Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Dobra i sprawdzona hodowla na Dolnym Śląsku

Nieprzeczytany postprzez aga8283 » 25 gru 2011, 21:29

Poszukuję dobrej hodowli DON-ków na Dolnym Śląsku ( i nie tylko jeżeli byłaby naprawdę godna uwagi). Mam niewidomego syna dla którego chcę zakupić suczkę don-a, piesek ma być przyjacielem i terapeutą dla niego. Szukam więc hodowli w której hoduje sie psy z rodowodem FCI i super harakterem, gdyż piesek w przyszłości będzie szkolony pod kątem pomocy osobie niewidomej. Czekam na wasze typy.
ObrazekObrazek
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
aga8283
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: Coffi
Imię: aga
Wiek: 29
Lokalizacja: wrocław
Dołączył(a): 10 gru 2011, 22:36

Re: Dobra i sprawdzona hodowla na Dolnym Śląsku

Nieprzeczytany postprzez tatanka » 25 gru 2011, 21:49

jest hodowla na Opolszczyźnie wiem że maja tam suczki zadzwoń 600443831 hodowla jest :ok
tatanka
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: SAXO
Dołączył(a): 25 kwi 2011, 12:28

Re: Dobra i sprawdzona hodowla na Dolnym Śląsku

Nieprzeczytany postprzez beata1965 » 25 gru 2011, 22:06

http://www.slonecznypies.pl/kontakt.html :)
ObrazekObrazek
boni-idylla-t1491.html
beata1965
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Boni
Imię: Beata
Wiek: 47
Lokalizacja: Szczecin
Dołączył(a): 06 gru 2011, 19:40

Re: Dobra i sprawdzona hodowla na Dolnym Śląsku

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 08 sty 2012, 18:54

Adorator :-)
Kiria
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zulus
Wiek: 23
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 08 lis 2011, 10:13

Re: Dobra i sprawdzona hodowla na Dolnym Śląsku

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 08 sty 2012, 19:25

Ja najpierw zrobiłbym specjalistyczne testy czy osoba niepełnosprawna w tym wypadku niewidoma ma predyspozycje do tego by mogła posiadać psa. Czy może być opiekunem psa!!! Należało by się zwrócić z tym do Polskiego Związku Niewidomych i zapoznać się z problemami. Do pracy z osobami niewidzącymi są wybierane szczeniaki o specjalnych predyspozycjach i po testach szkolone pod daną osobę.
Można więcej szkody zrobić niż pożytku...
...
1. O psa ubiegać się mogą osoby :
a) niepełnosprawne ruchowo, które ukończyły 18 lat i są sprawne umysłowo.
b) niedowidzące, które ukończyły 18 lat i są sprawne umysłowo.

2. Przyszły opiekun musi mieć możliwość zapewnienia psu wyżywienia, opieki weterynaryjnej oraz regularnych spacerów.
Obrazek
Zawsze Wierni
http://smon.pl
Jangcy
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Wiek: 52
Lokalizacja: Ruda Sląska
Pochwały: 10
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:58

Re: Dobra i sprawdzona hodowla na Dolnym Śląsku

Nieprzeczytany postprzez puma » 08 sty 2012, 20:26

PZN jest średnio kumaty jeśli chodzi o szkolenie/wybieranie szczeniaka, który ma być przewodnikiem ale są specjalne ośrodki szkoleniowe/fundacje, które jak wiadomo przyjmują psy na szkolenie w tym zakresie, takie szkolenie trwa około pół roku, później właściciel psa (niewidomy) jest szkolony tam przez miesiąc, żeby mógł przystosować się do psa, a pies do niego oczywiście. Znajomy mojej mamy na tej zasadzie kupił sobie Labka ale właśnie nie wiem czy wybierał sam szczeniaka z przypadku czy ktoś obeznany w temacie wybrał się z nim do hodowli. Inny kolega moich rodziców, również niewidomy ma suczkę ON - przewodniczkę, z tym, że on jest raczej światłym psiarzem, mogę podpytać jak to u niego było z wyborem psa. W Pl jest na pewno jedno hodowla DONów gdzie jeden z reproduktorów jest przewodnikiem, Od Aleksandry, tak się chyba nazywa ale to nie mieści się na Dolnym Śląsku, a ja jej osobiście nie znam, wiem tylko, że mają tam takiego psa.
Magda&PUMA
temporarily online
puma
Avatar użytkownika
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Wiek: 19
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1
Dołączył(a): 24 kwi 2011, 19:41

Re: Dobra i sprawdzona hodowla na Dolnym Śląsku

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 08 sty 2012, 21:14

PZN ma pokierować gdzie i jak załatwiać trzeba tą sprawę. Oraz rozeznać sytuację czyim "wymysłem jest pies" i jakie "mają być jego cele".

Nie mam znajomego znajomej który zna niewidomego ....mam dwie osoby niewidome w rodzinie.
a poza tym samo szkolenie psa asystenta trwa tylko dwa lata

Program szkolenia psa:
od 5-go MIESIĄCA

1. Socjalizacja z ludźmi - pies powinien ufnie i spokojnie reagować na ludzi przechodzących, podchodzących, dotykających go.
Minus: pies obawia się ludzi, cofa się przed ręką, oszczekuje.
Dyskwalifikacja: pies warczy i atakuje ludzi w jakiejkolwiek sytuacji. Silny lęk przed ludźmi.
2. Socjalizacja ze zwierzętami - pies nie powinien reagować na koty, ptaki i duże zwierzęta (konie, krowy, inne), powinien mieć przyjazny lub obojętny stosunek do innych psów.
Minus: pies goni lub oszczekuje inne zwierzęta, przyjmuje dominującą i agresywną postawę w stosunku do innych psów.
3. Przyzwyczajenie do przebywania w różnych miejscach, podróżowania różnymi środkami lokomocji - pies powinien być spokojny i pozbawiony lęku w każdym miejscu.
Minus: pies jest zdenerwowany lub wystraszony w mieście, w pojeździe lub w innym miejscu. Silny lęk.
4. Nauka czystości - pies załatwia się po wyjściu z domu, na smyczy i luzem, na komendę.
5. Zostawanie samemu w zamknięciu, w różnych miejscach - pies powinien spokojnie zostawać sam kilka godzin w mieszkaniu, luzem lub w klatce.
Minus: pies pozostawiony sam piszczy, szczeka, wyje, niszczy otoczenie.
6. Przyzwyczajenie do zabiegów pielęgnacyjnych - pies powinien spokojnie przyjmować wszelkie manipulacje: czyszczenie oczu i uszu, obcinanie pazurów, przytrzymywanie, przewracanie na bok i na grzbiet, kąpiel.
Minus: pies wyrywa się, piszczy, gryzie po rękach.
Dyskwalifikacja: agresja.
7. Oddawanie przedmiotów (zabawki, przedmioty znalezione, jedzenie) - pies powinien spokojnie oddać każdy przedmiot trzymany w pysku.
Minus: pies odwraca głowę, ucieka od ręki.
Dyskwalifikacja: pies agresywnie broni przedmiotu przed wyciągniętą ręką (warczenie, atak na człowieka).
8. Zabawa - pies bawi się tylko przeznaczonymi dla niego zabawkami, nie podejmuje samowolnie żadnych innych przedmiotów.
Minus: pies obgryza i niszczy meble, buty itp.
9. Powitanie z człowiekiem - bez skakania.
10. Luźna smycz, chodzenie po lewej i prawej stronie, bez samowolnej zmiany strony. Zatrzymanie przy otwartych drzwiach, przejściu przez jezdnię, schodach itp. Ruszanie razem z przewodnikiem na komendę: IDZIEMY.
11. Przywołanie - na spacerze, będąc luzem, pies powinien podążać za przewodnikiem i przybiegać na wołanie lub gwizdek w sytuacjach mało rozpraszających.
12. Pies nie powinien brać jedzenia ze stołu.
13. Przyzwyczajenie do różnego rodzaju pokarmu (surowe i gotowane mięso, sucha karma, surowe warzywa i owoce).
14. Pies wykonuje komendy: SIAD, WARUJ, NA MIEJSCE.
15. Aport zabawowy - pies przynosi do przewodnika rzuconą zabawkę.
16. Niepodejmowanie pokarmu znalezionego.
17. Uwarunkowany kliker.
18. Komenda: NIE.
19. Komenda zwalniająca: BIEGAJ.
20. Pies siedzi spokojnie przy zakładaniu obroży, szorek itp.


8 MIESIĘCY

1. Luźna smycz.
2. Pies uczy się przez kształtowanie.
3. Pies wykonuje komendy: SIAD, WARUJ, NA MIEJSCE (przedłużone) - w rozproszeniach.
4. Pies wykonuje komendy: STÓJ, STOP, ZOSTAŃ (przedłużone), PODAJ, DAJ, PUŚĆ, WEJDŹ/WYJDŹ, NIE RUSZ, NA KOLANA - bez rozproszeń.
5. Uwarunkowane przywołanie na gwizdek.
6. Komenda: RÓWNAJ - zajmowanie pozycji przy wózku.
7. Pies leży spokojnie przy wózku, krześle w restauracji, kawiarni, poczekalni itp.
8. Pies jest przyzwyczajony do halti i kagańca.

11 MIESIĘCY

1. Komendy: NAPRZÓD, COFNIJ, DO MNIE, NA KOLANA, GÓRA, DÓŁ, UP, TRZYMAJ - bez rozproszeń.
2. Pies porusza się przy wózku po lewej i prawej stronie (komenda: RÓWNAJ, PRAWA).
3. Pies wykonuje komendy: STÓJ, STOP, ZOSTAŃ (przedłużone), PODAJ, DAJ, PUŚĆ, WEJDŹ/WYJDŹ, NIE RUSZ - w rozproszeniach.

14 MIESIĘCY
1. Komendy: NAPRZÓD, COFNIJ, DO MNIE, NA KOLANA, GÓRA, DÓŁ, UP, TRZYMAJ - w rozproszeniach.
2. Komendy: CIĄGNIJ, OTWÓRZ, ZAMKNIJ (popychanie nosem), WÓZEK, SMYCZ, TELEFON.

18 MIESIĘCY
1. Przytrzymywanie drzwi.
2. Komendy: SZUKAJ, DO KOSZA, NA BOK, OTWÓRZ, ZAMKNIJ, ŚWIATŁO, WÓZEK (przyprowadzanie wózka).
3. Wszystkie dotychczas nauczone komendy pies wykonuje w codziennych sytuacjach, na spacerach, w miejscach silnie rozpraszających.
4. Dodatkowe komendy w miarę potrzeb.
Obrazek
Zawsze Wierni
http://smon.pl
Jangcy
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Wiek: 52
Lokalizacja: Ruda Sląska
Pochwały: 10
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:58

Re: Dobra i sprawdzona hodowla na Dolnym Śląsku

Nieprzeczytany postprzez puma » 09 sty 2012, 15:51

Dzieki Ci za te wyczerpujace informacje, na pewno sie autorowi watku przydadza ale po co tyle sarkazmu w Twoim poscie ? Moja mama jest z PZNem zwiazana juz kawal czasu stad wiem, ze ludzie szukajacy psa przewodnika byli bardziej zdani na siebie i specjalistyczne osrodki szkolace pod tym katem niz sama ta organizacje, mowie oczywiscie jak to wyglada w Łodzi, bo moze inne oddziały maja wiekszy porzadek i sa bardziej kompetentne (mam nadzieje). Ale z rozeznaniem sytuacji i odpowiednim doborem psa do czlowieka sie jak najbardziej zgadzam, bo niestety mam okazje widywac jak wlasciciel (niewidomy) na wlasne zyczenie pieknie 'psuje' sobie psa juz wyszkolonego.
Magda&PUMA
temporarily online
puma
Avatar użytkownika
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Wiek: 19
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1
Dołączył(a): 24 kwi 2011, 19:41

Re: Dobra i sprawdzona hodowla na Dolnym Śląsku

Nieprzeczytany postprzez aga8283 » 09 sty 2012, 21:32

Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi. Wielkie sorki ,ale chyba nie do końca się poprawnie określiłam a mianowicie mój syn ma dopiero 2,5 roku więc nie ma tu mowy o typowym psie przewodniku. Chodzi tu raczej o towarzysza i terapeutę, bo jak wiadomo dzieci ze zwierzętami lepiej się rozwijają a tym bardziej dziecko niewidome. Na początek zaczniemy od PT a później szkolenie pod kątem pilnowania, przestrzegania przed przeszkodami i tym podobne. Znalazłam już nawet trenera który się tego podejmie. Dlatego też szukam dobrej i sprawdzonej hodowli, chociaż zdaje sobie sprawę,że nigdy nie będzie 100% pewności, że psiak będzie super extra doskonały ale zawsze wolę się zapytać fachowców .
ObrazekObrazek
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
aga8283
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: Coffi
Imię: aga
Wiek: 29
Lokalizacja: wrocław
Dołączył(a): 10 gru 2011, 22:36

Re: Dobra i sprawdzona hodowla na Dolnym Śląsku

Nieprzeczytany postprzez berghorn » 29 maja 2012, 08:29

Proszę zadzwonić do hodowli http://www.debes.pl/home.html
niedawno urodziły sie tam szczenięta, jest to hodowla z długo letnimi tradycjami , ostatnio było tam dużo długowłosych , moze teraz tez są
Polecam tą hodowlę
Hodowla mieści się w Jelczu Laskowice , koło Wrocławia
berghorn
Losowy avatar
Hodowca
Imię: Jacek
Wiek: 44
Lokalizacja: Dolnośląskie
Dołączył(a): 27 kwi 2012, 20:51

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post