Wrzucę tutaj coś więcej o occie jabłkowym
Moje kolejne koślawe tłumaczenie
Ocet jabłkowy
Ocet jabłkowy szybko staje się popularny jako dodatek w holistycznej opiece nad zwierzętami. Po ogromnym sukcesie w szerokiej gamie dolegliwości u ludzi, teraz jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć ile korzyści dla psów ma ocet jabłkowy.
Surowy, niefiltrowany ocet jabłkowy jest zrobiony z jabłek i powinien zawierać mglistą substancję składającą się z pektyn i innych cząstek z jabłek, która potwierdza swoją wysoką jakość. Ocet jabłkowy powinien mieć pomarańczowy lub brązowy kolor a odcień może wahać się między jasnym a bardzo ciemnym.
Wbrew powszechnemu przekonaniu, USDA twierdzi, że ocet jabłkowy w rzeczywistości nie posiada wiele wartości odżywczych. Korzyści, znajdują się jednak w różnych właściwościach octu jabłkowego, które mogą być używane w leczeniu różnych schorzeń. Ocet jabłkowy zawiera enzymy, taninę i potas i działa przede wszystkim jako doskonała pomoc przy problemach układu pokarmowego zarówno u ludzi jak i zwierząt.
Najczęściej ocet jabłkowy jest dodawany do wody lub nanoszony miejscowo. Dla psów, które nie wypiją wody z dodatkami , można również zmieszać go z jogurtem lub twarogiem, oferując jako przekąskę.
Ocet jabłkowy jest obecnie stosowany w leczeniu chorób skóry u psów. Jeśli chodzi o leczenie hotspotów, można wypełnić butelkę z atomizerem i spryskać futro oraz bezpośrednio na hotspot, Jeśli rana jest otwarta, rozcieńczyć ocet jabłkowy z wodą 1:1 .
Alergia - ocet jabłkowy może być stosowany bezpośrednio na sierść poprzez spryskanie atomizerem. Po kąpieli spryskać mokrą sierść octem i zostawić aż wyschnie. Jeśli pies notorycznie liże bądź gryzie łapy można każdą łapę cha chwilę zamoczyć w occie jabłkowym co złagodzi swędzenie.
Dla ogólnego zdrowia sierści i skóry , można codziennie dodawać jedną łyżkę do jedzenia lub wody. Ocet jabłkowy działa również jako dezodorant, gdy jest stosowany miejscowo na skórę.
Ocet jabłkowy jest również skuteczny w odstraszaniu pcheł i kleszczy, wystarczy dodawać łyżeczkę octu do miski z wodą każdego dnia, a gdy pies już złapał pchły należy spryskać octem mokrą sierść .
Ocet jabłkowy może być również stosowany jako środek do czyszczenia uszu. Wystarczy namoczyć waciki delikatnie wyczyścić uszy psa.