Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Duże, masywne owczarki, a wzorzec i użytkowość

Postprzez Volt » 19 kwi 2012, 23:06

asiolczuch napisał(a):Mam nadzieję, że Raxa krzykaczem nie będzie...

Znam kilka owczarków, które oznaczają znalezienie człowieka innym sposobem niż oszczekiwanie a w czasie czekania na pracę drą się niemiłosiernie. Oczywiście nie mówię, że wszystkie takie są - nie generalizuję tutaj. Natomiast miło mi czytać, że są Onki szczekające tylko w trakcie oznaczania. :)

Znam co najmniej kilka ONków które zachowują spokój i cisze także przed wejściem na trening obrony. :-)
Myśle że to bardziej kwestia przewodnika niż samego psa czy jest "krzykaczem" ;-)
Volt
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Imię: Tomasz
Wiek: 20
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 1
Dołączył(a): 09 kwi 2012, 11:48

Re: Duże, masywne owczarki, a wzorzec i użytkowość

Postprzez Tomek » 23 kwi 2012, 09:28

MarzenaG, Volt - wiadomo, że są psy/rasy bardziej nadające się (lepsze) od innych do określonej pracy z człowiekiem, ale nie oznacza to że przerośnięte owczarki kompletnie się do niej nie nadadzą, nie można z góry zakładać że się nie sprawdzą.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 26
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Duże, masywne owczarki, a wzorzec i użytkowość

Postprzez MarzenaG » 23 kwi 2012, 10:50

Tomek napisał(a):MarzenaG, Volt - wiadomo, że są psy/rasy bardziej nadające się (lepsze) od innych do określonej pracy z człowiekiem, ale nie oznacza to że przerośnięte owczarki kompletnie się do niej nie nadadzą, nie można z góry zakładać że się nie sprawdzą.


Ależ to nie jest założenie "z góry" - często lata praktyki to potwierdzają po prostu.
Pozdrowienia

Marzena
MarzenaG
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 44
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 7
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 13:01

Re: Duże, masywne owczarki, a wzorzec i użytkowość

Postprzez Tomek » 23 kwi 2012, 11:12

Rozumiem, ale pies psu nie równy, nie oceniajmy przez internet, nie widząc jak dany konkretny osobnik pracuje na własne oczy. Nie jestem fanem przesadnie zbudowanych owczarków, nie przepadam też za długim kłakiem ale daleki jestem od tego aby pisać, że wszystkie jak leci są "be" i do niczego związanego z pracą dla człowieka się nie nadają.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 26
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Duże, masywne owczarki, a wzorzec i użytkowość

Postprzez Volt » 23 kwi 2012, 11:32

Tomek napisał(a):Rozumiem, ale pies psu nie równy, nie oceniajmy przez internet, nie widząc jak dany konkretny osobnik pracuje na własne oczy. Nie jestem fanem przesadnie zbudowanych owczarków, nie przepadam też za długim kłakiem ale daleki jestem od tego aby pisać, że wszystkie jak leci są "be" i do niczego związanego z pracą dla człowieka się nie nadają.

Tomek, Bardzo chętnie bym nie oceniał przez internet i nie wrzucał do jednego worka przerośniętych DONków... ale
Nie znam żadnego którego praca mnie chodź odrobine chwyciła za serce, ba - nie znam właściwie żadnego cokolwiek robiącego z przewodnikiem ponad kupe i leżenie na kanape, moment! znam jednego. Jago od Kasi, robiącego obedience, ale mimo wszystko zdaje mi sie że to wiecej wypracowanie i praca Kasi niż predyspozycje Jagulca :-)Znam jeszcze jednego DONa robiącego tym razem IPO - ale to takie mocne rzeźbienie, a i myśle że gdyby go zgolić na zero to wzrostem wpasuje sie w wzorzec i tu juz jestem pewien że wiecej w tego psa wlozono pracy niz wyciagnieto z naturalnych predyspozycji.
Ale jeśli jest gdzieś przerośnięty DON robiący cokolwiek co ujmuje Cie za serce - daj znać - wtedy osobiscie pojade sie przekonać i osobiscie przeprosze uznajac to za wyjątek potwierdzający regułe. ;-)
Volt
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Imię: Tomasz
Wiek: 20
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 1
Dołączył(a): 09 kwi 2012, 11:48

Re: Duże, masywne owczarki, a wzorzec i użytkowość

Postprzez MarzenaG » 23 kwi 2012, 11:36

Tomek napisał(a):Rozumiem, ale pies psu nie równy, nie oceniajmy przez internet, nie widząc jak dany konkretny osobnik pracuje na własne oczy. Nie jestem fanem przesadnie zbudowanych owczarków, nie przepadam też za długim kłakiem ale daleki jestem od tego aby pisać, że wszystkie jak leci są "be" i do niczego związanego z pracą dla człowieka się nie nadają.


Ale praw fizyki nie zmienisz ;-).
Pozdrowienia

Marzena
MarzenaG
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 44
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 7
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 13:01

Re: Duże, masywne owczarki, a wzorzec i użytkowość

Postprzez Tomek » 23 kwi 2012, 12:11

Volt napisał(a):...
Ale jeśli jest gdzieś przerośnięty DON robiący cokolwiek co ujmuje Cie za serce - daj znać - wtedy osobiscie pojade sie przekonać i osobiscie przeprosze uznajac to za wyjątek potwierdzający regułe. ;-)

Nie znam takiego osobiście, ale to że takowego jeszcze nie spotkałem nie oznacza że ich nie ma.

Nic więcej w tym temacie nie mam do dodania. Zwyczajowo pozdrawiam wszystkich rozmówców.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 26
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Duże, masywne owczarki, a wzorzec i użytkowość

Postprzez francc » 14 cze 2012, 16:56

znacie Polskie hodowle w których są hodowane masywne o mocnych grubych kościach owczarki niemieckie
francc
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Paweł
Wiek: 28
Lokalizacja: POLSKA
Dołączył(a): 31 mar 2012, 10:44

Re: Duże, masywne owczarki, a wzorzec i użytkowość

Postprzez Tomek » 14 cze 2012, 17:08

Na przykład: http://hodowla-bodyguard.pl/pl.php?Rasa ... niemieckie

Nie znam osobiście tej hodowli, hodowca jest zarejestrowany na naszym forum: bodyguard-u136.html
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 26
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Duże, masywne owczarki, a wzorzec i użytkowość

Postprzez Zofia » 23 cze 2012, 20:01

Psy zachowujące się histerycznie podczas treningu, jazgoczące, gotowe uderzyć zębami przebiegającego człowieka - moim zdaniem powinny byc zdyskwalifikowane od razu, nie nadają się do pracy w ratownictwie.
Oszczekiwanie, o ktorym wspominała Marzena w tej konkretnej organizacji ratowniczej (myślę, że chodzi o STORAT - tak?)- nie oznacza oszczekiwania znalezionego człowieka - po odnalezieniu pies bez szczekania wraca do przewodnika i szczeka na przewodnika, nie przy znalezionym, po czym W CISZY doprowadza do znalezionego. Oszczekiwanie znalezionego człowieka dopuszczalne jest, moim zdaniem, tylko na gruzach, nigdy w terenie otwartym.

Duży, masywny owczarek stworzy problemy przewodnikowi i swojej grupie - są przecież sytuacje, w których trzeba psa wziąć na ręce i podać komuś czy przenieść.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Wiek: 68
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 26
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post