Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Zgrubienie pod skórą

Nieprzeczytany postprzez Hornet66 » 22 lut 2015, o 21:16

W dniu dzisiejszym podczas głaskania mojej Abi wyczułem na karku podskórne zgrubienie. Suczka miała tydzień temu szczepienie przeciwko Boreliozie. Czy moze być to efektem takiej szczepionki. Trzy tygodnie temu zakończona byla seria 14 zastrzyków w zwiazku z zapaleniem pęcherza. Ale wtedy nic u Abi nie wyczółem na karku.
Hornet66
Nowy forumowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Abi
Imię: Sławek

Re: Zgrubienie pod skórą

Nieprzeczytany postprzez BGrel » 22 lut 2015, o 23:31

Tak, to najprawdopodobniej po szczepieniu, o ile to w tym miejscu, gdzie byla szczepiona. Przejdzie
BGrel
Klubowicz
Imię: Barbara
Pochwały: 21

Nieprzeczytany postprzez Elise » 24 lut 2015, o 14:21

Ja też wyczułam u mojej ROXI taką jakby krostkę podskórną na grzbiecie i się zastanawiam co to jest. To jest takie wielości paznokcia, w dotyku dosyć twarde ale raczej nie boli. Może to tłuszczak czy coś w tym stylu ? Miał ktoś z Was podobny przypadek ? Nie miała w ostatnim czasie żadnych zastrzyków.
Elise
Świeżak
Owczarek niemiecki: ROXI
Imię: Eliza

Nieprzeczytany postprzez Hornet66 » 25 lut 2015, o 20:45

Dziś odwiedziłem wet. ale się okazało że zgrubienie jest dokładnie miedzy łopatkami a nie w miejscu wkucia przy szczepionce. Abi mogła się uderzyć w czasie wykonywaniu podkopu pod siatką. Miało to miejsce w tym samym czasie co szczepionka. Pamiętam że wtedy się zakleszczyła i dolna cześć siatki dociskała ją do ziemi, tak że aby ją wyciągnąć musiałem odciągnąć siatkę. I teraz nie wiem jak będzie przebiegało gojenie się takiego urazu.
Hornet66
Nowy forumowicz

Nieprzeczytany postprzez Hornet66 » 2 mar 2015, o 17:26

Zgrubienie po codziennych masażach zanika.
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
:on:
Hornet66
Nowy forumowicz

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje