Adopcje.

Użytek z rodowodem do przygarnięcia [Kostrzyn]

Postprzez Tomek » 26 mar 2012, 14:22

Znalazłem ogłoszenie na dogomanii: http://www.dogomania.pl/ogloszenia/id/4490/

"Szukam domu dla pięknego owczarka niemieckiego wilczastego. Pies ma 2 lata, pochodzi z hodowli owczarków niemieckich Uranium. Pies ukończył szkolenie podstawowe posłuszeństwo w szkole ABC w Nekielce.
Pies nie ma żadnych problemów z wykonywaniem komend i jest bardzo posłuszny. Pies jest mocno dominujący i agresywny w stosunku do innych psów. Pilnuje miski z jedzeniem. Mimo kastracji pies nie stracił werwy i energii. Idelany do pilnowania obiektów i pracy w patrolu.
Nie nadaje się dla osób starszych i rodzin z dziećmi. Mam w domu małe dzieci i z tego powodu muszę wydać tego psa.
Kontakt e-mail:
Telefon: 602 282 597"

Piękny pies, najwyraźniej właściciele nie poradzili sobie z nim. :(
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 25
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Użytek z rodowodem do przygarnięcia [Kostrzyn]

Postprzez Brawurka » 26 mar 2012, 15:16

Tomek napisał(a):Piękny pies, najwyraźniej właściciele nie poradzili sobie z nim. :(


Niestety. Już w samym ogłoszniu można o tym wyczytać między wierszami. Jak dla mnie: "Pies nie ma żadnych problemów z wykonywaniem komend i jest bardzo posłuszny" wyklucza się z: " Pilnuje miski z jedzeniem". Ale może mi się tylko wydaje ...
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
http://www.youtube.com/watch?v=T2iISWltdzc
Brawurka
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon
Imię: Aneta
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 6
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Użytek z rodowodem do przygarnięcia [Kostrzyn]

Postprzez Tomek » 26 mar 2012, 15:34

Zgadzam się, ułożonemu psu można głowę włożyć do miski, czy po prostu ją odebrać bez problemu. Obawiam się, że piesek skończy w schronisku, dwuletni agresywny pies może być bardzo niebezpieczny, mało kto będzie chciał zaryzykować.

Niech to będzie ostrzeżenie dla osób które myślą o zakupie użytka bo wilczasty czy czarny "jest taki ładny". U nas też było niewesoło, gdybym nie trafił na wyjątkowo dobrego szkoleniowca Viggo mógłby wrócić do hodowcy. Oduczenie go agresywnej postawy do wszystkiego co żyje kosztowało nas ogrom pracy a i nawet dzisiaj nie jest idealnie. Poza tym te psy muszą mieć prawie cały czas zajęcie, bez regularnej współpracy z człowiekiem dziczeją. Viggo ma mniej ruchu od piątku (mocno skaleczona łapka) i już lata po ścianach...
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 25
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Użytek z rodowodem do przygarnięcia [Kostrzyn]

Postprzez Brawurka » 26 mar 2012, 16:05

Właśnie, Ty wiesz najlepiej, że ułożenie sobie życia z użytkiem to nie bułka z masłem. I tak jak mówisz, niech sobie to wezmą mocno do serca wszyscy Ci, którzy zamierzają kupić użytka nie mając doświadczenia z nimi.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
http://www.youtube.com/watch?v=T2iISWltdzc
Brawurka
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon
Imię: Aneta
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 6
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Użytek z rodowodem do przygarnięcia [Kostrzyn]

Postprzez Tomek » 26 mar 2012, 17:22

Doświadczenie nie jest akurat tak potrzebne jak dostęp do naprawdę znającego się na rzeczy szkoleniowca i chęć do regularnego spędzania czasu z psem. Bo gdy pies cały czas się nudzi i jest niewybiegany zaczynają się kłopoty, a jak nie daj Boże nie zna swojego miejsca w stadzie i nie jest nauczony karności to może zacząć być niebezpieczny dla otoczenia.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 25
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Użytek z rodowodem do przygarnięcia [Kostrzyn]

Postprzez Brawurka » 26 mar 2012, 18:02

Amen :-)
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
http://www.youtube.com/watch?v=T2iISWltdzc
Brawurka
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon
Imię: Aneta
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 6
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Użytek z rodowodem do przygarnięcia [Kostrzyn]

Postprzez Dominika. » 26 mar 2012, 19:20

ah piękny pies ♥
szkoda, że trafił do takich ludzi. Gdybym tylko mogła i gdyby lubił inne psy.. cóż mogę jedynie życzyć mu dobrego domu!
a hodowca został o tym poinformowany? może on weźmie psa?
Dominika.
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Anu
Imię: Dominika
Wiek: 15
Lokalizacja: Kwidzyn
Dołączył(a): 16 sie 2011, 10:33

Re: Użytek z rodowodem do przygarnięcia [Kostrzyn]

Postprzez Luna » 26 mar 2012, 20:18

Tomek napisał(a):Doświadczenie nie jest akurat tak potrzebne jak dostęp do naprawdę znającego się na rzeczy szkoleniowca i chęć do regularnego spędzania czasu z psem. Bo gdy pies cały czas się nudzi i jest niewybiegany zaczynają się kłopoty, a jak nie daj Boże nie zna swojego miejsca w stadzie i nie jest nauczony karności to może zacząć być niebezpieczny dla otoczenia.

Wydaje mi sie, że to powinno się "tyczyć" każdego psa... bo od takiego "niewinnego" niewybiegania, zaczynają się prawie wszystkie problemy wychowawcze ... bo gryzie, bo ucieka, bo warczy itd. Ja co prawda nie miałam jakiegoś głębszego kontaktu z użytkiem, ale powiedzmy sobie szczerze, że użytek - jak sama nazwa wskazuje - to głównie charakter, no bo w jakimś celu dopuszczano do hodowli, psy z takimi a nie innymi cechami, a nie wygląd - trzeba dodać urzekający ;-)

Tylko pozostaje uświadamiać ludzi, aby było jak najmniej takich problemowych psów do oddania.
A temu psiakowi oczywiście życzę jak najlepiej, może trafi mu się jakaś dobra duszyczka, która zechce go poskromić :lool:
"Jest Twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, Twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem.
Będzie Twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Luna
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Wiek: 15
Pochwały: 7
Dołączył(a): 09 kwi 2011, 14:29

Re: Użytek z rodowodem do przygarnięcia [Kostrzyn]

Postprzez Tomek » 26 mar 2012, 20:27

To nie koniecznie musi być wina właściciela, jest jeszcze taka możliwość że pies od urodzenia jest psim psychopatą, z problemami psychicznymi. U ONków to nie jest jakaś wyjątkowo rzadka przypadłość.

Może trzeba skontaktować się z hodowcą (hodowla Uranium), z tego co pamiętam zajmuje się on także szkoleniem - w mojej opinii do takiej właśnie osoby pies powinien trafić.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 25
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Użytek z rodowodem do przygarnięcia [Kostrzyn]

Postprzez eagle » 26 mar 2012, 20:40

Pies który warczy na ludzi bez powodu nie jest dla mnie normalnym psem dla zwykłych ludzi do adopcji.
To przypadek dla doświadczonego przewodnika ze wsparciem szkoleniowca.
Z opisu wynika jedno, nieodpowiedni pies trafił do nieprzygotowanych ludzi.
Adopcja z przypadku może się skończyć źle dla niego i przyszłych opiekunów.
eagle
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Pochwały: 3
Dołączył(a): 17 lut 2011, 20:27

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post