Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Zorion znaczy szczęście

Nieprzeczytany postprzez Kokos » 2 wrz 2013, o 10:39

Cudny, slodki, piekny!!! :brawo:
Podoba mi sie zdjecie jak spi z Lukasem, :lool:

Zdrowka dla kluseczki :-) :welcome:
Kokos
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: KOKOS
Imię: Jola
Urodziny

Nieprzeczytany postprzez baby245 » 2 wrz 2013, o 10:43

Piękny maluch, niech się zdrowo rośnie i psoci :roftl:
To zdjęcie jest słodkie :lool:
Obrazek

Pożyczyłam z tego albumu: https://plus.google.com/photos/10359776 ... 3919188577
baby245
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Devil z Grodu Smoka
Imię: Ewa

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 2 wrz 2013, o 12:36

Wujcio dał nogę :D Jakbym mojego psa widziała - nikt mu nie było straszny oprócz szczeniaka :D
Przepiękny malec! :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Yustyna » 2 wrz 2013, o 12:52

Witam! I od razu zapowiadam się na śledzenie wątku. Och i ach.. Coś mi się coraz bardziej podobają takie urwisy..
I bardzo chętnie bym poczytała o relacjach domowych, co się zmieniło, jak się psiaki będą dogadywać, ile malec przejmie z zachowań starszego..
Głównie zdrowia malcowi życzę! Szczęście ma wpisane w imię...
Yustyna
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Cookie i Abby
Imię: Justyna
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 2 wrz 2013, o 14:56

Pani Zofio, to ten sam. Też zauważyłam, że lubi się bawić w kocim stylu - najpierw obserwuje zabawkę, potem trąca łapkami a na końcu łapie w zęby. Tym lepiej, jeśli wróży to psa rozważnego, bardzo bym sobie takiej cechy życzyła.
Dorcia, Zorion najpierw zatopił swoje igiełki w fotelu zanim uznał, że nadaje się na miejsce do spania. Jego ulubionym łupem do obgryzania jest obecnie wszystko, co wisi w powietrzu na wysokości zębów. Wliczając łapy Lukasa wystające z kanapy.
Lukas najpierw delikwenta intensywnie obwąchał a potem przez jakiś czas ignorował. Po przełamaniu pierwszych lodów chciał się z maluchem bawić w ogródku, ale chyba Go trochę peszy różnica wielkości. Na razie stosunek Lukasa do Zoriona określiła bym jako życzliwą obserwację. Pomijając moment gdy młody traktuje Jego łapy jako gryzak - wtedy Lukas jest skonsternowany i próbuje je chować pod siebie.

Co do samego Zoriona - jestem bardzo zadowolona z tych elementów charakteru które na razie okazuje. Nie był zupełnie zestresowany ani wycofany gdy po przyjeździe postawiłam Go w ogródku na siku. Jak tylko poczuł trawę pod łapkami załatwił się ładnie i rozpoczął dokazywanie. Chętnie łapał zabawki które Mu proponowałam i ładnie się nimi przeciągał. Jak już wygrał chwilę taką zabawkę "zabijał" a potem rozsiadał się na trawie by pociamkać zdobycz. Po wejściu do mieszkania był nieco bardziej onieśmielony, zatrzymał się w progu i zaglądał do środka zanim zdecydował się na wejście. Na początku ostrożnie zwiedzał pomieszczenia do których najpierw ja wchodziłam. Dziś od rana natomiast zwiedza całe mieszkanie bez oporów polując na wszystkie zwisające i podatne na gryzienie obiekty.
Bardzo jest skupiony na człowieku, nawet gdy w najlepsze bawi się zabawką zerka raz na jakiś czas czy dalej jestem na miejscu a gdy wstaję prędziutko porzuca zabawkę i leci za mną plącząc się pod nogami i czepiając spodni. Ładnie daje się przywołać więc utrwalam tą umiejętność póki robi to naturalnie i chętnie.
Sprawdzałam dziś rano Jego reakcje na nowości. Mam w ogrodzie gruby, spłaszczony karton o wielkości gdzieś tak 1,5 na 2 metry. Jak wytaszczyłam Go na środek ogródka Zorion przyglądał mu się z bezpiecznej odległości ok 1- 1,5 metra. Gdy rzuciłam go na ziemię lekko się cofnął, ale gdy obiekt znieruchomiał ruszył na oględziny. Karton został najpierw obejrzany, portem obwąchany, postawił na nim jedną łapkę potem wlazł cały. Finalnie karton został sklasyfikowany jako coś, co fajnie się obgryza i zaproszony do zabawy.
Trzepaniu prześcieradła przyglądał się z ciekawością ale bez lęku, gdy położyłam je na ziemi wlazł na nie i obgryzał rogi.
Duże wiadro toczące się z Jego stronę jest trochę straszne, po odbiegnięciu na bezpieczną odległość przyglądał się co będzie dalej. Gdy wiadro kopnięte zaczęło się oddalać postanowił na nie zapolować.
Odwiedziła nas jeszcze w ogródku sąsiadka z parasolem, parasol był obserwowany z podejrzliwością ale sąsiadka okazała się super, bo miała w ręce zabawkę i miziała po brzuszku.

Chyba tyle z naszych ciekawostek dzisiejszych. Chciała bym pisać codziennie aby potem mieć ładnie rozpisany pierwszy etap dojrzewania małej piranii, ale nie wiem czy starczy czasu. Tego posta piszę od rana, z częstymi przerwami. Na razie mam wrażenie, że plan dnia skupia się na wchodzeniu i wychodzeniu z ogródka.

Zdjęć dziś nie robię bo brzydko u nas i mżawka...

Dziękuję wszystkim za miłe słowa, spodziewajcie się ciągu dalszego.

PS. Od rana panowie zrobili postęp z zabawą - Zorion bardzo energicznie zaprasza Lukasa do zabawy skacząc dookoła i szczekając, na co Lukas merda ogonem i trąca Go łapą, wtedy na tejże łapie zębami uczepia się Zorion wielce szczęśliwy z poświęconej uwagi a Lukas ucieka w inną część ogródka. Za jakiś czas sekwencja powtarza się.
Widać, że w dalszym ciągu Lukas nie za bardzo wie jak się bawić ze szczeniakiem (z innymi psami w sumie też nie) i jest lekko speszony całą sytuacją.
Blog o życiu i pracy z owczarkiem:
http://yaronwpracy.blogspot.com/
Thrima
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zorion, Yaron
Imię: Ada
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 2 wrz 2013, o 16:37

Oj będą z niego piesy będą :) No i ma fantastycznego spokojnego kompana do zabaw i znęcania się nad nim ;-).
Przebywaj jak najwięcej z maluchem, co tam forum, nasiedziałaś się już u nas, teraz czas na zabawę w nianię :). Nie to że Cię wyganiam :roftl: :roftl: . Po prostu psy rosną tak szybko!!! Jak lubisz szczyle, to musisz się na maxa nim nadalektować :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 2 wrz 2013, o 16:42

Witamy nowego użyteczka :-) .
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 3 wrz 2013, o 08:47

Super :)
Witamy nowego maluszka na forum :)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 3 wrz 2013, o 09:13

Piękny! :-)
Powodzenia i mnóstwa radości ze wspólnego czasu i pracy życzę. :ok:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez minia » 3 wrz 2013, o 09:19

Szczeniaczek śliczny, już nie mogłam się doczekać Twoich zdjęć
minia
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: mavok i 0 gości

Opcje