Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Informacje o zaginionych i znalezionych owczarkach staroniemieckich.

Re: Zgierz - znaleziony szczyluś Malinois!

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 2 sie 2014, o 23:15

To jest skandal - pies szybko ze stron wszystkich usunięty, bo go sprzedali byle szybciej. Właścicieli nikt nie szukał, bo po co? Ile był u nich? Dzień, dwa?

Ja zdjęcia mam i jeśli znikną te wcześniejsze to je na pewno tu dodam i życzę im by znalazł się właściciel i narobił rabanu. Zastanawiam się co jeszcze można z tym zrobić - ktoś ma pomysł?
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Re: Zgierz - znaleziony szczyluś Malinois sprzedany przez sc

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 3 sie 2014, o 04:27

Chyba pozostaje tylko nagłośnienie sprawy w lokalnych mediach - ze zdjęciem psa. Ten maliniak na pewno nie błąkal się tygodniami, gdyby był trzymany w złych warunkach, nie byłby tak socjalny, otwarty do kontaktu.

Zapasione psy sa mniej aktywne, mniej ruchliwe, bardziej zobojętniałe na otoczenie, więc chyba dlatego niektóre schroniska dążą do zapasienia zwierząt.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez norineko » 3 sie 2014, o 07:25

Zastanawiam się, czy to nie naruszenie prawa przez schronisko. Brak informacji o dacie przyjęcia psa, brak kwarantanny, brak podjęcia działań umożliwiających właścicielowi jego odnalezienie, ba - sabotowanie poprzez wydanie psa natychmiast do adopcji, tak, jakby był odebrany interwencyjnie. Jednak i w takim przypadku obowiązuje procedura - choćby 14-dniowa kwarantanna.
Schronisko w Obornikach fotografuje psy w chwili przyjęcia i takie zdjęcia widać w czasie kwarantanny, dopiero później są robione zdjęcia ze spaceru/wybiegu. Tymczasem tutaj były dwa rodzaje zdjęć - te "piękne" i zdjęcie z boksu, w dniu przyjęcia psa - nie ma go na forum. Pies zresztą wyglądał identycznie, choć schronisko twierdziło co innego.

Moda na zapasione psy w fundacjach i schroniskach to plaga. Na pewno ideałem jest pies ospały, mało aktywny, który jest tylko "do miziania".
Niestety mam wrażenie,że wielu tzw. "zwierzolubów", którzy się udzielają w takich organizacjach ma jakąś obsesję na punkcie "zaniedbanych" psów. "Zaniedbany" to taki, który jest za chudy oczywiście, czyli spełnia to kryterium każdy pies nie szorujący brzuchem po ziemi.
Wiem też o przypadkach kradzieży zwierząt sprzed sklepów przez tzw."wolontariuszy", którzy takiego psa natychmiast wystawiali do adopcji w miejscu oddalonym geograficznie. Oczywiście jeśli ktoś zostawił psa przed sklepem oznaczało, że właściciel się nad nim znęca i na niego nie zasługuje, więc się psa zabierało jako maltretowanego i oddawało komuś innemu. Parę takich spraw wyszło na jaw, bo właściciele nagłaśniali sprawę w mediach i ktoś zauważył identycznego psa wystawionego do adopcji... Ja nie wiem, czy takie zachowania nie są wynikiem jakichś zaburzeń psychicznych takich osób... Mówi się wiele o tym, że praca w warunkach tak silnego stresu i obserwacji nieszczęścia psów oraz życie w zbyt dużym napięciu spowodowanym opieką nad wieloma zwierzętami zamkniętymi na małej powierzchni niektórym daje się we znaki. Były głośne przykłady znanych osób, które w pomocy zatraciły się tak dalece, iż w pewnym momencie pomoc stała się krzywdzeniem. Niestety znam kilka takich osób osobiście, byłam też swego czasu zmuszona do interwencji w sprawie jednego ze schronisk bardzo podobnie zarządzanego jak Medor... Interwencja nic nie dała.
Bardzo to przykre, bo cierpią zwierzęta. No i też ludzie naprawdę chcący pomóc.
Czym innym rzeczywista pomoc i interwencja tam, gdzie trzeba, a co inne widzieć zło tam, gdzie go absolutnie nie ma...

Co więcej - ciekawe, czy faktycznie ten pies był nieoznakowany... Niektóre schroniska nie sprawdzają oznakowania psa, albo robią to z jakąś statystyczną częstotliwością. Medor twierdzi, że sprawdził, ale ponieważ sprawa wygląda jak wygląda to nasuwaja się naprawdę nieprzyjemne skojarzenia...

