Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Pielęgnacja

Nieprzeczytany postprzez Onka » 6 lut 2012, o 17:43

Pomocy mój Bruno się uwziął :diabeł: kiedy zaczynam go czesać on podgryza moje ręce :-(( . Pomagają jedynie smakołyki , ale to trochę uciążliwe czesać go i karmić macie jakieś sprawdzone rady i sposoby. Ostatnio zaczęłam używać kagańca. :on:
"PSY NIE SĄ NASZYM CAŁYM ŻYCIEM< ALE SPRAWIAJĄ, ŻE JEST ONO PEŁNIEJSZE"-Rogel Caras

Obrazek
http://schronisko.info.pl/
Obrazek
Onka
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Edyta

Re: Pielęgnacja

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 6 lut 2012, o 17:55

ja też miałam problemy, ale na smaczki to najlepiej nauczyć wg mnie :) też nauczyłam czesząc psa komendy 'stój' :) polecam smaczki!
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 6 lut 2012, o 18:07

A ja kojarzę już podobny temat.
Tu -> czesanie-t1438-10.html wszystkie rozważania z uśmiechem na temat czesania ;-)
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Onka » 6 lut 2012, o 18:28

Może mu samemu z czasem przejdzie
"PSY NIE SĄ NASZYM CAŁYM ŻYCIEM< ALE SPRAWIAJĄ, ŻE JEST ONO PEŁNIEJSZE"-Rogel Caras

Obrazek
Obrazek
Onka
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Loca » 1 mar 2012, o 17:55

Ja dziś pierwszy raz szczotkowałam Locę. Gryzak w zęby, rękawiczki na ręce i heja. Najpierw jednak dałam szczotkę do powąchania. Poszło całkiem nieźle :) Życzymy powodzenia !
Loca
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Onka » 1 mar 2012, o 18:58

Już się nieco poprawiło a z czasem będzie jeszcze lepiej :)

Obrazek
Obrazek
Onka
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez CaneLupo » 1 mar 2012, o 23:48

Onka wyprobuj gdzie twoj pies lubi byc drapany. Kazdy piesio ma takie miejsca: a to pod broda, a to na brzuszku a to kark. I od tych miejsc zaczynaj szczotkowanie; powoli, bez nerwowych ruchow, delikatnie. Gwarantuje ze po jakims czasie szczotkowanie bedzie dla niego przyjemnoscia.
Moj tez nie mial ochoty na szczotke- wiec nawet ze wzgledu na latajace klaki, czesze go na polu, przerywam zabawe- szczotkuje, przedtem komenda "siad", potem "stan" zeby mu portki wyczesac i jakos to idzie :-)
CaneLupo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Padiel
Imię: Anna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 2 mar 2012, o 10:31

Loca napisał(a):Ja dziś pierwszy raz szczotkowałam Locę. Gryzak w zęby, rękawiczki na ręce i heja. Najpierw jednak dałam szczotkę do powąchania. Poszło całkiem nieźle :) Życzymy powodzenia !

Loca, a po co Ci gryzak w zębach?? :roftl:
;-)

Przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać :ooops:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 2 mar 2012, o 12:20

:roftl: :roftl: :roftl: :roftl: Dobre :roftl:
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 2 mar 2012, o 15:52

:roftl: :-)
Kiria
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zulus

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje