Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Czy to dobra karma?

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 13 lip 2015, 21:10

Cześć, zastanawiam się nad kupnem karmy Purina Dog Chow, ale słyszałam, że ta karma dużo lepsza od np. Pedigree nie jest. Co sądzicie o tej karmie? Czy może lepiej dołożyć trochę i kupić Purina Pro Plan? Teraz dostaje Purine, tylko nie wiem jaką, bo mama kupowała i sie nie spytała jaka to jest, smakuje jej, chociaż suchą nie za bardzo je, mieszam jej z mokrą karmą Dolina Noteci z Jagnięcin. Co myślicie o tych karmach?
Paulina16
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Leti
Imię: Paulina
Wiek: 20
Lokalizacja: Miastko
Pochwały: 2
Dołączył(a): 09 lip 2015, 09:35

Re: Czy to dobra karma?

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 13 lip 2015, 21:33

za taką samą kase kupisz o wiele lepsze karmy choćby brit premium, Josera, Fitmin, Bosch :)
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Czy to dobra karma?

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 14 lip 2015, 08:08

Poza tym,że sygnowana marką Purina nic wspólnego z jakością nie ma. Weronika ma rację, ta sama cena,a składy sporo lepsze w karmach, które wymieniła.
...a wątek o karmach już był, wystarczy pogrzebać na forum.
Spróbuj czegoś innego, ale jeszcze jedno: była bym ostrożna z tym dosmaczaniem,bo możesz zabrnąć w ślepy zaułek...
Osobiście, ja gotuję swojemu psu,ale to z racji tego,że oprócz wybrzydzania, nie był na suchej karmie w stanie przytyć.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Czy to dobra karma?

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 14 lip 2015, 14:15

Hm, dziękuje za rade. Slyszałam od Pana w zoologicznym, że to jedna z lepszych karm, jednak się mylił. Tak więc dziękuje :)
Vega, czyli źle robie dodając do suchej karmy mokrą?
Paulina16
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Leti
Imię: Paulina
Wiek: 20
Lokalizacja: Miastko
Pochwały: 2
Dołączył(a): 09 lip 2015, 09:35

Re: Czy to dobra karma?

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 14 lip 2015, 14:29

Ja też dosyć często tak robię,ze mieszam karmę suchą (podaję karmę Lukullus) z mokrą. U mnie nic się nie dzieje niepokojącego a skoro tak to mu podaję. I od czasu do czasu wbrew zaleceniom surowe jajko bo gotowanego nie lubi. Jak tak woli to mu podaję,świat się nie zawali :-)
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Wiek: 41
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 7
Dołączył(a): 19 mar 2012, 12:35

Re: Czy to dobra karma?

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 14 lip 2015, 14:32

Wiesz, sprzedawcy zrobią wszystko by sprzedać :P

piechu może się przyzwyczaić że dostaje rarytasy i może zaś odmówić jedzenia samych kulek :Dale nie jest to reguła, ja np. mieszam co jakiś czas ;)
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Czy to dobra karma?

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 14 lip 2015, 15:03

Dzięki wielkie! Dlatego pewnie mała tak wybrzydza, z mokrym zje, suche blee.. Trzeba będzie ją oduczyć tego..
Paulina16
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Leti
Imię: Paulina
Wiek: 20
Lokalizacja: Miastko
Pochwały: 2
Dołączył(a): 09 lip 2015, 09:35

Re: Czy to dobra karma?

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 14 lip 2015, 18:10

U mnie jak przegłodnieje to i samą suchą zje :-)
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Wiek: 41
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 7
Dołączył(a): 19 mar 2012, 12:35

Re: Czy to dobra karma?

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 14 lip 2015, 20:11

Dokładnie, chodzi o to,by pies nie czekał na same pyszności,by tylko od czasu do czasu dostawał domieszkę.
Przez pierwsze 18 miesięcy bytności psa u nas dostawał suchą karmę, raz mieszałam,raz nie, doszło do tego,że pies stanowczo odmówił jedzenia kulek. Głodziłam i nic, po tygodniu się zlitowałam i dałam ochłap mięcha, wciągnął nosem ;)Choroba Rudzielca sprawiła,że za namową weta przeszliśmy na gotowane i tak zostało.
Wracając do tematu- nie robisz źle mieszając karmy mokrą z suchą, chodzi o to,by nie rozpuścić psiaka ;)
A z puriny przyzwoita jest pro plan,choć droższa, niż brit, całkiem do rzeczy jest fitmin.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Czy to dobra karma?

Nieprzeczytany postprzez dumnapani » 15 lip 2015, 09:52

Ja uważam, że najlepszą karmą jest karma firmy best choice, cenowo też nie jest zbyt kolorowo tak jak ta Twoja, ale naprawde warto dla dobra naszych psin. Polecam :)
dumnapani
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Dorota
Wiek: 29
Lokalizacja: Warszawa
Dołączył(a): 09 lip 2015, 13:23

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post