Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Markus-Muhle

Nieprzeczytany postprzez gumiskrosno » 29 paź 2016, 17:00

Paulina nie żebym był znawcą ja co prawda karmie i Markusem i surowym, ale większość nie popiera tego rozwiązania więc i ja go nie podawałem w tym temacie. Co do kręcenia nosem, skoro kręci na prawie każdą karmę to chyba już nie trafisz takiej na którą nie będzie. Jeśli chcesz koniecznie być na suchej wybierz jedną i popatrz na zalecaną ilość pokarmu podaj go suni nie zachęcaj w żaden sposób poczekaj 15 min i zabierz miskę. Jeśli nic nie zjadła to podasz ja dopiero na następny dzień, jeśli coś zjadła to dosyp tylko do zalecanej ilości i podasz następnego dnia. Oczywiście w tym czasie nie podawaj innych posiłków prócz wody. Po 3 dniach na pewno zje wszystko.
Ostatnio edytowano 29 paź 2016, 17:16 przez gumiskrosno, łącznie edytowano 1 raz
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Wiek: 39
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 5
Dołączył(a): 11 sty 2016, 20:11

Re: Markus-Muhle

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 29 paź 2016, 17:13

Próbowałam tego sposobu, 5dni jadla dosłownie z 5 chrupek i nic więcej. Nie dostala jeden dzień w ogole nic, chciałam jej zrobić głodówkę, no ale to też nie pomogło.
Dużo tu mojej winy, bo od małego na nią chuchalam i dmuchalam i jak nie jadła to podsuwalam coś innego i teraz mam za swoje.
Paulina16
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Leti
Imię: Paulina
Wiek: 20
Lokalizacja: Miastko
Pochwały: 2
Dołączył(a): 09 lip 2015, 09:35

Re: Markus-Muhle

Nieprzeczytany postprzez gumiskrosno » 29 paź 2016, 17:31

Wiem coś o tym byłem w podobnej sytuacji z Barcą z tym że ona była wtedy jeszcze szczeniakiem. Kupiłem Markusa + do tego moja konsekwencja i poszło. Teraz to jak już pisałem czego nie każe powtarzać karmie i suchym i surowym np. teraz brakło mi Markusa to jest na samym surowym. W sumie nie wiem czy nie zostanę przy tym bo to taniej wychodzi niż Markusem choć nie jest takie wygodne. Ja podaje jej szyjki z indyka, żołądki drobiowe, wątróbkę drobiową i wieprzową, ćwiartki z kurczaka,golonki wieprzowe jak są na promocji, kości wołowe i wieprzowe, w sumie wszystko co tu pisze nie przekracza u mnie w normalnym sklepie 4 zł za kilo do tego dostaje jajko codziennie i to tez całe ;)choć wiem że powinno być żółtko i owoce i warzywa wszystkie jakie my jemy łącznie z winogronami, pomidorem, arbuzem, marchewką itp., hehe nawet kapustę czy ogórki kiszone lubi ;). Wracając do tematu tak naprawdę to że jeden pies będzie jadł daną karmę nie znaczy że Twój tez będzie ją jadł, ale jeśli koniecznie chcesz być na suchej to musisz ją przetrzymać i pamiętaj o zabieraniu miski i aby między czasie nie dostawała żadnego posiłku.
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Wiek: 39
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 5
Dołączył(a): 11 sty 2016, 20:11

Re: Markus-Muhle

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 29 paź 2016, 17:33

Dzisiaj kupiłam jej mięso i wcinala az jej się uszy trzęsły. Także chyba przejdziemy na miesko. :)
A ile podajesz, albo jak obliczyles ile podawać jakiego mięsa? :)
Paulina16
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Leti
Imię: Paulina
Wiek: 20
Lokalizacja: Miastko
Pochwały: 2
Dołączył(a): 09 lip 2015, 09:35

Re: Markus-Muhle

Nieprzeczytany postprzez gumiskrosno » 29 paź 2016, 17:39

heheh i znów narażę się innym ale nie ważę tego w jakiś laboratoryjny sposób staram się by było zróżnicowane i w zależności od wysiłku psa daje od ok 0,5 kg do 1 kg dziennie surowego mięsa z kośćmi, a warzyw i owoców też na oko w sumie to ile tam mi się jej da jak za dużo to nie zje jak za mało to czeka na więcej heheh, a tak na serio jak chcesz widzieć to poczytaj temat BARF.
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Wiek: 39
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 5
Dołączył(a): 11 sty 2016, 20:11

Re: Markus-Muhle

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 29 paź 2016, 17:45

Jak jej podaje mięso to też na oko, zazwyczaj 0,6kg na dzien, także razem zostaniemy zlinczowani :D
Mam wyliczone na kartce wszystko od Pani z BarfEkspert, bo była akurat na zajęciach z posłuszeństwa jak chodziliśmy :)
Paulina16
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Leti
Imię: Paulina
Wiek: 20
Lokalizacja: Miastko
Pochwały: 2
Dołączył(a): 09 lip 2015, 09:35

Re: Markus-Muhle

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 02 lis 2016, 07:21

Zasada jest taka,że mięska z dobrościami w postaci ścięgien,żył i chrząstek powinno być 2-3% masy ciała psa. Jak tyje,to zmniejszamy, jak za mało dodajemy troszkę.
Do tego oczywiście warzywka, owocki, trochę nabiału, tłuszczów.
Bodaj Alinka pisała,że jej Sonia dostaje mniej mięcha, niż Ghandi,bo tyje.
Dawkę trzeba dostosować do potrzeb psa.
Już gdzieś pisałam,że u nas chrupki się nie sprawdziły i pies dostaje gotowane i surowe. Wygląda wreszcie, jak dorodny samiec,a nie wypłosz niedożywiony ;)
Dietę trzeba dobrać pod psa,a nie naszą wygodę, ech.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Markus-Muhle

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 02 lis 2016, 09:18

A jak to jest z tą wieprzowiną? Szkodzi psu czy nie szkodzi? Bo zdania są podzielone.
No mi chodzi o to żeby przytyła, bo waga 26 kg przy wzroście 65 cm to dużo za mało. A chrupkow żadnych nir chce jeść, chyba że jako nagrody, bo tak to "za darmo" nawet z ręki nie zje.
Paulina16
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Leti
Imię: Paulina
Wiek: 20
Lokalizacja: Miastko
Pochwały: 2
Dołączył(a): 09 lip 2015, 09:35

Re: Markus-Muhle

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 02 lis 2016, 18:56

Co do wieprzowiny, bodajże od 2012 roku Polska jest krajem wolnym od wirusa Aujeszky, także możesz dawać. Chociaż ja mojej barfowej suce nie daję podrobów wieprzowych (bo zdaje się, że wirusem były skażone ośrodki), a jedynie mięso. A inna kwestia jest taka, że wieprzowina jest dość tłustym mięsem i dlatego ja daję ją rzadko. I lepiej będzie dla psa, jeśli się zdecydujesz albo na mięso, albo na suche. Unikamy mieszania, ponieważ do strawienia mięsa pies potrzebuje innego ph żołądka niż do strawienia suchego. Ja osobiście mojej Triss (barfowej) daję małe ilości suchego jako przysmaki na treningach, jak nie mam nic innego, ale 1) naprawdę mało, 2) ona ma pancerny żołądek (zdarzało jej się ukraść i opróżnić paczkę żelków albo gumy do żucia bez żadnego uszczerbku na zdrowiu ;)). U Luny się to skończyło wymiotami i biegunką, z tym że ona od dawna ma problemy z błoną śluzową żołądka.
Jeśli chodzi o dawkowanie, to zasady są proste: dzienny posiłek to 2-4% masy ciała, w tym przynajmniej 80% produktów zwierzęcych, reszta to owoce i warzywa, które możesz podawać, ale nie są one niezbędne (na zasadzie, że jeśli pies nie chce, to nie ma sensu go zmuszać). Na chwilę obecną wiadomo, że nie powinno się mieszać roślin (warzywa, owoce, suplementy roślinne typu algi albo czystek) z mięsem - to ma coś wspólnego z procesem trawienia, ale też rośliny zaburzają wchłanianie białka, mikro i makroelementów z mięsa. Można je za to podawać z tłuszczem zwierzęcym (np. olej z łososia, tłuszcz z gęsi - oleju roślinnego się na barfie nie daje, bo nie jest tak zdrowy). Co do tej części "zwierzęcej" posiłku, to tam jest teoretycznie chyba 15% kości, 15% podrobów, reszta to mięso, ale nie musisz tego bilansować w każdym posiłku, tylko np. w skali miesiąca albo tygodnia. No i jak nie będziesz wszystkiego dokładnie odważać, to nic się nie stanie - trzeba tylko regularnie (np. raz na rok) robić badanie krwi. Jest taka fajna zasada całej tuszki - tzn. dajesz psu całą tuszkę podzieloną na dzienne porcje i dokładasz do tego np. jedno serce, jeden żołądek i jedną wątrobę. Ale generalnie to przestrzeganie stosunku mięsa, kości i podrobów jakoś tak wchodzi w nawyk i w pewnym momencie zaczynasz to robić na oko ;)To tak chyba wszystko z najważniejszych rzeczy...
Nyks
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria
Wiek: 21
Lokalizacja: Warszawa/Nowa Wieś
Dołączył(a): 03 mar 2013, 16:06

Re: Markus-Muhle

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 03 lis 2016, 12:11

Ja też podaję wieprzowinę, a z racji tego,że potrzebuje dużo energii,to się nie martwię,że tłustsze. Z wieprzowych podrobów,to serducho i płucka.
Mój pies jest dziwakiem ;)Nie cierpi baraniny, na indyka kręci nosem, chyba,że udo,a wołowina jest w ogóle fuj ;)
Też nie odważam dokładnie, mam np 2 kg mięsa z chrząstkami, jakieś warzywa, ok 60 dag ryżu suchego-wiem,że taka porcja po ugotowaniu powinna starczyć mu na dwa dni, czasem jest mu mało,to coś dokładam-jajeczko, dodatkowe okrawki mięsa, więcej warzywek. Objętościowo wychodzi nam tego naprawdę dużo ;)bo jakieś 3,5 litra na dobę ;)...w sumie,to są podobni z moim synem-Kacper zje 2/3 pieczonego kurczaka z ziemniakami i surówkami,a za pół godziny znowu coś żuje :D
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje