał się oczyścić.
Jak był całkiem mały, tak do 3 miesiąca życia, to z jedzeniem mieliśmy okropne problemy. Wybrzydzał, marudził nie jadł, ot dziecięce fochy.
Żeby oszczędzić sobie przykrości qpkowych gotowałam ryż z mięsem kurczakowym, częściej indyczym z dużą ilością marchwi i innych warzyw. Uzupełnialiśmy fitminem dla szczeniąt. Tak doradził nam wet, choć przestrzegał,że karmienie w ten sposób może spowodować większy rozstrój organizmu. Żadne sensacje nie występowały, więc tak karmiliśmy,a potem przeszliśmy na zupełnie suchą karmę(bez kombinowania suche, mokre).
Osłonowo podawaliśmy kisielek z siemienia lnianego.
Teraz Falko ma strusi żołądek :)Biegunkę miał tylko raz, kiedy wypił synowi mleko z kubka :D
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 14
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Zawsze mokre kupki u szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Werka&Guinness » 14 mar 2013, 15:21

Aśś napisał(a):Brit Premium Junior Large? Hmm, mój Sparrow też ją dostaje ale nie mamy problemów z qpkami. Możliwe, że Guinness jest uczulony na kurczaka, którego karma zawiera.

Gdy mój pies był mały i zdarzały się mu biegunki (dość często) to próbowaliśmy go troszkę przegłodzić. No ale wasz jeść nie chce... Weterynarz powiedział nam, że na taką rzadką qpkę możemy mu dać nos-pe.

Nie wiem ile Twój piesek ma tygodni, ale chyba juniora z Brita jeszcze nie powinien dostawać (jeśli 10 tyg.), tylko Puppies. Z tym, że on jest też z kurczakiem. http://www.pl.brit-petfood.com/karmy-dl ... uppies/131



Guinness ma teraz około 4 i pół miesiąca. Swojego czasu szukałam opinii o Brit Premium Junior Large (po tym jak już ją kupiłam) i wyszło na to że duże rasy mają po niej okropnie śmierdzące kupy i zabójcze gazy.. to by się w sumie zgadzało. Guinness lubi leżeć obok wanny gdy się kąpie, tylko ze po 15 minutach pomieszczenie przypomina komorę gazową :mur:
Może to i kurczak... po przyjeździe do UK pomyślę o zmianie diety na BARF obecnie poszukam karmy suchej bez kurczaka, tylko pytanie czy mości książę będzie chciał suchą karmę ruszyć :przerażenie:
Werka&Guinness
Losowy avatar

Re: Zawsze mokre kupki u szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 14 mar 2013, 18:30

A karmę suchą spróbuj namaczać szczeniaki podobno lepiej jedzą namoczoną,trzymam kciuki
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Wiek: 40
Lokalizacja: k-pomorskie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 20 sty 2012, 20:20

Re: Zawsze mokre kupki u szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Werka&Guinness » 15 mar 2013, 23:29

Od wczoraj Guinness jest na Nifuroksazydzie i dziś jest już super, może to niesmacznie zabrzmieć ale w końcu da się jego kupki zebrać z trawy :ok:osłonowo dostaje Enteromax dla dzieci. Jutro już Nifuroksazydu nie dostanie (piszą by nie przekraczać 2-3 dni stosowania) i się okaże czy unormowało mu się, oby.
Co do karmy to kupiłam na próbę 'Bosch Junior, jagnięcina i ryż' i wcina, aż mu się uszy trzęsą, jak skończy żebra o jeszcze. Widać stara karma mu po prostu zbrzydła.
Zostaje czekać na rozwój wydarzeń.

Pomyślałam, że może pochwalę się moim urwisem przy okazji :

Werka&Guinness
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post