Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Nasze pasje.

zdjęcia

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 28 gru 2011, o 22:26

zakładam nowy temat, bo mam nadzieję, że podzielicie się ze mną pomysłami. A mianowicie, gdzie lub na czym przechowywać fotki?
zawsze miałam na dysku w kompie, dopóki mi miejsca starczy, a jest go coraz mniej. A najgorsze, że te fotki co były bez zastrzeżeń, teraz mają np. pół zdjęcia jest normalnie a pół jakby coś się walnęło. Kolory inne i jakoś spada. nie wiem co się dzieje. I postanowiłam na czymś je zapisać. Poza tym ostatnio focę lustrem i wielkość zdjęcia też jest inna niż przy cyfrówce.....

Jedni polecają dyski przenośne, ale czy to jest takie dobre wyjście? czy stare ale nadal możliwe do kupienia płyty CD lub DVD? niby po kilku latach pliki mogą zniknąć. Więc sama już nie wiem. a na czym Wy przechowujecie pliki? bo szkoda, aby taka pamiątka jak zdjęcia miały zniknąć. Chyba załamałabym się :-x :-x
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Re: zdjęcia

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 28 gru 2011, o 22:32

Straciliśmy w zeszłym miesiącu praktycznie wszystkie zdjęcia po awarii komputera, nigdy nie mogłem znaleźć czasu na ich zabezpieczenia to mam za swoje. Najlepsze rozwiązanie to markowy przenośny twardy dysk, podpinany do komputera tylko wtedy gdy jest używany, przechowywany w bezpiecznym miejscu. Jeśli chcesz przechowywać dane na płytach DVD to polecam firmę Verbatim, z 10 lat spokojnie wytrzymają. Płyty "firm krzaków" po roku są już często nie do odczytania.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez beata1965 » 28 gru 2011, o 22:52

Mam cały album rodzinny na dysku przenośnym. Jak już na kompie "ciasno" to przerzucam na dysk. :-)
beata1965
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Boni
Imię: Beata
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 28 gru 2011, o 23:38

No właśnie, dobry temat, ja mam wszystko na kompie, muszę je zabezpieczyć, by nie było jak u Tomka.
Dzięki.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 29 gru 2011, o 07:59

miałam podobną sytuacje jak u Tomka więc kupiłam porządny przenośny dysk i teraz co jakiś czas zgrywam tam "nowości" bardzo praktyczne urządzenie :-)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez niya » 29 gru 2011, o 08:02

Mam przenośny dysk o ogromnej pojemności, tylko na zdjęcia ( robię ich mnóstwo), na zdjęcia dziecka mam inny dysk, ale dla mnie tylko takie rozwiązanie jest pewne
Obrazek

Obrazek
niya
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amba
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez beata1965 » 29 gru 2011, o 12:17

Dobry pomysł z tym blogiem, trzeba świat podbijać ;-) Śliczny niewinny pycholek :-)
beata1965
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Boni
Imię: Beata
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 31 gru 2011, o 21:08

hmm a jakaś konkretna nazwa firmy? czy każdy dysk przenośny jest godny zaufania?
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 1 sty 2012, o 09:14

Nie każdy. Bardzo dobre są dyski Seagate - na tą firmę bym postawił.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 1 sty 2012, o 10:25

Tomek, a próbowałeś odzyskać zawartość dysków? Czy elektryka działa? :>
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje