Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Informacje o zaginionych i znalezionych owczarkach staroniemieckich.

Re: Zgierz - znaleziony szczyluś Malinois sprzedany przez sc

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 6 sie 2014, o 14:53

Odnośnie szukania/nie szukania psa przez właściciela.
Przykład z życia wzięty: znajomym pies wyrwał się za suką w cieczce, szukali na własną rękę, a pies jakby się pod ziemię zapadł, postanowili szukać w schroniskach.
Obdzwonili wszystkie w Trójmieście i nigdzie psa nie było, postanowili odwiedzać schrony osobiście i okazało się,że pracownikom schroniska nie chciało się nawet przejść po boksach,żeby sprawdzić,czy takiego psa mają, nie mówiąc już o zeskanowaniu chipa. Pies na szczęście został odnaleziony w jednym z trójmiejskich schronów,mało tego-kazano zapłacić za pobyt psa i rzekomą opiekę weterynaryjną. Pies był charakterystyczny, bo w typie rasy, więc podejście pracowników schronisk pozostawia wiele do życzenia.
Może w przypadku tego maliniaka właśnie tak było, tyle,że pies zawędrował do innego miasta...
Może to akurat schronisko jest wyjątkowe, z dobrym podejściem...
W każdym takim przypadku jest ziarnko prawdy...
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez metalheart » 6 sie 2014, o 22:19

Dzięki Weronika,że masz podobne zdanie :ok: Bo widzę takie akcje na codzień......i szlak mnie po prostu trafia.Jak ktoś nie lubi psów to ich nie posiada i kropka.I mam kolejny przykład z dnia dzisiejszego-pan z rasowiusieńkim goldenem w sklepie zoologicznym bajerzył o psach z pół godz.potem kupił paczkę. Britta i wyszedł.Na ulicy dobiegł do jego psa chudziutki kundelek,a pan psiarz gruchnął go tą wielką paczką karmy.Ręce opadają......Wróciłam do sklepu i kundelkowi kupiłam puszkę,którą wciągnął w sekundę.Jakaś dziwna moda nastała,że rasowy pies to część garderoby? Albo babcia z jorkiem,podbiega jakiś piesek,a ona jorka chyc na ręce,a psa z kopa.Masakra.A co do belga z tematu,jak właściciel psa by istniał,psa by szukał.Najpierw po schroniskach i w necie.Mówię tu o prawdziwym właścicielu,takim jak tutaj my jesteśmy.A pies znalazł szybko dom,ominęli przepisy i iurokrację, dla dobra psa.Nowy właściciel się ujawnił,w razie zgłoszenia się prawowitego pana psa może oddać. I po sprawie :hi:

Autor postu otrzymał pochwałę
metalheart
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: AC(Ejsi)
Imię: Eliza
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 7 sie 2014, o 07:49

Ależ ja doskonale wiem, że psy w typie są bardziej "chodliwe"! I że młody Maliniak (ogłaszany jako półroczny, czyli szczyl) za 150zł to nie lada "okazja"! Jednak jeśli schronisko pobiera wyższe opłaty za nie, to znaczy, że też są dla nich psami "lepszej kategorii"!
Też znam takie obrazki - niedaleko mojego miejsca zamieszkania jest psi fryzjer i na ich podwórku biega kundelek z potwornie zaniedbaną sierścią! Drugi psiak w typie shih tshu już jest przycięty. Taka anty-reklama, ale widać klientom to nie przeszkadza, ważne, że blisko... :mur:

Kafkę wzięliśmy jako prawdopodobnie mix OS/DON lub OBG i nikt z nas nie przeczuwał, że stanie się takim zjawiskowo pięknym psem. Naprawdę o wiele z tym "brzydkich kundli" wystarczyło by zadbać by każdy pytał "A co to za rasa?" Całe życie miałam kundelki i zawsze zadawano mi takie pytania...
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 7 sie 2014, o 08:29

No momento - ja znam przypadek, gdzie został skradziony pies, właściciele szukali - pies się jakby zapadł pod ziemię, aż w końcu po TRZECH!!!! LATACH sam wrócił do domu. Koszmarnie zaniedbany, tak bardzo, że w pierwszej chwili właściciele nie poznali że to ich pies - bo to był obraz nędzy i rozpaczy. I nikt nie wie, gdzie przez 3 lata ten pies był - bo mógł być i na drugim końcu województwa, jak nie kraju....
CanisFamiliaris
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez ulvhedinn » 7 sie 2014, o 21:26

Jeśli młody nie miał chipa ani tatuazu, to już jest niedopatrzenie właściciela.... jeżeli miał, a schron nie sprawdził.. :-(

A sytuacje zdarzają się bardzo różne.
Prowadzę DT. Kilka lat temu trafił mi się szczenior (10 msc) foksa gładkowłosego. Zabrałam ze schronu, bo okropnie obrywał od kolegów z boksu. W schronisku oceniony na 1,5 roku (idiotyzm), jak się okazało - z tatuażem, którego nikt nie sprawdził, ani nawet nie zauważył.
Dziewczyny z terierkowa odszukały hodowcę. Hodowca- właściciela.
I właściciel po tego psa przyjechał... z Danii :-)
Okazało się że pies mu został skradziony jako szczeniorek, cztery miesiące wcześniej. Do schronu było zgłoszone zaginięcie- i co z tego? Nikt nie skojarzył zgłoszenia z tym psem.....

A z drugiej strony bardzo ładną sukę w typie maliny osobiście zgarnęłam z lasu pod Wrockiem- z relacji okolicznych ludzi wiem, że została wywalona z auta. Ostatnio nawet się przekonałam, że "moja" suka bardziej jest w typie niż myślałam, spotkałam rasową sukę wypisz wymaluj jak Szelma ;) Szel notabene ma już swój- idealny- dom.
ulvhedinn
Początkujący owczarkarz
Imię: Magda
Pochwały: 16

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 30 sie 2014, o 20:24

Ciągle czekamy na nowe foty chłopaka :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Kazuko » 11 wrz 2014, o 18:39

i się pewnie nie doczekamy :P
"On jest Twoim Przyjacielem, Twoim Partnerem, Twoim Obrońcą, Twoim Psem. Ty jesteś Jego Życiem, Jego Miłością, Jego Panem.
On będzie Twój, wierny i posłuszny do ostatniego bicia Jego serca. Ty jesteś Mu winien zasłużyć na takie oddanie".

Zapraszam również: kubki-kubeczki-t3478.html
Kazuko
Początkujący owczarkarz
Imię: Dorotka

Nieprzeczytany postprzez cyberBobiq » 18 wrz 2014, o 15:09

Widuje sie z wlascicielem i z tym psem mniej wiecej 2-3 razy w tygodniu, zapewniam ze z pieskiem jest wszystko ok;) Mam jego w miare nowe zdjecia ale raczej dam znac wlascicielowi ze taka prosba wystepuje:)
cyberBobiq
Nowy forumowicz
Imię: Filip

Nieprzeczytany postprzez aannee99 » 20 lis 2014, o 10:46

MASAKRA....

Wiele mogłabym napisać, ale co to da?. Sama przekonałam się kilkakrotnie o tym, że Schronisko działa nie tak jak działać powinno,ale co ja tu będę pisała, przecież to mało ważne ;)

Dumna jednak jestem z tego, że przyczyniłam się jakiś czas temu do powrotu dwóch psiaków, które uciekły właścicielowi z posesji. Jeden został wydany do adopcji choć nie przeszedł kwarantanny!!.Drugi był jeszcze w schronisku. Kierowniczka musiała jechać odebrać psiaka od ludzi, którzy go adoptowali i oddać właścicielowi razem z pieskiem drugim, który na szczęście był jeszcze w schronisku, ale to tylko jedna historia... aaaa, dodam że właściciel psów nawet nie wziął pod uwagę tego by szukać w schronie swoich psów oddalonym od swojego domu około 50 km...
ObrazekObrazek
aannee99
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Ania

Nieprzeczytany postprzez Kazuko » 5 sty 2015, o 17:05

czy dobrze zrozumiałam że ten maliniaczek którego tak szybko wydali bez kwarantanny i o którym głos zaginął jednak miał właściciela i ten właściciel się odnalazł i piesek został oddany tak?
"On jest Twoim Przyjacielem, Twoim Partnerem, Twoim Obrońcą, Twoim Psem. Ty jesteś Jego Życiem, Jego Miłością, Jego Panem.
On będzie Twój, wierny i posłuszny do ostatniego bicia Jego serca. Ty jesteś Mu winien zasłużyć na takie oddanie".

Zapraszam również: kubki-kubeczki-t3478.html
Kazuko
Początkujący owczarkarz
Imię: Dorotka

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje