Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: "Żywienie surowym mięsem jest niedopuszczalne".

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 9 cze 2015, o 20:57

Asiu, niestety takich ludzi, negujących bzdury szeroko propagowane jest wciąż za mało.
Mamy zbyt duży wpływ mediów, szczególnie reklamy telewizyjnej na nieszczęśników nieświadomych, jak bardzo są robieni w przysłowiowe bambuko.
Przyznaję,że telewizji prawie nie oglądam,bo zwyczajnie nie mam na to czasu,ale i tak coś mi się o wzrok obije, choć ostatnimi czasy mam wrażenie,że mniej.
Nie pozostaje nam nic innego, jak potraktować to jako swego rodzaju misję i edukować społeczeństwo ;)
Na moim osiedlu sporo osób się już nawróciło i ostatnio słyszałam w osiedlowym sklepie, jak jedna pani drugiej pani nawymyślała,bo ta chciała freskies lub inne dziadostwo kupić. Śmiać mi się chciało,bo stałam za regałem i wszystko słyszałam. Wisienką na torcie było stwierdzenie,że "ta pani od tego szkolonego owczarka tak powiedziała". Banana miałam na buzi nie ze względu na stwierdzenie,że mam szkolonego psa,bo to nie do końca prawda, bo jest tylko lekko ogarnięty,ale ze względu na fakt,że do ludzi dociera, jakie paskudztwo sprzedają w sklepach.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Joan » 12 cze 2015, o 00:13

Niech ten pan weterynarz dowie się jak oblicza się zawartość białka w suchej karmie i co się na tę sumę białka składa.
Nie chce mi się już pisać elaboratów, ale te psy (większość) które nie chcą jeść karmy przemysłowej, wiedzą co robią.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 12 cze 2015, o 10:04

Na barfnym forum są osoby, które twierdzą, że trzeba psu wszystko wyliczać co do 5 gramów. ;) Tak szczerze, to ja nie mam na to czasu ani ochoty, psiaki dostają mięcho "mniej-więcej" zbilansowane, są zdrowe, wyniki krwi mają super, a to najważniejsze. Sobie też nie liczę codziennie % tłuszczów czy węglowodanów w posiłkach. ;)

Moi dziadkowie w czasach wojennych i powojennych, a rodzice "za komuny" nie jadali super zdrowo, bo wielu rzeczy po prostu nie było... akurat ich zdrowie nie było i nie jest najlepsze, ale to zależy od wielu czynników, nie tylko od żywienia.

To, co pisze ten "mądry" pan doktor to żenada. :/
Nakasha
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Darko » 30 sie 2015, o 18:27

Witajcie Forumowicze .. ciekawe Rzeczy piszecie ..
Jestem , duży i dorosły , ale dużego doświadczenia w Temacie Żywienia .. Psa niestety nie mam :(
27.08 Córka Stanęła na Głowie i Mamy Nowego Domownika ..
Owczarek Długo Włosy .. Jowisz vel Wirus :) pojawił się na Posesji
wg. Informacji z Schroniska z Palucha z Warszawy bo tam Go Córka wyszukała urodz. 01.2014r znaleziony przez Pracownika pod Schroniskiem
Fajny Żywiołowy Radosny Pies ..
w Wyprawce dostaliśmy Suchą Karmę .. Pedigree
Suchą , trochę mokrej i Pedigree Dentastix
Weterynarz Stwierdził ze pies nie Człowiek i menu lubi mieć jednostajne
Pies jest w Domu , 3.ci dzień na tej Karmie .. waży przy Wypisie /Adopcji 28kg. dość duży , ale b.Chudy prze Głaskaniu ciągle wychodzi mu sierść
Kupy niestety robi dość rzadkie
Zastanawiam się .. jak Go żywić by był , Sprawny i Zdrowy ...
Czy można Suchą Karmą czy lepiej Nie ..
a jeśli Suchą to co można dodawać i czy Trzeba .?
dziękuje za informacje i podpowiedzi
Pozdrawiam
Darko
Losowy avatar
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Wirus
Imię: Darek

Nieprzeczytany postprzez Asiek1622 » 30 sie 2015, o 20:29

Można żywić suchą ale dobrej jakości , najlepiej bezzbożową - u nas się sprawdza Naturea i Markus Muhle . Karmę najlepiej zmieniać stopniowo czyli mieszać nową ze starą a o BARFie poczytaj i pomyśl czy będzie Ci ten sposób żywienia psa pasowal. Nie karm pedigree bo to shit , niestety w schronach psy jadaja to co akurat schronisko ma pod ręką .
Asiek1622
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Giff
Imię: Asia
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez Darko » 30 sie 2015, o 22:45

Dzięki , tez tak sądzę masowa Reklama w TV + Niska Cena mówiąc krótko badziewie
podpowiedzcie jeszcze czy Wiek względnie Płeć ma znaczenie w żywieniu Sucha Karmą ?
Wirus , jest między 16 a 20 mieś.
dajcie jakieś propozycje linki , dzięki Asiu
Byłem dziś z Nim drugi raz na spacerze .. Niezły Trening :)
Ludzie , Rowerzyści , Biegacze wszystko ok , ale inne Psy .. masakra a mieszkam wśród Domków Jednorodzinnych ..
niemal na każdej Posesji Pies czasem dwa .. pfuuu
chodzenie na smyczy .. sporo do poprawiania jak się zmęczył to i ok. Większy problem do innych Psów
z tydzień dwa Go przyzwyczaję do domu , otoczenia i Domowników a potem spróbuję Go troszkę poukładać
podpowiedzcie jakoś dobrą lekturę , ew. linki czy swoje sposoby doświadczenia , jeśli ktoś miał podobne historie
jak to rozwiązał ..
dzięki
Darko
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: Wirus
Imię: Darek

Nieprzeczytany postprzez Asiek1622 » 31 sie 2015, o 15:04

Z wychowania to wszystkie książki Pani Mrzewińskiej , dobrze też poczytać Sygnały Uspokajające Turdi Rugaas a odnośnie jedzonka to Naturee kupisz tu https://naturea.com.pl a Markus Muhle na zooplus.pl . Każda karma jest inna ale podawanie każdej będziesz miał na opakowaniu chociaż moja gadzina i tak wiecej trochę zawsze dostanie plus to co wyżebra :D
Asiek1622
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Giff
Imię: Asia
Pochwały: 4

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje