Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Zabawki samoróbki

Nieprzeczytany postprzez Wilania » 07 cze 2012, 09:07

Jakie macie pomysły na zabawki dla swoich pupili, ale nie takie gotowe, ze sklepu, tylko z tego, co macie pod ręką w domu albo takie, które uznaliście za nadawające się do zabawy dla psa, choć oryginalne przeznaczenie jest zupełnie inne?
U nas póki co największy popyt ma kubek po jogurcie. Poza tym Wirusiński bawi się też butelkami: 1,5 l i 5l, bardzo długim, splątanym sznurkiem oraz drewnianym masażerem do stóp :lool:
Wilania

Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Wirus
Imię: Ania
Wiek: 25
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 2
Dołączył(a): 14 kwi 2012, 17:23

Re: Zabawki samoróbki

Nieprzeczytany postprzez dariex » 07 cze 2012, 11:56

Tutaj wielu chyba ludków robi własne zabawki - zajrzyj np na wątek Parysa.
My także robimy własne zabawki z zaplecionej szmaty (fajny do tego jest pocięty w pasy stary polar zapleciony w warkocz,bo jest miękki i wytrzymały), zabawki z linek żeglarskich ( na Allegro kosztuja niewiele za metr) - mozesz je dowolnie zapleść,zrobić węzły,doczepić do piłki czy konga.
Podniszczone piłki np tenisowe - przepleśc przez środek kawałek sztucznego futerka czy kożuszka - mamy piłke z kiziakiem :D,szmata doczepiona do pogryzionej piłki od nogi.

Dla szczeniaków takie zabawki są fajne,bo nawet jak je zniszczy to nie jest wam żal.Co do opakowan plastikowych to tylko musisz uważać,żeby pies nie połknął pogryzionych kawałków opakowania.
Plastikowa butelka jest też dobra jako substutut konga - do suchej butelki o małym otworze wrzucasz trochę smaczków i pieso musi pogłówkować aby je wydobyć.

http://smon.pl
dariex

Klubowicz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 33
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 9
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: Zabawki samoróbki

Nieprzeczytany postprzez Wilania » 07 cze 2012, 12:15

dariex napisał(a):Tutaj wielu chyba ludków robi własne zabawki - zajrzyj np na wątek Parysa.


Wiem o tym, bo przeglądałam dużo wątków. Założyłam temat z myślą zebrania/zbierania pomysłów w jednym, konkretnym miejscu

dariex napisał(a):Plastikowa butelka jest też dobra jako substutut konga - do suchej butelki o małym otworze wrzucasz trochę smaczków i pieso musi pogłówkować aby je wydobyć.


O tym nie pomyślałam. Fajny pomysł.
Wilania

Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Wirus
Imię: Ania
Wiek: 25
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 2
Dołączył(a): 14 kwi 2012, 17:23

Re: Zabawki samoróbki

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 07 cze 2012, 12:40

Skarpetki, które się przetarły związuję w supeł (jedną z drugą) i mam zabawkę dla psów - bardzo lubią się przeciągać takimi skarpetkami :lool:
Najfajniejsze są frotowe :-)
Pozdrawiamy
Aneta, Kenny, Gwen i Hot


Obrazek
AM-ON
Avatar użytkownika
Szkoleniowiec
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Kenny (Ares EMiTom)
Imię: Aneta
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Dołączył(a): 18 lut 2011, 10:05

Re: Zabawki samoróbki

Nieprzeczytany postprzez dariex » 07 cze 2012, 12:51

Jeszcze kiedys dostałam ze starego fiata 126p odbój tzw bałwanek,przewleczony sznuras z dwóch stron i psy też się z tym tłuką.Podobne trochę do konga toto,tylko wczesniej wyparzyłam w zmywarce.

http://smon.pl
dariex

Klubowicz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 33
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 9
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: Zabawki samoróbki

Nieprzeczytany postprzez Onka » 07 cze 2012, 20:19

Fajny pomysł. Też zrobię kilka takich zabawek. Poszperałam trochę w necie i znalazłam fajne strony z tym tematem.

http://kundel.blog.onet.pl/090-Jak-samemu-zrobic-zabawki-,2,ID414274288,n

http://pies-piesek-psiak.blog.onet.pl/49-Zabawki-z-sercem-robione,2,ID393583357,n
Pies nasz najlepszy przyjaciel

"PSY NIE SĄ NASZYM CAŁYM ŻYCIEM< ALE SPRAWIAJĄ, ŻE JEST ONO PEŁNIEJSZE"-Rogel Caras

Nikt nie jest bardziej wierniejszy.
Onka
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Edytka
Lokalizacja: polska
Dołączył(a): 15 gru 2011, 17:57

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post