Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Hodowle na Śląsku

Nieprzeczytany postprzez Volt » 16 kwi 2012, 15:04

MarzenaG napisał(a):Bardzo dobrze, Tomaszu, kojarzysz. Ja nie twierdzę, że rodzice polscy, tylko że hodowla jest w Polsce, co jest rzadkością wśród użytków.
I tak, Viggo i Fabia mają wspólnego dziadka :-).

Poznałem dwa użytki genetycznie oba "czeskie" aczkolwiek o polskim przydomku hodowlanym miot juz byl. W niczym nie odbiegały od zagranicznych znanych mi Arbaitów. Obawiam sie tylko tego że każde kolejne pokolenie już "bardziej polskie" bedzie coraz gorsze ;-)
Volt
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Imię: Tomasz
Wiek: 20
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 1
Dołączył(a): 09 kwi 2012, 11:48

Re: Hodowle na Śląsku

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 17 kwi 2012, 12:23

Volt napisał(a):Poznałem dwa użytki genetycznie oba "czeskie" aczkolwiek o polskim przydomku hodowlanym miot juz byl. W niczym nie odbiegały od zagranicznych znanych mi Arbaitów. Obawiam sie tylko tego że każde kolejne pokolenie już "bardziej polskie" bedzie coraz gorsze ;-)


A skąd by się to "bardziej polskie" miało wziąć? Samiec użytek w Polsce prawie nie ma szans zostać reproduktorem, więc suki użytkowe kryje się w Czechach, Niemczech, ewentualnie na Słowacji.
Pozdrowienia

Marzena
MarzenaG
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 44
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 7
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 13:01

Re: Hodowle na Śląsku

Nieprzeczytany postprzez Joan » 17 kwi 2012, 13:25

MarzenaG napisał(a):
A skąd by się to "bardziej polskie" miało wziąć? Samiec użytek w Polsce prawie nie ma szans zostać reproduktorem, więc suki użytkowe kryje się w Czechach, Niemczech, ewentualnie na Słowacji.

I co tu się dziwić, ze przy takiej polityce hodowlanej, pokolenia mamy coraz gorsze i coraz "chorsze". Nie tylko u nas podziały na linie i "ekstrahowanie" owczarka z owczarka przynosi opłakane skutki. Czesi są mądrzejsi. Owczarek powinien być psem użytkowym w szerokim znaczeniu tego słowa. Selekcjonowanie owczarka od pokoleń wyłącznie do IPO, to moim zdaniem błąd (pomijając w ogóle zasady tej selekcji).
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 9
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Hodowle na Śląsku

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 03 lip 2012, 15:23

Wald - dingo w tym roku zakończyło swoją jak się okazało nielegalną działalność. Własciciel otworzył Centrum Pogrzebowe Pupil, a wszystkie obecne szczeniaczki nagle poznikały. Aż strach powiązać fakty...
Obrazek
8 kółek 4 łapy <3
Raspberrydream
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Kaja
Imię: Michalina
Wiek: 18
Lokalizacja: Myslowice
Dołączył(a): 30 sty 2012, 21:53

Re: Hodowle na Śląsku

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 19 lip 2012, 18:25

Raspberrydream napisał(a):Wald - dingo w tym roku zakończyło swoją jak się okazało nielegalną działalność. Własciciel otworzył Centrum Pogrzebowe Pupil, a wszystkie obecne szczeniaczki nagle poznikały. Aż strach powiązać fakty...


niestety hodowla dalej działa. przecież wald-dingo działa pod szyldem 'on fanclub'
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

ObrazekObrazek
Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 17
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 4
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Hodowle na Śląsku

Nieprzeczytany postprzez francc » 07 sie 2012, 14:35

Witam znacie jakieś hodowle na śląsku owczarków niemieckich o umaszczeniu wilczastym niestety to bardzo mało popularne umaszczenie jeśli chodzi o owczarki Lini eksterierowej
ja niestety nie znalazłem żadnej hodowli na śląsku z owczarkami o takim umaszczeniu

Pozdrawiam
francc
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Paweł
Wiek: 28
Lokalizacja: POLSKA
Dołączył(a): 31 mar 2012, 10:44

Re: Hodowle na Śląsku

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 07 sie 2012, 15:35

A muszą być eksterierowe?

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Wiek: 68
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 26
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Hodowle na Śląsku

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 07 sie 2012, 16:59

Nie znam takich. W hodowli Temperton (Małopolska, wciąż blisko) były m.in. wilczaste szczenięta, nie wiem jednak jak często one tam występują. Będzie Ci bardzo ciężko znaleźć eksterierowego buraska.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 26
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Hodowle na Śląsku

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 07 sie 2012, 17:18

w Tempertonie co miot zdarzają się wilczki i niestety sa mało popularne :(a hodowle mogę polecic bo sama mam z niej wilczka :)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

ObrazekObrazek
Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 17
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 4
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Hodowle na Śląsku

Nieprzeczytany postprzez francc » 09 sie 2012, 20:37

Zofia napisał(a):A muszą być eksterierowe?

Zofia


w sumie to nie muszą mogą być użytkowe są takie hodowle na śląsku z pieskami o umaszczeniu wilczastym ?
francc
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Paweł
Wiek: 28
Lokalizacja: POLSKA
Dołączył(a): 31 mar 2012, 10:44

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post