Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Alergia na roztocza

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 14 wrz 2012, 10:24

Dzisiaj dostałam telefon od weta, że Aria jest uczulona na roztocza. Jest tutaj ktoś kto miał lub wciąż ma z tym do czynienia? Więcej na temat wyników Arii napiszę jutro po wizycie u weta.

B.
ObrazekObrazek
Bejti
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Beata
Wiek: 30
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 4
Dołączył(a): 09 lut 2012, 22:49

Re: Alergia na roztocza

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 14 wrz 2012, 10:43

Moja suka jest uczulona na roztocza.

Polecam:
pozbycie się z domu dywanów;
pozbycie się z domu ciężkich (łapiących kurz) zasłon;
częste sprzątanie;
stosowanie specjalnego preparatu na meble, posłanie psa itp. - nazwy nie pamiętam, sprawdzę w domu.

DZIAŁA :ok:. Aktualnie Fabia nie ma praktycznie żadnych objawów.
Pozdrowienia

Marzena
MarzenaG
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 45
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 12
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 12:01

Re: Alergia na roztocza

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 14 wrz 2012, 11:49

Dzięki za info :)U nas plus taki ze tam gdzie Aria może przebywać nie ma dywanów i praktycznie wcale "kurzołapów", oczywiście od dzisiaj zakaz wchodzenia na piętro przypieczętowany bramką na schodach żeby do głowy jej nie przyszło żeby z naszej sypialni zrobić swoją ;)Trochę mnie ta wiadomość zmartwiła nie powiem, w sumie nie pomyślałabym ze zwierzaki mogą być uczulone na kurz. Czy można to wyleczyć całkowicie czy nie?
ObrazekObrazek
Bejti
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Beata
Wiek: 30
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 4
Dołączył(a): 09 lut 2012, 22:49

Re: Alergia na roztocza

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 14 wrz 2012, 12:09

Jeżeli alergia nie objawia się w stopniu wymagającym doraźnego leczenia (np. atopowe zapalenie skóry), to praktycznie jej się nie leczy. U mojej suki alergia objawiała się tylko lekko wzmożonym drapaniem się, więc stopień lekki.
Można od czasu do czasu podać zastrzyk odczulający (ja tego nie robiłam), lub podawać wapno (np. calcium dobesilate). Najważniejsze jest zmniejszenie ilości alergenu, czyli w tym przypadku roztoczy, których całkowicie wyeliminować niestety się nie da, bo są po prostu wszędzie. Alergia może z wiekiem minąć samoistnie.

Możesz popatrzeć na e-bayu na środki dla ludzi przeciwko roztoczom - najlepiej te w sprayu, bo łatwo rozpylić na powierzchnie, i stosować od czasu do czasu.
Pozdrowienia

Marzena
MarzenaG
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 45
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 12
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 12:01

Re: Alergia na roztocza

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 14 wrz 2012, 13:10

No właśnie Aria drapie się tylko trochę, jedynie co znalazłam ostatnio to na przedniej łapie kolo łokcia wypukły strup wielkości paznokcia i nie wiem czy to od tego ze się drapie czy po prostu gdzieś się skaleczyła, aczkolwiek na tylnej łapie tez jest tyle ze mniejszy, są one w takich miejscach w których Aria się nie drapie ani nie gryzie. Jutro rano mam wizytę wiec wet obejrzy łapy i się dowiem co to i od czego.

B.
ObrazekObrazek
Bejti
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Beata
Wiek: 30
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 4
Dołączył(a): 09 lut 2012, 22:49

Re: Alergia na roztocza

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 17 wrz 2012, 10:40

Bejti napisał(a):No właśnie Aria drapie się tylko trochę, jedynie co znalazłam ostatnio to na przedniej łapie kolo łokcia wypukły strup wielkości paznokcia i nie wiem czy to od tego ze się drapie czy po prostu gdzieś się skaleczyła, aczkolwiek na tylnej łapie tez jest tyle ze mniejszy, są one w takich miejscach w których Aria się nie drapie ani nie gryzie. Jutro rano mam wizytę wiec wet obejrzy łapy i się dowiem co to i od czego.

a nie są to modzele?
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 23
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 11
Dołączył(a): 15 lut 2011, 10:34

Re: Alergia na roztocza

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 17 wrz 2012, 11:07

a nie są to modzele?


Byłam u weta po wyniki testu krwi i pokazałam jej te strupki i po oględzinach stwierdziła ze to może być strupek po otarciach gdy Aria leży na betonie albo na ziemi i gdy wstaje za każdym razem podrażnia sobie to samo miejsce, poleciła mi sudocrem i kazała obserwować a gdy się coś zmieni to mam z marszu do niej przyjść. Z tego jak mi tłumaczyła od czego to może być, wywnioskowałam ze są to odciski albo odleżyny czyli jednym słowem modzele tak?
ObrazekObrazek
Bejti
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Beata
Wiek: 30
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 4
Dołączył(a): 09 lut 2012, 22:49

Re: Alergia na roztocza

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 20 wrz 2012, 21:20

Tak ;)Powstają jak pies na twardym śpi....
Tylko co ja Sonii wyłożę budę czymś miękkim to zaraz to wytarga.. Na zimę będzie doopke grzać w słomce :lool:
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 23
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 11
Dołączył(a): 15 lut 2011, 10:34

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • Alergia
    przez dagsam » 08 lip 2011, 10:48
    1 Odpowiedzi
    104 Wyświetlone
    Ostatni post przez Rex Zobacz najnowszy post
    09 lip 2011, 13:04
    Zdrowie