Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Życie seksualne po sterylizacji :P

Nieprzeczytany postprzez CaneLupo » 2 kwi 2012, o 22:31

mysle ze dla psa - suka jest suka, wysterylizowana czy nie.
Moze nie wydziela takich "zapachow" jak suka w cieczce- jednakze jest "atrakcyjna" chocby z samego "suczego zapachu".
CaneLupo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Padiel
Imię: Anna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 3 kwi 2012, o 10:39

Pozostawiony jajnik czy fagment jajnika nie stworzyłby stanu zapalnego - znajoma suka musiala byc drugi raz operowana, bo wet. zostawil jajnik, objawy były własnie takie, psy interesowały sie nia nadal.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 3 kwi 2012, o 12:19

Szczerze mówiąc, też tak myślałam, że pozostawienie jajnika - lub jego fragmentu - nie powinno spowodować stanu zapalnego. Moja pani weterynarz ostatnio powiedziała mi, że niektórzy weterynarze preferują zabieg sterylizacji, w którym usuwa się wyłącznie macicę i jajowody, a jajniki zostawia. Co prawda sunia w ciążę nie zajdzie, a jednak pozostawione jajniki dalszym ciągu wytwarzają hormony płciowe - czyli psy nadal się nią interesują. Niektórzy uważają, że suka lepiej znosi 'psychicznie' w taki sposób wykonany zabieg.
Nie mam na tyle wiedzy, żeby powiedzieć, czy to jest dobre czy lepsze od 'tradycyjnej' operacji. Ale przypuszczam, że lepiej wykonać 'kompleksowy' zabieg i usunąć wszystkie narządy - co może zapobiec, właśnie takim objawom jak interesowanie się sunią psów samców.
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 5 kwi 2012, o 12:22

Na wiosnę, gdy cieczki wiszą w powietrzu, a i psom odbija testosteron to nawet kastraci wydają im się być niezwykle pociągający... Autentyk. To jest takie napięcie, że wszystko co chociaż odrobinkę pachnie sunią powoduje zainteresowanie psa.

Mam takie pytanie do posiadaczy psów, czy nie macie wrażenia, że na wiosnę im trochę odbija? W sensie, że robią się bardziej dominujący, mniej podatni na trening.

Nie wiem czy to może mieć związek akurat z Ambą, ale mam wrażenie, że po wyczyszczeniu gruczołów przyodbytowych Angua mniej przyciąga pożądliwych samców. Może zwykły przypadek ;-)
Angua [*]
Obrazek
madzik999
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bjorn, Ursa, Hugo
Imię: Magdalena
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 5 kwi 2012, o 16:56

madzik999 napisał(a):...

Mam takie pytanie do posiadaczy psów, czy nie macie wrażenia, że na wiosnę im trochę odbija? W sensie, że robią się bardziej dominujący, mniej podatni na trening.

...

Nie. Ale V. ma od czasu do czasu (rzadko) niezależnie od pory roku "zły dzień" i wtedy z reguły przez cały dzień ociąga się z wykonaniem polecenia czy wykonuje je niedbale, ba nawet podczas ulubionych zabaw np. wyszukiwania schowanych w domu przedmiotów jest jakiś taki nieobecny i szuka apatycznie. Nie wiem czym jest to spowodowane. W taki dzień rezygnuję z naszych treningów czy zabaw, w domu pozwalam psu spać a jak jesteśmy na zewnątrz węszyć do woli i sobie biegać - bez współpracy.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje