Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Parwawiroza

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 21 gru 2016, 21:44

Czy jest ktoś na forum kogo pies był chory na parwawiroze? Jak przebiega choroba?
Paulina16
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Leti
Imię: Paulina
Wiek: 20
Lokalizacja: Miastko
Pochwały: 2
Dołączył(a): 09 lip 2015, 09:35

Re: Parwawiroza

Nieprzeczytany postprzez darkaro » 22 gru 2016, 08:22

A co konkretnie Cię interesuje? Przebieg choroby u szczeniąt i psów dorosłych jest zupełnie różny. Co prawda, moje ON-y na parwo rzecz jasna nie chorowały, ale pracuje w schronisku dla psów, więc trochę doświadczenia w tej materii mam.
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one" - anonim

http://www.Darkaro.pl
darkaro
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Darkaro
Imię: Karolina
Wiek: 29
Pochwały: 1
Dołączył(a): 10 sie 2015, 13:04

Re: Parwawiroza

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 22 gru 2016, 14:00

Moja półtoraroczna suczka jest chora od kilku dni. Miała gorączkę, wymiotowala, chodziła ospala. Byłam u weta i stwierdził infekcje w przewodzie pokarmowym i dostała antybiotyki w zastrzykach, miało być lepiej. Niestety nie jest, nie je, zaczęła trochę pic wodę, ale dalej jest ospala, slania się na nogach i strasznie się ślini. Taką bardzo gęstą śliną. Kot w tym samym czasie z takimi samymi objawami, tylko kilka dni wcześniej źle się poczuł.
W internecie przeczytałam i kocim tyfusie i tym, że mógł się od niego zarazić pies i zachorować na parwowiroze.
Za godzinę jadę do weta na kolejne zastrzyki, dlatego pytam jakie to daje objawy.

-- 22 gru 2016, o 17:08 --

Wracam od weta, diagnoza niestety potwierdzona
Paulina16
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Leti
Imię: Paulina
Wiek: 20
Lokalizacja: Miastko
Pochwały: 2
Dołączył(a): 09 lip 2015, 09:35

Re: Parwawiroza

Nieprzeczytany postprzez darkaro » 23 gru 2016, 09:13

Objawy które opisujesz, mogą pasować do Parwowirozy, ale i do koronawirozy i wielu innych chorób.... Dla mnie cechą charakterystyczną dla parwowirozy jest specyficzny smród biegunki. Nie da się tego nie wyczuć - trupi smród, bierze się z tego, ze Parwo niszczy kosmki jelitowe, które zwyczajnie zaczynają gnić..... Mówi się, że ktoś kto raz poczuł "zapach" parwo, zapamięta go do końca życia. Ogólnie parwowiroza najgroźniejsza jest dla szczeniąt, psów młodych i nie szczepionych (Choć ok 2 lata temu zaczął pojawiać się jakiś zmutowany wirus, który powodował postać nad ostrą nawet u psów dorosłych i zaszczepionych). Aby potwierdzić, lub wykluczyć parwo, najrozsądniej będzie przeprowadzić test, który jest w tej chwili dostępny w większości gabinetów wet.
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one" - anonim

http://www.Darkaro.pl
darkaro
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Darkaro
Imię: Karolina
Wiek: 29
Pochwały: 1
Dołączył(a): 10 sie 2015, 13:04

Re: Parwawiroza

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 23 gru 2016, 09:32

Leti ma półtorej roku, była szczepiona a test wyszedł dodatni. Lekarz w ogóle nie grał pod uwagę parwo, bo młoda i szczepiona i leczona była na coś innego, wczoraj jak wrocilam do domu i weszłam do pokoju poczułam smród który czułam 12 lat temu przy poprzednim owczarku,od razu do weta no i test pozytywny.
Paulina16
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Leti
Imię: Paulina
Wiek: 20
Lokalizacja: Miastko
Pochwały: 2
Dołączył(a): 09 lip 2015, 09:35

Re: Parwawiroza

Nieprzeczytany postprzez darkaro » 23 gru 2016, 11:40

No niestety, to jest to o czym pisałam... W ciągu dwóch ostatnich lat spotkałam się z kilkoma przypadkami zachorowania na parwo psów dorosłych i w dodatku szczepionych z czego dwa z nich skończyły się śmiercią zwierzęcia... W normalnym przebiegu parwo u dużych osobników może nie dawać żadnych objawów, co nie zmienia faktu, że pies staje się siewcą wirusa.
A tak z ciekawości jaka szczepionka była stosowana ?? Bo z tego co zaobserwowałam to chorują psy po Nobivacu DHPPi. Obecnie lepsze szczepionki to Versican i Vanguard, zawierają więcej szczepów parwo.
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one" - anonim

http://www.Darkaro.pl
darkaro
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Darkaro
Imię: Karolina
Wiek: 29
Pochwały: 1
Dołączył(a): 10 sie 2015, 13:04

Re: Parwawiroza

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 23 gru 2016, 15:39

Jak wrócę z pracy to sprawdzę i napiszę, ale wydaje mi się, że ta gorsza o jakiej mówisz. No nic, młoda leży pod kroplówką i na zastrzykach.

-- 23 gru 2016, o 20:33 --

Kot niestety odszedł od nas dzisiaj rano.
Paulina16
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Leti
Imię: Paulina
Wiek: 20
Lokalizacja: Miastko
Pochwały: 2
Dołączył(a): 09 lip 2015, 09:35

Re: Parwawiroza

Nieprzeczytany postprzez wolder » 15 mar 2017, 14:28

Kwestia weterynarza też
Otyłość jak schudnąć http://tabletkinaodchudzanie.co
wolder
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Michał
Wiek: 22
Lokalizacja: Kraków
Dołączył(a): 15 mar 2017, 14:28

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje