Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Zjadanie piasku i ziemi

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 26 paź 2011, o 11:28

Zaczynam być mocno wkurzona na moją sunię, bo ona z zapamiętaniem wcina piasek albo drapie pazurkami w ziemi żeby ją zjadać.
Jak się naje tego piasku więcej to kupki nawet zebrac się nie da, bo się rozsypuje przy dotknięciu. Czy jej czegoś brakuje w diecie, czy to szczeniacka maniera, która sama przejdzie?
Miał ktoś podobne doświadczenia i wie co z tym zrobić?
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Re: Zjadanie piasku i ziemi

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 26 paź 2011, o 11:52

mój Ciap jak miał niedobory to lizał ścianę...

a czym karmisz małą?
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 26 paź 2011, o 13:05

- ryż, makaron, kaszka manna, chleb
- kurczak, indyk, wołowina, tuńczyk, parówki drobiowe, gotowane kurze łapki-obrane, szyja kurczaka - na surowo
- twaróg półtłusty, ser żółty, żółtko surowe 3x w tygodniu
- marchewka surowa lub gotowana, seler gotowany, jabłko, banan,

do tego raz dziennie CANIVIT zielony i Vigantol.
Ostatnio edytowano 26 paź 2011, o 22:38 przez mój pies, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez puma » 26 paź 2011, o 14:15

Puma jak byla mala zjadala tonami ziemie, korzonki itd, weci mnie straszyli niedoborami witamin ale wszystko w diecie bylo ok. Z czasem po prostu z tego wyrosla, czasami z nudow skubie korzonki ale to juz rzadkosc.

Moze sprobuj ja po prostu czyms zajac na spacerach, zeby nie wyzerala ziemii czy piasku ;)
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 26 paź 2011, o 14:29

Póbowałam, piasek, ziemia, korzonki wyrywane z ziemi są tak zajadane jak najlepsza kość i nic nie jest w stanie oderwać jej od tego, po prostu trzeba zabrać jej z miejsca i przenieść w inne, ale i taki stara się to robić gdzie się da. A na piasek to jet po prostu aż dzika i pożera go jak złodziej.
ObrazekObrazek

mój pies
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 9 lis 2011, o 10:50

i Bruno i mój poprzedni pies też żarły może nie piasek ale ziemie i to tylko w lesie ,żadnemu nic nie było,ale fakt dziwne to,zauważyłam też wsród znajomych psów z którymi spacerujemy to samo,opychanie się ziemią ile wlezie,poprzedni pies również zajadał się węglem,gdy bywaliśmy w oswiedzinach u babci :? nie wiem co jest tego przyczyną ale nie wydaje mi się zeby to był brak jakis witamin ;)
egonek5
Owczarkarz
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 9 lis 2011, o 11:19

Luka nigdy nie zjadała ziemi czy piasku, jest od 10 tygodnia na barfie, czasem dawniej próbowała zjadać kocie kupy zagrzebane w piasku. Myślę, że najlepszym sposobem na to jest od szczeniaka uczyć konsekwentnie nie podejmowania i zjadania niczego, w tym i piasku. Tylko jedzenie w misce ew. z ręki przewodnika lub z innej ręki po uprzednim pozwoleniu przez pana, może pies wziąć do pyska. I po problemie.

Krzyszof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 24

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 9 lis 2011, o 12:59

Wczoraj podczas rozmowy z jednym ze szkoleniowców psów do dogoterapii dowiedziałam się , że zjadanie ziemi może oznaczac brak w organiźmnie psa probiotyków. A więc podawać np. kefir naturalny.
ObrazekObrazek

mój pies
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 9 lis 2011, o 17:33

chyba raczej nie,bo Bruno dwa,trzy razy w tygodniu dostaje jogurt naturalny ;) a ziemie jeden jak i drugi pies zaczęły jesc nie jako szczeniole,a już mając po 2,3 lata.
egonek5
Owczarkarz
Pochwały: 3

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje