Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Zmiana pozycji na odległość.

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 30 paź 2013, o 11:07

Spsułam zmiany pozycji na odległość :(. Cwiczylam Nazgulowi warowanie jak biegł z rewiru - i nauczył się po uslyszeniu komendy biec biec biec i zawarować przede mną :(.

Jakieś pomysły jak to odkręcić? Jedyne co mi przychodzi do głowy, to zacząć wszystko od początku.
Zmiany pozycji obok nogi, i coraz dalej od psa...
Oraz zostawanie z tyłkiem w jednym miejscu przy dużych rozproszeniach. Bo ostatnio zaczął zadek ruszać przy dużym pobudzeniu :). Chyba trzeba wrócić do kolców i pokazać mu że nie opłaca się podnieść zadka :))).

Ale udało już mi się odkręcić "do mnie" wprowadzając nową komendę, bardzo się z tego cieszę :).
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Re: Zmiana pozycji na odległość.

Nieprzeczytany postprzez anita » 30 paź 2013, o 12:01

sprobuj moze postawic cos przed nim, np kawalek deski na sztorc, albo stol/krzeslo, tak zeby jak mowisz komende nie mogl tego latwo przejsc, lub ustaw go na jakiejs "platformie" np na czyms lekko wyzszym,
ja czasem cwicze "nad przepascia" ( obsunela sie ziemnia u nas w lesie o ok 70cm i jest taka mala przepasc na ok metr szeroka) i sadzam ja na "drugim brzegu" tej dziury i odchodze do cwiczenia pozycji wlasnie, taka jestem zla pancia :-)
anita
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 30 paź 2013, o 12:24

Bardzo dobry pomysł jeśli chodzi o przepaść!!! Super!!!
Bo zastanawiałam się co w terenie mu wymyślić za "naturalna" przeszkodę żeby się nie przesuwał. I nic nie wymyśliłam, poddałam się. ;)
Numer z jakimiś konstrukcjami znam, ale ja niestety mieszkam w bloku i w mieszkaniu to żal ćwiczyć warowanie typu "PAC". Ale stoj-siad jak najbardziej :). A ja się zastanawiałam co by tu w domu z nim porobić, już mam pomysł zatem :)))).

Dzięki!!! Przepaści u nas dostatek dzisiaj wypróbuje obie opcje!!! :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 30 paź 2013, o 13:11

Z Rudym często ćwiczymy na osiedlowej ławce, albo w środku takiego dużego, betonowego kręgu. To ostatnie fajne,bo ma sporo miejsca, a jednak nie da rady wyłamać komendy.
A może za jakimś dość niskim murkiem?
A w lesie, to za zwalonym jakowymś drzewkiem :D
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 30 paź 2013, o 19:42

Jest jest jest!!! Problem rozwiązany :lool:

Dziękuje "Myszce" za kilka porad, :lool:

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Kaisa » 31 paź 2013, o 00:17

Aga, jeszcze jeden pomysl do wykorzystania w domu. Ustaw dwa krzesla niedaleko siebie i poloz na nie kij od szczotki. Najpierw moze byc wysoko na siedzeniu aby pies mial widoczna barierke i nauczyl sie pozostawac z tylu w trakcie zmiany pozycji, potem szczotke poloz nizej na dolnych szczebelkach krzesel az wreszcie bedzie mozna szczotke polozyc na dywanie bez krzesel, a potem juz powinno sie obejsc bez niczego.
Kaisa
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Belg Ari, Anka ON
Imię: Kasia
Pochwały: 8

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje