Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Mój pies na tą chwilę ma ukończony...

Ankieta wygasła 01 sty 2015, 10:30

... mniej niż rok życia
11
19%
... pierwszy rok życia
11
19%
... drugi rok życia
8
14%
... trzeci rok życia
2
3%
... czwarty rok życia
3
5%
... piąty rok życia
6
10%
... szósty rok życia
4
7%
... siódmy rok życia
2
3%
... ósmy rok życia
1
2%
... dziewiąty rok życia
3
5%
... dziesiąty rok życia
2
3%
... jedenasty rok życia
1
2%
... dwunasty rok życia
2
3%
... trzynasty rok życia
2
3%
... czternasty rok życia
0
Brak głosów
... piętnasty rok życia lub ma więcej niż 15 lat
1
2%
 
Liczba głosów : 59

 

Długość życia owczarków niemieckich.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 06 sty 2014, 10:30

Cześć.

Czy jest na forum owczarek niemiecki mający ukończony 10-ty rok życia i cieszący się dobrą kondycją? W jakim wieku jest Wasz pies?
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 37
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 35
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Długość życia owczarków niemieckich.

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 06 sty 2014, 11:31

Też jestem ciekawa.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 35
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Długość życia owczarków niemieckich.

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 06 sty 2014, 14:31

Według obserwacji to są raczej młode,ale moze znajdzie sie wśród nich w takim wieku.Pozdrawiam.
danuta waniek
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Wiek: 60
Lokalizacja: slaskie
Pochwały: 2
Dołączył(a): 20 mar 2013, 21:06

Re: Długość życia owczarków niemieckich.

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 06 sty 2014, 17:20

Kaza jest z czerwca 2003, więc ma ponad 10 lat. Z tym że u nas już zwyrodnienia mieliśmy zdiagnozowane od kiedy miała jakieś 5 lat, naderwałyśmy też więzadło krzyżowe podczas jednego treningu na jakimś nieferalnym dołku. No i od zawsze walczę z dokarmianiem jej przez rodziców i jej wagą. Myślę że najlepszej kondycji nie ma, ale najlepszej też nie. Ma też swoje lepsze i gorsze dni. Powoli też pogarsza się węch, wzrok, słuch.
Anka & Kaza
Nanami
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Lokalizacja: Olkusz
Pochwały: 24
Dołączył(a): 01 gru 2012, 19:04

Re: Długość życia owczarków niemieckich.

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 06 sty 2014, 17:55

Uzo to szczeniak, ale dwa lata temu pożegnaliśmy naszego ponad dwunastoletniego Nadira. Zaczął mieć problemy ze zdrowiem ponad pół roku przed tym nim od nas odszedł. Zaczęło się od skurczy w trakcie spaceru, później coraz trudniej mu się wstawało i wchodziło po schodach, a ostatni miesiąc życia to wieczne biegunki, brak apetytu i apatia. Po prostu gasł w oczach…. Nim zaczęły się problemy zdrowotne był psem bardzo radosnym i pełnym energii. Właściwie weterynarza odwiedzaliśmy tylko w celu szczepienia lub odrobaczania.
Mam nadzieję, że Uzo również dożyje długich lat w takim zdrowiu :)
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)


Obrazek
Janneke
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Wiek: 47
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 6
Dołączył(a): 16 paź 2013, 15:47

Re: Długość życia owczarków niemieckich.

Nieprzeczytany postprzez Kamila » 07 sty 2014, 09:17

Moj obecny Donek ma prawie 2 lata ale poltorej roku temu stracilismy nasza sunie (rowniez Don). Byla z nami 11 lat i miala szanse byc jeszcze dlugo bo pomimo wieku na prawde dobrze sie trzymala dziwczynka, niestety zabral nam ja skret zoladka. To co jej dokuczalo to kaszaki i problem z oczmi (punkcikowe cos tam rogowki). Wykryte w wieku ok 3 lat u specjalisty z AR we Wrocku- tam skierowal nas nasz wet. Tego schorzenia nie mozna bylo wyleczyc tylko zachamowywac postep. Miala oslepnac w wieku ok 6,7 lat. Chociaz w swoim 11 roku zycia widziala juz bardzi kiepsko to wciaz jeszcze widziala.
Kamila
Losowy avatar
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazir
Imię: Kamila
Wiek: 34
Dołączył(a): 26 sty 2013, 13:46

Re: Długość życia owczarków niemieckich.

Nieprzeczytany postprzez matinee » 07 sty 2014, 09:55

Mój pierwszy owczarek Atos (bez rodowodu, w typie użytka, solidnej budowy) żył 14 lat, przy czym do ostatniego roku był w pełni sił i sprawności; niespełna rok przed śmiercią chodził z nami na całodzienne wyprawy w góry. To były lata 80-te, a on już wtedy był uważany za "staroświecki" model owczarka, z zupełnie prostym grzbietem. W ostatnich miesiącach życia gwałtownie posypały mu się stawy tylnych łap, a gdy dołączyły problemy żołądkowo-jelitowe przestał chodzić. To było na kilka dni przed śmiercią; ponieważ bardzo cierpiał, a szans na wyleczenie nie było, pomogliśmy mu odejść :-(
Mój drugi owczarek, Bari, żył tylko 9 lat. Miał od początku liczne wady (tyłozgryz, złamany ogonek...) ale stawy biodrowe zdrowe; jednak, jak wszystkie eksteriery, wygięty grzbiet i kątowane tylne łapy. Był do końca w niezłej kondycji, ale od 7 roku życia wyraźnie słabł, szybko się męczył i o intensywnym wysiłku nie mogło być mowy. Zmarł na skręt jelit.
A obecne łobuzy - kondycję mają oszałamiającą i mam nadzieję, że tak zostanie jeszcze długo :-)
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
matinee
Avatar użytkownika
Moderator
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 74
Dołączył(a): 08 sty 2012, 16:46

Re: Długość życia owczarków niemieckich.

Nieprzeczytany postprzez Yustyna » 07 sty 2014, 13:27

Moja pierwsza ON-ka - odeszła w wieku 13 lat. Ropomacicze. W wieku 11 lat miała pierwszą operację- guzy na listwie mlecznej. Po roku - druga listwa. I na koniec właśnie ropomacicze. Nie było już jak operować. Przynajmniej wówczas. To ropomacicze powaliło ją w ciągu paru dni..

Druga ON-ka : 12,5 roku. W typie z prostym grzbietem. Jak miała ok 9-m-cy znaleziono przyczynę notorycznych zapaleń uszu- tj gronkowca. Raz na jakieś 2, 3 lata się odzywał- wówczas był wygłuszany. Niestety - straciła słuch w wieku ok 11 lat, ale to nie przeszkadzało nam akurat w komunikacji ( po tylu latach.. dogadywaliśmy się wzrokiem, gestami- zupełnie wystarczało). Była sprawna, szczupła do 11-stego roku- wybiegana i żywiołowa. Między 11-stym a 12 stym rokiem.. już nie szalała, ale była stateczną babcią. Problemy zaczęły się jakieś pół roku przed pożegnaniem: niedowłady tylnich łap ( ale dość szybko opanowane: leki i zmiana karmy + suplementy: jako starsza wiekiem- nie przyswajała magnezu i to było źródłem problemów). Niestety - zaczęły się też problemy z nerkami - i zaczęła tyć..( dostawała dobrą karmę i w mniejszych nawet ilościach)> Niestety - nerki odmówiły i przestały pracować. Decyzję podjęłam ja ( niestety) po dokładnym wytłumaczeniu przez weterynarza, iż ..może doba, może dwie.. ale naturalnie - to byłaby dla niej męka...

Obecna- ( eksterier) : dysplazja, alergia, ale w ogólnie dobrej kondycji.. Przy czym: wiadomo: praca z nią i dawanie zajęcia; muszę się nieźle nakombinować- coby jej nie zaszkodzić..
Yustyna
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cookie i Abby
Imię: Justyna
Wiek: 47
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Dołączył(a): 16 gru 2012, 20:34

Re: Długość życia owczarków niemieckich.

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 07 sty 2014, 14:07

Falko to mój pierwszy owczarek niemiecki i tu niestety się nie mogę wypowiedzieć.
Chłopaczysko w typie DON z tyłozgryzem, wnętr.
Nie przeszkadza mu to w niczym, energii ma za 10 owczarków.
Nie jest też przekątowany.
Mam nadzieję,że jak nasz kaukaz będzie z nami naście lat. Brok odszedł od nas w wieku 13 lat,ale to przecież inna rasa.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 11
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Długość życia owczarków niemieckich.

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 07 sty 2014, 14:59

Mój poprzedni Onek - Czandar żył 16 lat. Niemalże do samego końca był okazem zdrowia. Jeszcze w wieku 12 lat bywaliśmy na placu :)Skakał przez przeszkody, pięknie aportował, biegał przy rowerze i pływał. Dopiero ok 15 roku "siadł mu " troszkę tył, ale kochał spacery i wciąż miał doskonały apetyt. Jedyne co mu dolegało w ciągu tych 16 lat to zapalenie ucha 2x i jednodniowa rewolucja żołądkowa po zjedzeniu patyka ;)

To on w wieku 3mcy :)
Obrazek

A tu aport po piłeczkę przez 2 przeszkody - koniec maja, tydzień przed trzynastymi urodzinkami ;-)
Obrazek
Obrazek

Bardzo chciałabym, by Aria w takiej kondycji dożyła tego wieku...choć wydaje mi się, że to byłby cud.
W każdym razie, póki co (poza babeszjozą, która dała jej w kość) zdrówko i kondycja jej dopisują :)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 37
Pochwały: 11
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • Skoki k/Poznania krajowa owczarków niemieckich
    przez donald1209 » 19 kwi 2011, 11:09
    0 Odpowiedzi
    396 Wyświetlone
    Ostatni post przez donald1209 Zobacz najnowszy post
    19 kwi 2011, 11:09
    Wystawy
  • Krajowa Wystawa Owczarków Niemieckich 19.05.12 r. - Jaworze
    1, 2przez Tomek » 09 maja 2012, 12:08
    17 Odpowiedzi
    851 Wyświetlone
    Ostatni post przez Tomek Zobacz najnowszy post
    21 maja 2012, 07:51
    Wystawy
  • Kilka pytań odnośnie owczarków niemieckich
    1, 2, 3przez maxcin284 » 27 wrz 2012, 17:21
    28 Odpowiedzi
    1586 Wyświetlone
    Ostatni post przez Carmella Zobacz najnowszy post
    06 paź 2012, 09:33
    Ogólne rozmowy
  • IV Krajowa Wystawa Owczarków Niemieckich Rybnik-Kamień 09.06
    przez Tomek » 21 maja 2012, 08:22
    1 Odpowiedzi
    335 Wyświetlone
    Ostatni post przez Tomek Zobacz najnowszy post
    09 cze 2012, 18:00
    Wystawy
  • Małe Mistrzostwa Świata Agility Owczarków Niemieckich 2012
    przez harnas » 19 gru 2012, 17:11
    6 Odpowiedzi
    418 Wyświetlone
    Ostatni post przez Tajgowa Zobacz najnowszy post
    20 gru 2012, 21:16
    Pozostałe psie sporty