Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Zmiana Karmy

Nieprzeczytany postprzez madlen26 » 28 maja 2011, 21:58

Słuchajcie mam taki problem.
Od jakiegoś czasu mój Baks wiecznie się szudra i gryzie gdzie da, podejrzewałam pchły czyli pchle alergiczne zapalenie skóry, bo miał nawet ropne zapalenie rany, która sobie wygryzł koło ogona. Po interwencji weta rana zniknęła, ładnie się zagoiła, dostał zaszczyk przeciwalergiczny, antybiotyki no i został zakropiony fiprexem. Wet nie wykluczył alergii pokarmowj Przez jakiś czas było fajnie, objawy się zmniejszyły. A dziś znalazłam kolejne wygryzione ranki kolo ogona, nie z ropą, ale jednak. Więc od razu przemyłam specjalnym płynem i zabezpieczyłam przed kolejnym podgryzaniem. Od razu mówię, że zapalenie gruczołów około odbytowych zostało wykluczone.
Moje pytanie jest takie, czy może to być przebiałkowanie?? A może alergia pokarmowa?? Karmię go gotowanymi korpusami z ryżem i warzywami. Dałabym coś innego ale u nas na wiosce nic nie dostanę ciekawszego, Czasem zje wątrobę lub płuca.
I teraz tak, chciałabym zakupić jakąś karmę, żeby sprawdzić czy po odstawieniu tego jedzenia objawy znikną. Co byście proponowali bo jestem głupia :irefulSzukam już od paru godzin, ale tu i na owczarku jest tyle tego, że łeb mi pęka. :o
A może ktoś z was miał podobne doświadczenia i zmienił karmę??
Za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi dziękuję z góry :hi:dzieki
madlen26
Losowy avatar

Re: Zmiana Karmy

Nieprzeczytany postprzez puma » 28 maja 2011, 22:25

Moja Puma swego czasu sie okropnie gryzla i drapala, moze nie az tak zeby robic sobie rany ale i tak dosc powaznie to wygladalo, ostatnio drapie sie troche mniej ale tez jestem na etapie przygotowywania sie do zmiany karmy.Wet kazala nam podawac Zyrtec ale po jakims miesiacu nie bylo zadnej poprawy wiec odstawilysmy. Teraz bede kombinowac albo z hipoalergicznym Britem Care, albo z Markus Muhle (naturalne skladniki itd).
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Avatar użytkownika
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Wiek: 24
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 2
Dołączył(a): 24 kwi 2011, 19:41

Re: Zmiana Karmy

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 29 maja 2011, 05:32

Dla alergików z problemami skórnymi zalecana jest karma z jagnięciną i ryżem. Niektóre psy uczulone są na kurczaka.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Zmiana Karmy

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 29 maja 2011, 08:25

No właśnie, wyklucz kurczaka, a wołowe serca, przełyki, korpusy z indyka próbowałaś? Albo faktycznie poszukaj karmy bez kurczaka
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Wiek: 41
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:42

Re: Zmiana Karmy

Nieprzeczytany postprzez madlen26 » 29 maja 2011, 10:43

Chodzi właśnie o to, że jakiś czas temu też zajadał kurczaka i nic się nie działo. Potem przeszłam na kiszki takie dla psów, bo niestety nie miałam czasu gotować, od niedawna znów gotuję i pojawiły się problemy. A zbiegło się to z czasem gdy pierwszy raz podałam mu surowy drób. Może przypadek. Wtedy zaczął się wygryzać, bo drapać to on mi się drapie ciągle, walczę z pchłami non stop gdzieś od zeszłego roku od lipca. Od tamtej pory surowe dostawał chyba dwa razy ale to było ze dwa tygodnie temu. a gryźć tak solidnie zaczął się dopiero od trzech dni. Muszę coś wymyślić, bo zwariuję a i on się męczy. Mam nadzieję, że to nie znów pchły, bo był spokój po zakropieniu i podaniu zaszczyku przeciwalergicznego. :ireful
madlen26
Losowy avatar

Re: Zmiana Karmy

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 29 maja 2011, 21:35

Nasz kudlacz mial tylko kooopy bardzo wodniste i biegunkę -zrobilismy badania krwi i wyszlo ze ma uczulenie na bialko bo tez podawalismy kurczaka,podroby watrobki drobiowe i teraz jest na royalu weterynaryjnym z mala zawartoscia bialka i tluszczy-moja rada udaj sie do weta i zrob badania krwi i moczu :ooops:
Obrazek
Hiku27
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hikari oraz Ira
Imię: Wojtek
Lokalizacja: GDAŃSK
Pochwały: 8
Dołączył(a): 21 lut 2011, 00:23

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post