Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Hodowle Pomorskie

Postprzez greg30 » 29 lis 2011, 22:38

Uhm......no i w czarnej ... jaskini jestem ;)
greg30
Losowy avatar
Świeżak
Wiek: 39
Lokalizacja: 3city
Dołączył(a): 28 lis 2011, 23:02

Re: Hodowle Pomorskie

Postprzez Hiku27 » 29 lis 2011, 22:49

greg30 napisał(a):Dokładnie, żadnej pewnosci nie ma.... do tego oferowanie na allegro.... jest podejrzane.....
Z kolei ta hodowla mnie jakos do siebie przekonuje.... http://zjaduskorpiona.pl/pl.php?s=11
Czlowiek glupieje, chce zdrowego smarkacza z normalnej hodowli gdzie wlasciciel dba o psiaki.... no i nie robi tego tylko dla kasy.

Czytam i tak sie zastanawiam co by tutaj podpowiedziec ...jezeli ma to byc pies z hodowli to pierwsze co zrobilismy to internet i szukanie ,pozniej dokladne studiowanie i czytanie stron hodowlanych,zapoznanie sie z oferta ,hodowla,jej osiagnieciami,opiniami (wazne jacy reproduktorzy i sunie) i po kilku rozterkach wybralismy hodowle z Wroclawia czyli daleko od GDANSKA i nie zalujemy tej decyzji ..to nie odleglosc jest wazna ale przekonanie co do trafnosci wyboru i tego musisz dokonac sam a my tylko mozemy powiedziec czy nasz wybor byl dobry..moj wiem ze tak.. :-)wiec zdaj sie na intuicje popartą opiniami forumowiczow o rzeczywiscie dobrych hodowlach i ruszaj po futro :hi
Obrazek
Hiku27
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hikari
Imię: Wojtek
Lokalizacja: GDAŃSK
Pochwały: 1
Dołączył(a): 21 lut 2011, 00:23

Re: Hodowle Pomorskie

Postprzez greg30 » 29 lis 2011, 23:13

Taaaa........ruszaj.. i poszedł.....
greg30
Losowy avatar
Świeżak
Wiek: 39
Lokalizacja: 3city
Dołączył(a): 28 lis 2011, 23:02

Re: Hodowle Pomorskie

Postprzez Hiku27 » 30 lis 2011, 00:03

greg30 napisał(a):Taaaa........ruszaj.. i poszedł.....

pytasz sie o dobre hodowle w pomorskim ,,,chcesz opini ,,,to piszemy,,, kazdy ma swoje zdanie i opinie :scratchja napisalem ze kupilem psa daleko od Gdanska ,,,jezeli szukasz blisko kolo domu hodowli to sa na stronach internetowych ich adresy,,,a potem jak znajdziesz jakas hodowle to poszukaj opini o niej,przewaznie tez sa na necie,,,ja moge pisac i opiniowac hodowle z ktorej mam psa,,,a o hodowli Z Jadu Skorpiona jak ktos powyzej napisal sa rozne opinie i tylko do Ciebie nalezy wybor bo te opinie nie zawsze sa obiektywne i w kontekscie pozytywnym i negatywnym,,,ktos sie na kogos pogniewa i potem pisze ze to zla hodowla,,inny ze to dobra wiec jak tu wybrac??? ja wybralem jak pisalem powyzej,, patrzylem na zdjecia,obejrzalem rodzicow i poszukalem ich wynikow na wystawach oraz jakie maja osiagniecia w hodowli,czy psy zdrowe,jakie wyniki pod katem dysplazji itd
jak dlugo zajmuja sie hodowla.Zadzwonilem ,porozmawialem z hodowca ,,,kazdy ma swoje jakies szczegolowe oczekiwania od przyszlego futra wiec warto o to zapytac hodowcy i wtedy podjac decyzje,kazdy ma inne oczekiwania nawet w tak prostej jakby sie wydawalo sprawie jak umaszczenie psa,,jedni lubia ciemniejsze inni jasniejsze inni czarne wiec tez pod takim katem sie patrzy,,,zycze powodzenia i mam nadzieje ze moje slowa ruszaj po psa w koncu sie sprawdzą :-)
Obrazek
Hiku27
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hikari
Imię: Wojtek
Lokalizacja: GDAŃSK
Pochwały: 1
Dołączył(a): 21 lut 2011, 00:23

Re: Hodowle Pomorskie

Postprzez nebrot » 30 lis 2011, 00:37

Moim zdaniem nic nie przebije genow. To znaczy socjalizacja jest fajna, ale jak geny sa spaczone to i tak swiety boze nie pomoze. Dlatego najwazniejsze dla mnie byloby zapoznanie sie z charakterami rodzicow i byc moze wypytanie o dziadkow szczeniora. Jesli juz dane skojarzenie mialo miejsce w przeszlosci to za wszelka cene sprobowalabym nawiazac kontakt z nabywcami wczesniej kupionych szczeniakow. Nikt tak prawdy nie powie, jak wlasciciel danego psa. Nie wierze zadnemu hodowcy. I to nie dlatego, ze chce oszukac, tylko nie zawsze moze miec obiektywne spojrzenie na swoje 'dzieci' ;)
Ewa, Sabina, Max i Lulu
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
nebrot
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Max, Sabina, Lulu
Imię: Ewa
Wiek: 36
Lokalizacja: Berlin/Kristianstad
Pochwały: 5
Dołączył(a): 01 mar 2011, 01:09

Re: Hodowle Pomorskie

Postprzez Basia W » 01 gru 2011, 09:50

Pojedź, zobaczysz, ocenisz. Ja bym nie brała szczeniaka, który jest mało pewny siebie, tchórzliwy, bojaźliwy. Mały musi być rozbrykany, beszczelny, pewny siebie, fajnie jak poleci za zabawką, piłeczką, weźmie ją do pycha, bedzie chciał nosić przedmioty - w końcu to mały owczarek, takie cechy musi mieć
Basia i Schila
Obrazek
Obrazek
Basia W
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Wiek: 36
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:42

Re: Hodowle Pomorskie

Postprzez polaklg » 14 mar 2012, 15:01

Witam nie chce zakladac nowego tematu. Chcialbym kupic owczarka niemieckiego z hodowli ,,z jaduskorpiona,, . Czemu uwazacie ze jest to zla hodowla? Dzwonilem i wlascicielka powiedziala ze ma jeszcze 2 pieski i 1 suczke. Osobiscie jestem zainteresowany psem. Koszt 2200zl , nie sa to male pieniadze wiec nie chce sie zawiesc. Zapytalem sie o rodzicow to powiedziala ze sa zdrowi, maja zrobione badania, wiec potwierdzenie jest. Powiedziala ze dysplazja nie powinna wystapic ale zalecila ze jak pies osiagnie wiek 8 miesiecy zrobic przeswietlenie dla upewnienia. Ewentualnie jeszcze mysle o tej hodowli ale to szwajcar http://www.bialewzgorza.republika.pl/ . Prosze o pomoc bardziej doswiadczonych w tym temacie. pozdrawiam
polaklg
Losowy avatar
Świeżak
Owczarek niemiecki: ...
Imię: arek
Wiek: 22
Lokalizacja: trojmiasto
Dołączył(a): 14 mar 2012, 02:22

Re: Hodowle Pomorskie

Postprzez Tomek » 14 mar 2012, 15:44

Chcesz koniecznie długowłosego? Za 2200zł możesz nieźle powybrzydzać, osobiście szukałbym gdzie indziej. ;)
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 25
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Hodowle Pomorskie

Postprzez polaklg » 14 mar 2012, 16:17

Tak chcialbym dlugowlosego. A co powiecie nt. tej hodowli http://www.zsercakaszub.pl/szczenieta.html
polaklg
Losowy avatar
Świeżak
Owczarek niemiecki: ...
Imię: arek
Wiek: 22
Lokalizacja: trojmiasto
Dołączył(a): 14 mar 2012, 02:22

Re: Hodowle Pomorskie

Postprzez Aga i N » 14 mar 2012, 16:21

Jeśli dobrze kojarze przydomek to znam pieski osobiście ale tylko z jednego zlotu :)
Cóż bym mogła powiedzieć o tych psiakach ogólnie - podporządkowane swoim właścicielom, grzeczne, dobrze ułożone, ogólnie pozytywnie... lubiły drapanko za uchem ;-).
Nie pamiętam w jakiej organizacji są zrzeszeni, ale chyba nie w FCI... Ja np. nie preferuję innych organizacji niż ZK który podlega FCI... wiem że w ZK psy przechodzą szereg testów psychicznych i fizycznych aby być reproduktorem lub suką Hodowlaną, a w innych związkach? Czy psy mają zdane chociaż IPO-V? hmmmm....? Owczarek to rasa pracująca i tego należy się trzymać :)
Czy ktoś wie gdzie są skorpioniki zrzeszeni i "co trzeba zrobić" z psem aby został repem lub suką w tej organizacji?
Im więcej przebywam z ludźmi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Obowiązkowa BIBLIA każdego posiadacza owczarka :) : http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 19
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post