Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Wyraź swoją opinię na temat serwisu Owczarkopedia. Dowiedz się, jakie zmiany wprowadzono na forum.

Czy forum ma dalej istnieć?

Tak
36
97%
Nie
1
3%
 
Liczba głosów : 37

 

Dalszy los forum.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 02 sty 2017, 19:32

Cześć.

Chciałem Was drodzy forumowicze zapytać, jak widzicie przyszłość forum? Frekwencja i aktywność użytkowników spadła w ostatnich dwóch latach. Nie wiem, czy jest sens przeprowadzać kolejną, już szóstą zbiórkę na utrzymanie serwera i domeny. Czy może już czas zejść ze sceny ;)i zniknąć z internetu? Domenę mamy opłaconą do połowy lutego, hosting ciut dłużej. Jakie jest Wasze zdanie?

Przyznam się, że sam okazjonalnie tu bywam. Natłok codziennych zajęć i obowiązków nie pozwala mi na bycie aktywnych członkiem naszej społeczności.

Zapraszam (przede wszystkim) do dyskusji i wypełnienia ankiety.

Pozdrawiam serdecznie,
Tomek
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Dalszy los forum.

Nieprzeczytany postprzez EC2 » 02 sty 2017, 21:30

Jestem nowy dziś pierwszy raz. Uważam że strona jest mega potrzebna. Ankietę wypełniłbym ale nie mogę jej znaleźć.
EC2
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: Rumo
Imię: Cezary
Wiek: 39
Lokalizacja: lębork
Dołączył(a): 02 sty 2017, 21:27

Re: Dalszy los forum.

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 03 sty 2017, 11:22

EC2 napisał(a):Jestem nowy dziś pierwszy raz. Uważam że strona jest mega potrzebna. Ankietę wypełniłbym ale nie mogę jej znaleźć.


chyba o to chodzi że na górze masz zaznaczyć odpowiedź czy TAK czy NIE. ja jestem na TAK
http://dantearkadia.weebly.com/
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 29
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 8
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: Dalszy los forum.

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 03 sty 2017, 11:39

Jestem na forum od czterech lat.
Obecnie, bardziej staram się pomóc, niż zadaję pytania.
Chętnie wesprę istnienie tej strony grosikiem, wiedzą i doświadczeniem.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Dalszy los forum.

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 03 sty 2017, 20:57

Niczym na Titanicu, do ostatniej sekundy będę czuwać :)
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Dalszy los forum.

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 03 sty 2017, 21:48

Witam...jestem też już prawie 4 lata...nie ma nawet co pytać....zostajemy jestem na TAK
danuta waniek
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Wiek: 61
Lokalizacja: slaskie
Pochwały: 2
Dołączył(a): 20 mar 2013, 21:06

Re: Dalszy los forum.

Nieprzeczytany postprzez Kari005 » 04 sty 2017, 12:14

Jestem od nie dawna ale dla mnie wasze forum jest kopalnia wiedzy szkoda by było to tracić wiec jestem na TAK i tak tez zagłosowałam
Kari005
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Karolina
Wiek: 27
Lokalizacja: Warszawa
Dołączył(a): 22 paź 2016, 17:08

Re: Dalszy los forum.

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 05 sty 2017, 09:55

Tomek napisał(a):Cześć.

Chciałem Was drodzy forumowicze zapytać, jak widzicie przyszłość forum? Frekwencja i aktywność użytkowników spadła w ostatnich dwóch latach. ...
Przyznam się, że sam okazjonalnie tu bywam. Natłok codziennych zajęć i obowiązków nie pozwala mi na bycie aktywnych członkiem naszej społeczności.

Pozdrawiam serdecznie,
Tomek


Może i aktywność użytkowników spadła ale pojawili się również nowi forumowicze. Ludzie którzy mają problemy ze swoimi pupilami (choroby, wychowanie itp), ludzie którzy chcą się czegoś więcej dowiedzieć o rasie zanim kupią psa. Być może dzięki temu forum ktoś podjął dobrą decyzję o tym aby nie brać ON-ka, DON-ka bo może sobie nie poradzić, ludzie którzy po porostu chcą się pochwalić swoim przyjacielem. Przeglądając posty widać że wielu ludzi którzy mają doświadczenie nie raz pomogli innym "ogarnąć temat" (dzięki Tomkowi trafiłem z Bonnie do dobrej kliniki weterynaryjnej w Rzeszowie).
Wszyscy mamy zajęcia codzienne i obowiązki ale prawie każdy z nas od czasu do czasu tutaj zagląda, być może nie zawsze bierze udział w dyskusji ale na pewno czyta (ja oglądam piękne zdjęcia Barcy, uwielbiałem Parysa). Myślę że problem polega na tym że nie każdy ma świadomość że społeczność tworzą ludzie a bycie aktywnym członkiem danej społeczności oznacza dla niej być albo nie być. Niektórzy w swoich komentarzach robią sobie wycieczki osobiste co powoduje że ludzie nie mają ochoty tutaj wracać. Ostatni przykład (bodajże Marek - nie pamiętam) - miał problem z zachowaniem psa - z jego winy notabene - wszyscy mieliśmy tego świadomość ale niektórzy zamiast mu to delikatnie wyjaśnić to zwyczajnie dostał opi...ol i stwierdził "nie tego oczekiwałem". Tomek (Gumis) w jednym ze swoich komentarzy trafnie napisał że: "czasami to lepiej napisać co kupiłeś swojemu psu niż wypowiadać się na inny temat" [zwłaszcza żywienia] aby nie narazić się na hejt.
Ja osobiście traktuję przynależność do tej grupy jako coś co mnie odróżnia od innych. Również mam natłok pracy (własna firma, delegacje, spotkania itp). Oprócz psów mam też inne hobby - w lecie jeżdżę motocyklem po całej Polsce - należę do społeczności Chopper-owców - to jest tak samo piękne jak pójście na spacer z moimi "łebami" i podzielenie się tym z kimś innym. Zawsze staram się znaleźć odrobinę czasu aby tu zajrzeć (Tomek robi to w niedzielę) - i słusznie bo wtedy z reguły każdy ma choćby odrobinę czasu. Ja często będąc w trasie loguję się na swoim telefonie - nie odpisuję na posty bo mnie krew zalewa jak muszę pisać na klawiaturze dotykowej ale później wracam do tego. Dlatego może zabrzmi to brutalnie ale to jest kwestia chęci, identyfikowania się z daną społecznością i konsekwencji.

Tomek napisał(a):
... Nie wiem, czy jest sens przeprowadzać kolejną, już szóstą zbiórkę na utrzymanie serwera i domeny. Domenę mamy opłaconą do połowy lutego, hosting ciut dłużej. Jakie jest Wasze zdanie?

Tomek


Zbiórkę zawsze warto przeprowadzić (szkoda że nie podałeś kosztów utrzymania forum).

Tomek napisał(a):Czy może już czas zejść ze sceny ;)i zniknąć z internetu?
Tomek


Może lepiej poszukać związku przyczynowo - skutkowego dlaczego forum nie cieszy się popularnością i spróbować coś z tym zrobić a nie po prostu rezygnować z czegoś co powstawało przez tyle lat. Czegoś co powstało Tomek dzięki tobie - i za to wielki szacun - i nie rozumiem dlaczego chcesz z tego zrezygnować - przecież to Twoje dziecko!

OCZYWIŚCIE ŻE TAK!!!
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Wiek: 41
Lokalizacja: Zasów
Pochwały: 9
Dołączył(a): 25 sty 2016, 13:48

Re: Dalszy los forum.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 05 sty 2017, 11:38

Dziękuję wszystkim za dyskusję i zachęcam kolejne osoby.

Zgój - koszta są niezmienne od lat: 374zł (300zł opłacenie serwera, 74zł przedłużenie domeny).

Nigdy nie zależało mi na tym aby nasze forum było mega popularne. Owczarek jest o wiele lat dłużej w sieci i słusznie wiedzie prym. Nigdy nie chciałem mu palmy pierwszeństwa odebrać. Bardziej zależało mi na tym, aby tutaj byli prawdziwi miłośnicy tej wspaniałej rasy a nie ludzie z przypadku. Nie mniej jednak ruch na stronie jest znikomy, stąd takie a nie inne naszły mnie myśli.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Dalszy los forum.

Nieprzeczytany postprzez ojeja » 07 sty 2017, 11:50

nie udzielam się pisemnie, ale zawsze staram się zaglądnąć i choć poczytać jakieś nowinki. Mogę powiedzieć ze jestem "znawcą", że znam się na psich sprawach. Ale moja wiedza - która choćby nie wiadomo jak wielka - zawsze będzie maleńka, a możliwość poszerzenia jej tu, na forum jest bezcenna. Oczywiście TAK
ojeja
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: leon
Imię: teresa
Lokalizacja: królewskie miasto
Pochwały: 3
Dołączył(a): 26 sie 2012, 20:39

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • Problemów Tory ciąg dalszy
    1, 2przez mój pies » 10 gru 2011, 17:21
    15 Odpowiedzi
    993 Wyświetlone
    Ostatni post przez mój pies Zobacz najnowszy post
    12 gru 2011, 21:30
    Zdrowie
  • Problemy wychowawcze, ciąg dalszy!
    1, 2przez haszysz » 18 wrz 2013, 14:38
    11 Odpowiedzi
    400 Wyświetlone
    Ostatni post przez Zofia Zobacz najnowszy post
    19 wrz 2013, 21:02
    Wychowywanie
  • Regulamin forum.
    przez Marek » 12 lut 2011, 07:51
    0 Odpowiedzi
    58668 Wyświetlone
    Ostatni post przez Marek Zobacz najnowszy post
    12 lut 2011, 07:51
    Regulamin
  • Pseudohodowcy na forum
    1 ... 5, 6, 7przez Zbójini » 04 mar 2011, 10:39
    67 Odpowiedzi
    810 Wyświetlone
    Ostatni post przez vega_bw Zobacz najnowszy post
    05 sty 2017, 18:18
    Opinie i aktualności
  • Forum na Facebooku?
    1 ... 5, 6, 7przez KasiaMagdalena » 17 mar 2011, 18:46
    62 Odpowiedzi
    571 Wyświetlone
    Ostatni post przez Tomek Zobacz najnowszy post
    01 mar 2012, 18:50
    Sugestie oraz dział techniczny