Dobrze Grażynko, że zgrałaś zdjęcia, pies ma wątki na forach i myślę, że trzeba to rozesłać gdzie sie da. Oby się znalazł własciciel tego psa!
Tylko ciekawe, jak go odzyska?
Zgadzam się, że media, grupy miłośników rasy, powiadomić też miejscowych hodowców, może koledzy "belgowcy" coś pomogą, może ktoś go zna.
Ale w sumie myślę, że można też pomyśleć o powiadomieniu kogoś wyżej, właśnie myślę, kogo :scratch Bo widzę na ich stronie, że nie podają informacji o psach, które mają, tylko są te wystawione do adopcji, więc nie wiadomo kiedy pies trafił, czy trafił, skąd itp.

Współczuję właścicielowi tego psa, jeśli go kocha i w tej chwili szuka. Najgorsze, że każdy z nas mógłby się znaleźć w podobnej sytuacji, gdyby nasz pies z jakichkolwiek powodów znalazł się w podobnym miejscu :-( Przynajmniej moje okrzyknięto by psami zwyrodnialca!
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 61

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 3 sie 2014, o 07:48

Wlaściciel zachowuje prawo do odebrania swojego psa - tylko musi udowodnić, np ksiązeczką zdrowia, że to jego zwierzę. Może odebrać chyba do dwóch lat - schronisko ma obowiązek poinformować, komu wydalo psa. Tyle że my potrafimy kombinować nielicho - a to dokumentacja zniknie tajemniczo, a to okaże się, że pies uciekł od tych, ktorym go wydano.
Opieka nad psimi nieszcześciami na pewno skutkuje stresem u wrażliwszych ludzi, ale przepisy dotyczące prowadzenia schronisk dają okazję do nadużyć.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez Joan » 3 sie 2014, o 07:51

Magda - dobrze, że o tym piszesz. :ok:
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 3 sie 2014, o 11:24

Tutaj cennik "adopcyjny" w Medorze: http://www.medor.org/warunki-adopcji
Widze, ze pieski "rasowe" zdrożały do 250 :mur:

Napisze do wolontariuszy tej fundacji, do tych co grozili mi odebraniem psa, bo zabiedzony, po tym co napisała Magda, boje się psa pod sklepem zostawić :przerażenie:

EDIT.: od mojej koleżanki wiem, ze Maliniak poszedł do adopcji, tzn. został sprzedany.
Więcej będę wiedzieć, jak odpisze mi główny wolontariusz.

EDIT. 2.: Najpierw otrzymuję długie opowieści o tym jaki to wychudzony pies, bo widać mu żeberka, ale super nakręcony na piłkę, po zawołaniu wpatrzony w człowieka. Oczywiście ani jedna ani druga osoba ( zostaję odesłana do kolejnej ) nie maja pojęcia czy pies został skradziony czy to uciekinier.. i nie maja pojęcia czy to byli jego właściciele czy nowi ludzie. Aczkolwiek pies z lśniącą sierścią, wpatrzony w człowieka i narajany na zabawki raczej do sznurka nie był przywiązany przy budzie :przerażenie:
Maansa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Santa
Imię: Marta

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 3 sie 2014, o 12:29

Ciekawe, czy sprawdzono, czy pies ma chip.

Bo on na porzucone zwierzę nie wyglądał.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 3 sie 2014, o 12:34

Podobno sprawdzono, ale patrząc na cała sprawę można mieć wątpliwości...
Rozsyłam info gdzie się da, zachęcam wszystkich do wrzucenia linka z tym tematem na FB - może właściciel psa się znajdzie!
Ponoć pies pojechał do Wrocławia - czy to przypadek, że tak daleko go wysłali? Również wątpię!
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Kazuko » 3 sie 2014, o 12:49

Tym bardziej ze w wątku najpierw pisali ze chcą aby adoptowal go ktoś z okolic łodzi.
"On jest Twoim Przyjacielem, Twoim Partnerem, Twoim Obrońcą, Twoim Psem. Ty jesteś Jego Życiem, Jego Miłością, Jego Panem.
On będzie Twój, wierny i posłuszny do ostatniego bicia Jego serca. Ty jesteś Mu winien zasłużyć na takie oddanie".

Zapraszam również: kubki-kubeczki-t3478.html
Kazuko
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Dorotka

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 3 sie 2014, o 13:00

Podobno sprawdzali chip i tatuaż, ale go nie było. Napisałam do pani prezes, może ona coś wie na ten temat ... Bo generalnie tylu wolontariuszy i nagle nikt nic nie wie.
Maansa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Santa
Imię: Marta

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje