Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Zorion znaczy szczęście *OBI, OBI, OBI*

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 11 lis 2014, o 17:59

Znam to bardzo dobrze! Jak chciałam pokazać, że Kaf się poza domem nie bawi rzuciła się na miśka gdy tylko go wyjęłam :roftl:

Super foty!
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Re: Zorion znaczy szczęście *Już rok działamy w szkołach!*

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 21 sty 2015, o 16:08

Niedawno minął rok naszej działalności edukacyjnej w szkołach i przedszkolach. Rok temu wystąpiliśmy po raz pierwszy w szkole w Giebułtowie - Zorion jako mała kluseczka niewiele umiejąca i znudzona przemowami przez mikrofon, oraz ja - z entuzjazmem ale i zerowym doświadczeniem i niepewnością jak wszystko się ułoży.

Rok później wiem już, że jesteśmy zgranym duetem i jeśli ktoś zawali, to na pewno nie będzie mój pies.
Jedziemy do tej samej szkoły poprowadzić jak rok temu zajęcia dla dzieci, które corocznie zbierają karmę dla psów z fundacji w której działam. Pierwszy raz będziemy występować przed publicznością która już zna Zoriona, ale nie martwię się, bo jego repertuar znacznie się powiększył. Jako przebój typuję "susełka" :)

Po występach dzieci nadchodzi nasza kolej, na początku opowiadam dzieciom jak przez ostatni rok nasza fundacja pomagała zwierzętom, a potem następują wyczekiwane zajęcia z psem. Najpierw pokazuję jak ładnie Zorion wygrzeczniał przez ostatni rok - tu demonstrujemy błyskawiczne przejścia psa z biegu w "stój", zmiany pozycji oraz chodzenie przy nodze bez smyczy. Wciąż w temacie grzeczności odsyłam psa na legowisko i z powrotem, potem Zorion przynosi kapcie a potem zabawkę i bawimy się w nagrodę, przy okazji tłumacząc dzieciom jak można bawić się z psem.

Nadchodzi ulubiony punkt bloku "grzecznościowego", czyli powstrzymywanie się od jedzenia. Tutaj następuje spektakl mojego zachęcającego machania parówką, okrzyków "Mmmm, jaka pyszna" i generalnej parówkowej ekstazy. Najczęściej na tym etapie dzieciaki zwijają się ze śmiechu, a Zorion cały czas pozostawiony jest w pozycji waruj. Potem nadchodzi pora na zagęszczenie atmosfery gdy teatralnie szepcząc, w wielkim skupieniu i ciszy smyram Zoriona parówką po mordce. Dzieci już się nie śmieją tylko z zapartym tchem śledzą losy bezczelnej parówki. A ta zostaje położona Zorionowi pomiędzy łapami, podczas gdy ja demonstracyjnie odchodzę, odwracam się i zasłaniam oczy. Napięcie sięga zenitu! Potem mogę już tylko zademonstrować dumę z Kluskowej grzeczności, wrócić do niego i po uzyskaniu zgody od dzieci wydać komendę zwalniającą. Parówka zostaje pożarta, Zorion wygłaskany, Happy End!
Czasem nie wiem kto ma większą frajdę, my czy dzieciaki.

Nadchodzi kolej na "blok sztuczkowy", tu na początku z dumą prezentujemy Susełka, który był moją sztuczkową klątwą i byłam pewna, że nigdy Zoriona tej sztuczki nie nauczę. Potem prezentujemy siadanie na krześle oraz wchodzenie na nie osobno przednimi i tylnymi łapkami. Następnie to samo, tylko na piłce gimnastycznej. Na to dzieci nie były gotowe, następują brawa i przerwa na smakołyki i chwalenie.

Na końcu jest blok "gromienia mitów" inspirowany mocno przez Panią Zofię. Otóż, pytam dzieciaków czy myślą, że taki komisarz Aleks to prawdziwy detektyw czy tylko psi aktor. A potem z pomocą targetu położonego w strategicznym miejscu inscenizuję scenkę, w której to nauczyciel odgrywa rolę złoczyńcy, a Zorion zachowuje się zupełnie tak, jakby zrozumiał i zdementował jego szatański plan. Po scence tłumaczę dzieciom jak pies wcale nie rozumiał tylko po inscenizowanym komendami śledztwie został wysłany na target, co wyglądało zupełnie jakby oznaczał przestępcę.
Na dowód przenosimy target i nagle to dzieci zostają przez psa zidentyfikowane jako sprawcy przestępstwa.

Na koniec jeszcze krótki instruktaż jak nagradzać i uczyć własne psiaki, podziękowania, odbiór karmy i udajemy się do domu.

Gdy tydzień później jadę do biblioteki spotyka mnie niespodzianka. Pani bibliotekarka mówi: "O, to Pani ma tego owczarka - aktora?", po czym wręcza mi lokalną gazetę.
A tam artykuł o szkolnej zbiórce karmy, dzięki niemu będziemy mieć wspaniałą pamiątkę z rocznicowego występu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Blog o życiu i pracy z owczarkiem:
http://yaronwpracy.blogspot.com/
Thrima
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zorion, Yaron
Imię: Ada
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 21 sty 2015, o 16:29

Brawo!

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 21 sty 2015, o 23:53

Super robota! :brawo:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 22 sty 2015, o 00:53

Brawo i powodzenia w dalszej pracy!
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 22 sty 2015, o 09:33

Wooow, super! :ok:
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 22 sty 2015, o 09:58

Wielkie gratulacje!
Niestety artykułu nie przeczytam, bo literki dla mnie za małe :(
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 25 sty 2015, o 18:34

Teraz będzie post zdjęciowy. To są zdjęcia z naszego występu na którym padł rekord ilości dzieci. "Przerobiliśmy" całą szkołę, najpierw klasy 1-3 a potem 4-6.
Obrazek

Zaczęło się od prezentacji
Obrazek
Obrazek

Grzeczny piesek
Obrazek

Manewry na krześle
Obrazek
Obrazek

Manewry na piłce
Obrazek

I nieoceniona pomoc pana od WFu, któremu przy okazji Zorion starannie wylizał twarz ;)
Obrazek

To zielone w mojej ręce to nasz target naziemny.
Obrazek

Tak wyglądali nasi widzowie :)
Obrazek

I coś z gatunku "nie róbcie tego w domu". Mój kluseczek waży 42kg, mimo widocznych żeber. Muszę chyba przypakować, jeśli chcę Go dalej swobodnie przenosić.
Obrazek

A tutaj z kolei malutka wizyta w klasie. Zorion miał kontuzjowaną łapkę więc wspomagał Go nasz rozkoszny Lukas.
Obrazek

A artykuł można powiększyć oglądając go w tym folderze:
https://plus.google.com/photos/10972240 ... 0608738337
Blog o życiu i pracy z owczarkiem:
http://yaronwpracy.blogspot.com/
Thrima
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zorion, Yaron
Imię: Ada
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 25 sty 2015, o 19:34

Doskonała robota, w szkolach aż do matury nie ma ani jednej godziny lekcyjnej o tych zwierzętach, z którymi każde dziecko spotyka się na co dzień. No to musimy sami dzieciom o tym mowić i pokazywać, jak można porozumieć się z psem.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez dariex » 25 sty 2015, o 23:40

:brawo: :brawo: :brawo:
dariex
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje