Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Zmiana diety przez psa?

Nieprzeczytany postprzez niya » 1 wrz 2013, o 12:07

Mam mały problem i potrzebuję porady.
Moja Amba od zawsze była wszystkożerna, coby jej nie dać ( w granicach rozsądku) to pochłaniała wszystko i chętnie. Od tygodnia wybiera z miski tylko i wyłącznie mięso, czyli ma makaron, warzywa, 3 rodzaje mięsa i tylko mięso wyżera, reszta zostaje i jest nietknięta. Myślałam, że może za mało jej mięsa daję ( ale pies ma 3 lata jest zdrowy, rozwija sie bardzo dobrze i nigdy problemów z jedzeniem nie było) więc zwiększyłam dawkę, ale nadal jest tak samo, mięso zje, ale kaszy, makaronu i warzyw już nie. Zgłupiałam trochę bo pies mi ciut schudł, a mimo to nie chce zjeść więcej.
Czy to może być brak jakiejś witaminy w organiźmie? czy psinie sie po prostu odwidziało jedzenie i sama zmieniła sobie dietę?
Obrazek

Obrazek
niya
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Re: Zmiana diety przez psa?

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 1 wrz 2013, o 12:18

Jeśli jest zdrowa, to może zrób na odwrót - przegłodź trochę?
Lub...
gotujesz jej to mięso czy dajesz surowe? Jeśli gotujesz, to może ugotuj wszystko razem w jednym garnku?
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez niya » 1 wrz 2013, o 12:29

Aga właśnie zawsze gotuję wszystko w jednym garnku i martwi mnie taka nagła zmiana nawyku, Amba nie zje ani surowego mięsa ani kości.
Nie wiem czy przegłodzenie to dobry pomysł bo jak pisałam, Amba już schudła bo więcej poza mięsem nie tknie
Obrazek

Obrazek
niya
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 1 wrz 2013, o 17:21

A może odwiedż weta,może coś poradzi,zawsze to fachowa porada.Pozdrawiam.
danuta waniek
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 1 wrz 2013, o 17:46

Jest zwyczajnie wybredna i je tylko to, co lubi. Gdyby była głodna to by zjadła wszystko. Ile waży i jaka jest duża?
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 1 wrz 2013, o 17:46

A ja sobie myślę, że pies jest po prostu PRZEJEDZONY :roftl: .
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 1 wrz 2013, o 18:18

Dlatego napisałam "jeśli jest zdrowa" to zrob głodówkę.

A właśnie - ile waży? Porównaj ze wzorcem, jeśli waga w normie i zachowuje się jak zawsze, to zrobiłabym głodówkę. Jeśli jest apatyczna - wio do Weta.

Z reszta gdzieś czytałam że raz na jakiś czas glodowka psu dobrze służy. N nie dostaje jednego posiłku raz na kilka tygodni - 5, 6 - bo jak przyjdziemy wieczorem z jakiegoś dużego wysiłku fizycznego i padnę spać - to jak się przebudze po nocy nie chce mi się hałasować z michą i budzić N :D.
Ma pecha że na mnie trafił :D. Za to rodzice widze że dają mu ponadprogramowe papu w dzień i już wiem skąd to 37kg na wiosnę :/.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 1 wrz 2013, o 18:47

Wadera napisał(a):Jest zwyczajnie wybredna i je tylko to, co lubi. Gdyby była głodna to by zjadła wszystko. Ile waży i jaka jest duża?

Postawiłem identyczną diagnozę. :D

Danusia, przemiel mięso na najdrobniejszym sitku, tym do maku, wymieszaj dobrze i niech cwaniara spróbuje sobie powybierać mięsko. :roftl:
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez niya » 3 wrz 2013, o 06:36

jak zwykle mieliście rację :)

Aga, Amba waży nadprogramowe dwa kilogramy więcej, ale wiesz to na zimę się zbierało :ooops:

Przez dwa dni mieliłam mojej futrzastej królewnie mięsko i mieszałam z resztą posiłku, jednego nie tknęła, drugi usiłowała przebrać. Na drugi dzień wpierdzieliła wszystko co miała w misce i patrzyła o więcej :D
Dziś mięsa nie przemieliłam i zjadła wszystko jak zwykle.

Do weta nie jechałam bo w zachowaniu nic się nie zmieniło, ma dużo energii, jest zadowolona i nie widziałam żadnych oznak choroby, zmiany poza wybrednością właśnie.

Jak zwykle jesteście niezawodni!!! :serce:
Obrazek

Obrazek
niya
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 4 wrz 2013, o 10:11

Super, że sytuacja sama się rozwiązała.
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Andzik
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dasko
Imię: Anna
Pochwały: 1

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje