Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Znowu uszka :(

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 14 wrz 2012, o 16:53

Witam.
Już zakładałam tutaj podobny wątek ,ale niestety muszę jeszcze raz...

Od początku moja aktualnie 6-miesięczna suczka ON miała problemy z uszkami. Stanęły jej jak miała jakieś 3 miesiące, potem klapły. Zmieniłam witaminy na takie (o dziwo) o mniejszej zawartości wapna i fosforu (happy dog) i stanęły pięknie stały aż do teraz. Jedno nadal stabilne ,ale drugie już się chwieje i łamie w połowie. Boję się, że jeśli teraz oklapnie to już nie wstanie... Proszę o jakąs poradę bo te uszka mnie już doprowadzają do rozstroju emocjonalnego, nie przesadzając! :-(( :-(( :-((

Dodam jeszcze, że zaczęło się to ,kiedy naciągnęła sobie mięsień przedniej łapy, może to mieć jakis związek z lekami które bierze?

No i jeszcze jedno- strasznie się jej brudzą te uszy. Mogłabym czyścic codziennie a i tak brudne.
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Re: Znowu uszka :(

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 14 wrz 2012, o 16:56

może podawać z większą zawartością fosforu i wapnia bo może pomóc na chrząstki w uszkach :) życzę powodzenia :)
kati777
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 14 wrz 2012, o 16:58

[quote="kati777"]może podawać z większą zawartością fosforu i wapnia bo może pomóc na chrząstki w uszkach :) życzę powodzenia :)[/quote

A jeśli można zapytać, czy nie szanse nie są już przypadkiem stracone??
I dzięki za odpowiedź :))
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 14 wrz 2012, o 17:22

Moze ma jakies zapalenie uszu? Ja sie nie znam, ale mojemu uszy sie tak nie brudza. Mialem wczesniej bernardyna i on mial wlasnie problem z uszami. Dostawal specjalne krople lub masc. Wiedzialem, ze cos zaczyna sie dziac kiedy "trzepal" uszami. W srodku zbieralo mu sie takie brazowe cos. Tez na poczatku myslalem, ze to brud. Moze trzeba odwiedzic weterynarza?
ObrazekObrazek
Kalten
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Hubert

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 14 wrz 2012, o 17:48

Tanorja napisał(a):
kati777 napisał(a):może podawać z większą zawartością fosforu i wapnia bo może pomóc na chrząstki w uszkach :) życzę powodzenia :)[/quote

A jeśli można zapytać, czy nie szanse nie są już przypadkiem stracone??
I dzięki za odpowiedź :))

raczej nie ;) przecież jeszcze rośnie ;-)
kati777
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Dybrissa » 14 wrz 2012, o 17:57

Moja znajoma miała ONka, któremu też ucha nie chciały stawac, weterynarz jej poradził, żeby je podparła na tekturkach :-O O dziwo stanęły na dobre, pies ma teraz ok. 9 lat i nigdy juz nie mial problemu z klapniętymi uszami...
Dybrissa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 14 wrz 2012, o 18:06

Kalten napisał(a):Moze ma jakies zapalenie uszu? Ja sie nie znam, ale mojemu uszy sie tak nie brudza. Mialem wczesniej bernardyna i on mial wlasnie problem z uszami. Dostawal specjalne krople lub masc. Wiedzialem, ze cos zaczyna sie dziac kiedy "trzepal" uszami. W srodku zbieralo mu sie takie brazowe cos. Tez na poczatku myslalem, ze to brud. Moze trzeba odwiedzic weterynarza?

Szczerze mówiąc nasza sytuacja jest identyczna. Muszę się z nią przejść, ale czy to moze miec coś wspólnego ze staniem uszu??

-- 14 wrz 2012, o 19:10 --

Dybrissa napisał(a):Moja znajoma miała ONka, któremu też ucha nie chciały stawac, weterynarz jej poradził, żeby je podparła na tekturkach :-O O dziwo stanęły na dobre, pies ma teraz ok. 9 lat i nigdy juz nie mial problemu z klapniętymi uszami...

Ale jak na tekturkach? ;o
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 14 wrz 2012, o 18:15

Nie wiem, nie chce wprowadzic Cie w blad. Na pewno uszy trzeba wyleczyc (jesli rzeczywiscie sa chore) bo bedzie tylko gorzej. Samo czyszczenie nic nie da.
Tak na "chlopski rozum" to moze dlatego nie chca stanac, ale najlepiej udac sie do weterynarza.
ObrazekObrazek
Kalten
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Hubert

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 14 wrz 2012, o 18:25

no pójście do weta napewno nie zaszkodzi :D
kati777
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 14 wrz 2012, o 19:15

Nadmiar fosforu jest zgubny dla postawienia uszu. Zdrowe uszy się nie brudzą tak, by się tym zajmować, my czyścimy raz na 4 miesiące, a i tak za bardzo nie ma z czego. Więc skoro jest problem to warto iść do weta, bo to może jakieś grzyby albo zapalenie.
Osłabienie infekcją lub lekami może mieć wpływ na przejściowe klapnięcie uszu, podobnie jak wymiana zębów.
A specjalne wkładki/tekturki to są owszem, ale na uszy najpierw trzeba wyleczyć.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje