Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Hodowle Pomorskie

Postprzez Luna » 29 lis 2011, 21:14

100km, to chyba trasa do przebycia, nie rzut beretem, ale nie drugi kraniec Polski. w 'ciemno' brać szczeniaka to ryzykowne i trochę nieodpowiedzialne.
Chociaż, jeśli hodowca chętnie pokazuje rodowody rodziców, przesyła zdjęcia szczylków, to może rzeczywiście wszystko jest ok. Jednak mnie zastanawia, czemu 12 tyg psiaki jeszcze nie "wyszły". Choć może się czepiam :?
"Jest Twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, Twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem.
Będzie Twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Luna
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Wiek: 15
Pochwały: 7
Dołączył(a): 09 kwi 2011, 14:29

Re: Hodowle Pomorskie

Postprzez greg30 » 29 lis 2011, 21:17

Luna napisał(a):w 'ciemno' brać szczeniaka to ryzykowne i trochę nieodpowiedzialne.

właśnie tego chcę uniknąć.....
Luna napisał(a):Jednak mnie zastanawia, czemu 12 tyg psiaki jeszcze nie "wyszły". Choć może się czepiam :?

Mnie też to zastanawia.... zresztą coś długo w kojcu.... pytanie jak to się na psyche odbiło.... :-(
greg30
Losowy avatar
Świeżak
Wiek: 39
Lokalizacja: 3city
Dołączył(a): 28 lis 2011, 23:02

Re: Hodowle Pomorskie

Postprzez Tomek » 29 lis 2011, 21:18

Za duża podaż, za mały popyt na rasowe, ot cała tajemnica. ;-)
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 25
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Hodowle Pomorskie

Postprzez greg30 » 29 lis 2011, 21:26

12 tygodni... kurde zeby te psiaki nie byly wypaczone.... ze wiekszy czas spedzaja w kojcu niz z czlowiekiem..... kolega radzi brac szczeniaki do max 8-9 tygodnia....
greg30
Losowy avatar
Świeżak
Wiek: 39
Lokalizacja: 3city
Dołączył(a): 28 lis 2011, 23:02

Re: Hodowle Pomorskie

Postprzez Luna » 29 lis 2011, 21:29

Tomek napisał(a):Za duża podaż, za mały popyt na rasowe, ot cała tajemnica. ;-)

Może dlatego, że teraz rasowe, już nie zawsze znaczy zdrowe, stabilne psychiczne..?
Bo za rodowodowego płacisz dużo więcej, a ryzyko chorób realnie bardzo zbliżone do psiaka bez papierów :roll:
Co nam się podziało z hodowlami owczarków :?

edit:
greg30 napisał(a):12 tygodni... kurde zeby te psiaki nie byly wypaczone.... ze wiekszy czas spedzaja w kojcu niz z czlowiekiem..... kolega radzi brac szczeniaki do max 8-9 tygodnia....

Moim zdaniem to nie ma większego znaczenia, jeśli mamy zaufanie do hodowcy i pewność, że fajnie zajął się szczeniakiem. A tu takiej pewności nie ma.
"Jest Twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, Twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem.
Będzie Twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Luna
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Wiek: 15
Pochwały: 7
Dołączył(a): 09 kwi 2011, 14:29

Re: Hodowle Pomorskie

Postprzez greg30 » 29 lis 2011, 22:00

Dokładnie, żadnej pewnosci nie ma.... do tego oferowanie na allegro.... jest podejrzane.....
Z kolei ta hodowla mnie jakos do siebie przekonuje.... http://zjaduskorpiona.pl/pl.php?s=11
Czlowiek glupieje, chce zdrowego smarkacza z normalnej hodowli gdzie wlasciciel dba o psiaki.... no i nie robi tego tylko dla kasy.
greg30
Losowy avatar
Świeżak
Wiek: 39
Lokalizacja: 3city
Dołączył(a): 28 lis 2011, 23:02

Re: Hodowle Pomorskie

Postprzez Luna » 29 lis 2011, 22:10

Nt tej hodowli się nie wypowiem, bo nic o niej nie wiem. Jeśli ta hodowla jest w Gdyni, to chyba nie masz daleko, a więc w drogę :lol:
Może jeszcze jutro ktoś się pojawi i coś się wypowie w tym temacie ;)
"Jest Twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, Twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem.
Będzie Twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Luna
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Wiek: 15
Pochwały: 7
Dołączył(a): 09 kwi 2011, 14:29

Re: Hodowle Pomorskie

Postprzez greg30 » 29 lis 2011, 22:12

Taaa....
No już się motam, nie chcę nic na siłe. Poczekam. Albo zaproszę do domu Białego Owczarka....
greg30
Losowy avatar
Świeżak
Wiek: 39
Lokalizacja: 3city
Dołączył(a): 28 lis 2011, 23:02

Re: Hodowle Pomorskie

Postprzez Luna » 29 lis 2011, 22:23

Może rzeczywiście warto zaczekać.
Chodzi o Białego Owczarka Szwajcarskiego?
"Jest Twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, Twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem.
Będzie Twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Luna
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Wiek: 15
Pochwały: 7
Dołączył(a): 09 kwi 2011, 14:29

Re: Hodowle Pomorskie

Postprzez puma » 29 lis 2011, 22:27

Ja odebralam suczke bodajze 11 tygodniowa i nie narzekam na braki w socjalizacji, wrecz przeciwnie. Z tym, ze ja kota w worku nie kupilam, hodowle mialam juz upatrzona od dluzszego czasu. Jedynym wyjsciem zeby byc pewnym, ze nie kupujesz kota w worku jest pojawienie sie osobiscie w hodowli, obejrzenie szczeniakow, rodzicow itd. Zakladajac, ze maluch jest wstepnie zsocjalizowany przez hodowce nie mozesz sie tez nastawiac, ze cala robota zostala za Ciebie zalatwiona, mase rzeczy bedziesz musial psu i tak sam pokazac, zapoznac go z roznymi miejscami, zjawiskami, odglosami, przedmiotami i innymi takimi.

Co do hodowli Z jadu skorpiona to w swoim imieniu sie nie wypowiem, bo jej nie znam ale na innych forach sporo negatywnych opinii krazylo, takze musisz to sobie sam zweryfikowac. Zawsze lepiej sie wstrzymac i poczekac dluzej na tego jednego, jedynego, wymarzonego, odpowiadajacego Tobie malucha, zebys nie musial byc pozniej zawiedziony. Ja na psa czekalam 3 lata i nie zaluje, zdazylam przez ten czas zebrac do kupy jakies podstawy i zrobic konkretny wywiad srodowiskowy.

edit: Pomylilam sie, Puma miala 14 tyg jak ja odbieralam (specjalnie policzylam).
Magda&PUMA
temporarily online
puma
Avatar użytkownika
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Wiek: 19
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1
Dołączył(a): 24 kwi 2011, 19:41

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post