Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Nieprzyjemne Gazy

Nieprzeczytany postprzez BuJanJestemZiom » 20 wrz 2014, 14:57

Witam mam pewien problem z Moją sunią, Jest Ruchliwa żywiołowa i wgl wszystko git, ale problem mam z nią to z jej gazami ale to zbyt częstymi gazami. i to dość nie przyjemnymi, dojedzenia dostaje Purine dla juniorów dla dużych ras, oraz puszki z mięsem dla juniorów, gotowane co dostaje to ryż z mięsem z puszki Carno, z wołowinką dla juniorów. Może ktoś miał taki problem ?
Obrazek
BuJanJestemZiom
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: Irma
Imię: Dawid
Wiek: 21
Lokalizacja: zabrze
Dołączył(a): 19 wrz 2014, 12:43

Re: Nieprzyjemne Gazy

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 20 wrz 2014, 15:12

Cześć,

Gazy i luźne qpki często oznaczają, iż psiak nie toleruje karmy, którą je. Inna sprawa to mieszanie...Albo psiak je surowe ( Barf) albo gotowane albo suchą karmę. Takie mieszanie może doprowadzić do rozstroju żołądka - zwłaszcza u młodego psiaka. Ja olałabym puszki. Sprawdź skład, przecież to syf i tyle. Nasza Aria po puszkach też miała takie rewolucje :/ Już lepiej samemu kupić mięsko i ugotować z ryżem i warzywami.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 36
Pochwały: 11
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: Nieprzyjemne Gazy

Nieprzeczytany postprzez BuJanJestemZiom » 20 wrz 2014, 16:52

aha aha. Dzięki Wielkie !! luźnej kupki nie ma tylko te gazy ma. Ale Dzięki to odstawiam te puszki. w sumie puszki to mi weterynarz polecił
Obrazek
BuJanJestemZiom
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: Irma
Imię: Dawid
Wiek: 21
Lokalizacja: zabrze
Dołączył(a): 19 wrz 2014, 12:43

Re: Nieprzyjemne Gazy

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 20 wrz 2014, 16:55

Czegoś nie za dobrze trawi, pytanie teraz którego z tych...
"Purina junior large breed"... Purina wydaje parę karm spod swojej marki. Jeśli to Purina Dog Chow to jest ona słaba jakościowo, może to być właśnie ona. Jeśli jest to np. Purina Pro Plan to już lepiej, ale nadal - przyswajalność suchych karm to cecha często bardzo osobnicza.
Puszki Carno (GranCarno) mają bardzo dobry skład i jakość, ale zaś - pies może zwyczajnie akurat nie przyswajać...
Gotowany ryż z mięsem nie jest jakiś specjalnie "nieprzystający" do tej diety. Nie ma tu też BARFu (surowizny).
Ja bym obstawiała winowację na suchą karmę.
Anka & Kaza
Nanami
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Lokalizacja: Olkusz
Pochwały: 21
Dołączył(a): 01 gru 2012, 19:04

Re: Nieprzyjemne Gazy

Nieprzeczytany postprzez BuJanJestemZiom » 20 wrz 2014, 17:01

tą kupuje "Purina junior large breed"
Puszki Carno GranCarno z wołowiną kupuje,
Szukam u siebie w mieście Karmę typowo dla owczarka z royala ale nigdzie nie ma.
Obrazek
BuJanJestemZiom
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: Irma
Imię: Dawid
Wiek: 21
Lokalizacja: zabrze
Dołączył(a): 19 wrz 2014, 12:43

Re: Nieprzyjemne Gazy

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 20 wrz 2014, 18:01

Po Royalu wcale nie musi być lepiej...To naprawdę bardzo indywidualna sprawa. Nie zawsze najdroższa karma - znaczy najlepiej przyswajalna dla konkretnego psa. Moja Roxy akurat super toleruje Royal Canin, Aria po Royalu dla owczarków miała biegunki :/ Purina Pro Plan też nam nie pasowała - jedynie po Taste of the Wild było super. Są tu psy, które jedzą Purinę i jest trafiona w 10! Niektóre jedzą też karmę Brit i właściciele sobie ją bardzo chwalą - u nas to była porażka, tak samo jak droga Acana.
Zdecyduj, czy chcesz karmić gotowanym, czy suchym i wtedy szukaj karmy, która będzie odpowiadała Twojemu psu. Pamiętaj też, by nie powielać składu, który nie był przyswajalny. Na przykład u nas odpada karma z kurczakiem. Jeśli już, to szukałabym karmy bez zbóż - z jagnięciną lub rybą. Karmy suchej nie powinno się też zmieniać nagle - z dnia na dzień, bo to może wywołać biegunkę. Należy mieszać ją stopniowo ze starą karmą, z czasem zmieniając proporcje, np. starej 2/3 + nowej 1/3 przez jakiś czas (np. tydzień) i jak jest wszystko ok, to 2/3 nowej i 1/3 starej i po kolejnym tygodniu już można podać tylko nową. Oczywiście ten czas, to też indywidualna sprawa. Musicie obserwować psa. Kupcie mniejszą paczkę karmy i testujcie, bo jeśli się nie sprawdzi, to szkoda pieniędzy...
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 36
Pochwały: 11
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: Nieprzyjemne Gazy

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 20 wrz 2014, 20:20

Czyli karmiesz Purina Dog Chow. Skład:
Zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (8%*), roślinne ekstrakty białkowe, oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, warzywa (suszony korzeń cykorii 1.1%), składniki mineralne.

Czyli naprawdę cieniutko. Składa się ona głównie ze zboża, a nawet nie mięso, a produkty pochodzenia zwierzęcego (rogi, kopyta, dzioby...) to 8%.

I popieram Dagi, albo lepszej jakości sucha karma (i nic więcej, no może ewentualnie dosmaczać puszką GranCarno, bo to dobra jakość) i dobrać coś, co pasuje (i RC dla owczarków wcale nie jest super jakości w stosunku do ceny) ALBO po prostu domowym samym i bilansować dodatkowo minerałami.
Anka & Kaza
Nanami
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Lokalizacja: Olkusz
Pochwały: 21
Dołączył(a): 01 gru 2012, 19:04

Re: Nieprzyjemne Gazy

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 20 wrz 2014, 21:43

Naszemu też ostatnio się zdarza :nea:odkąd jest na Bricie care. Tylko, że on oprócz tego zjada wszelkie możliwe świństwa na spacerze :-(nie zdążę nawet zareagować... A zjadł całe opakowanie Rumen tabs :negatyw:
Obrazek
WarOfWorlds
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Wiek: 23
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Dołączył(a): 25 sty 2014, 20:34

Re: Nieprzyjemne Gazy

Nieprzeczytany postprzez BuJanJestemZiom » 21 wrz 2014, 04:38

to chyba trzeba coś innego spróbować. Jak myślicie Po jakiej karmie może zaprzestać bąki puszczać? co mnie zastanawia to kupki ma mocne. z tego co zauważyłem. jedynie to gazy częste i to dość nie przyjemne, ma dużo energii w sobie, biega skacze i takie tam. Nie zauważyłem że ma jakieś bóle, jak w domu jest to sobie śpi. całe dnie praktycznie, a jak wyjdziemy to lata jak szalona
Obrazek
BuJanJestemZiom
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: Irma
Imię: Dawid
Wiek: 21
Lokalizacja: zabrze
Dołączył(a): 19 wrz 2014, 12:43

Re: Nieprzyjemne Gazy

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 21 wrz 2014, 09:03

Ja karmię Uzo również Puriną, ale Pro Plan, właśnie dla duży psów o atletycznej budowie ciała, czyli taką:

http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/purina_pro_plan/puppy_large/46403

Spróbuj, może będzie wam odpowiadać.
I rzeczywiście, nie należy mieszać karmy suchej z inną, pewnie stąd problemy jelitowe? ;)
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)


Obrazek
Janneke
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Wiek: 46
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 6
Dołączył(a): 16 paź 2013, 15:47

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje