Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Nasze pasje.

Książki - co ostatnio czytaliście

Postprzez niya » 26 sty 2013, 09:51

Mój ukochany temat, aż dziw, że jeszcze nikt nie założył :).

Co ostatnio ciekawego czytaliście? Może mnie natchniecie bo ja od rana grzebię po sklepach, księgarniach, amazonie, allegro i kurczę nie wiem co kupić. Skusiłam się na parę pozycji, ale nawet w wersji elektronicznej drogawe są. Czekam na promocję :diabeł:

Wczoraj skończyłam czytać "Pół życia" Jodie Picoult, wcześniej "Trafny wybór" Rowling. Ogólnie lubię czytać wszystko co mi wpadnie w ręce, no może oprócz horrorów ;)
Obrazek

Obrazek
niya
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba
Imię: Danuta
Wiek: 36
Lokalizacja: Rzeszów :)
Pochwały: 7
Dołączył(a): 08 kwi 2011, 16:51

Re: Książki - co ostatnio czytaliście

Postprzez vega_bw » 26 sty 2013, 10:04

Hmmm, też jestem typem, co czyta wszystko,co wpadnie w rączki.
Ostatnio ukończyłam czytanie sagi o Wiedźminie Sapkowskiego(po raz chyba 10).
Jeszcze jedna pozycja przykuła moją uwagę: "Ścigając umarłych" autorstwa Tima Weaver'a. Zaskakujący od początku do końca thriller psychologiczny.
Jeżeli ktoś lubi książki trzymające w napięciu, bez dłużyzn, to ta książka mu się spodoba.
Uwielbiam wracać do pozycji, które mi przypadły do gustu.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Książki - co ostatnio czytaliście

Postprzez niya » 26 sty 2013, 10:10

Także mam książki, które czytałam tyle razy, że mogę całymi stronami cytować :)
Obrazek

Obrazek
niya
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba
Imię: Danuta
Wiek: 36
Lokalizacja: Rzeszów :)
Pochwały: 7
Dołączył(a): 08 kwi 2011, 16:51

Re: Książki - co ostatnio czytaliście

Postprzez vega_bw » 26 sty 2013, 10:20

Jest jeszcze jedna pozycja, którą wprost uwielbiam. Dostałam ją od babci, wydana w roku bodaj 1939, pożółkła i pachnąca starością :)To "List zza światów" Janusza Korczaka.
Napisana z ogromnym humorem, lekkim, ładnym językiem. Zawiera wątek kryminalny :D, a i wątku romansowego i komediowego nie brakuje.
Ot, cały Korczak właśnie.
Tej książki nikomu nie pożyczam, nawet syn wie,że musi mocno poprosić by dostać ją do czytania. To jedyna moja pamiątka po babci i dlatego taka cenna.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Książki - co ostatnio czytaliście

Postprzez Bejti » 26 sty 2013, 11:46

Ostatnio przeczytałam "5 lat kacetu" Grzesiuka. Jeśli ktoś lubi temat II Wojny Światowej oczywiście. Grzesiuk napisał trylogię "Boso ale w ostrogach", "5 lat kacetu", "Na marginesie życia". Mimo trudnego tematu Grzesiuk opisał swoje przeżycia niezwykle humorystycznie. Śmiałam się mimo tragedii obozów zagłady i "Kapo stojącego nad głową".
Obecnie jestem w trakcie czytania "50 twarzy Grey'a"
W kolejce jeszcze kilka pozycji J.Carrolla i W. Whartona.
Tak, tak samo jak z muzyką, jestem eklektyczna ;)

Eleganckie torebki damskie https://mybaze.com/pl/torebki-damskie/__styl-elegancki na każdą okazję.
Bejti
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Wiek: 35
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 15
Dołączył(a): 09 lut 2012, 23:49

Re: Książki - co ostatnio czytaliście

Postprzez Zofia » 26 sty 2013, 12:12

Wznowiono Grzesiuka, czy to stare wydanie?

Zofia Mrzewińska
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 74
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Książki - co ostatnio czytaliście

Postprzez AnnaJagna » 26 sty 2013, 12:15

Gretkowska, Tokarczuk i Saramago.
AnnaJagna
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Wiek: 34
Lokalizacja: Natal, Brazylia
Pochwały: 28
Dołączył(a): 19 lis 2012, 16:12

Re: Książki - co ostatnio czytaliście

Postprzez niya » 26 sty 2013, 12:27

W kolejce jeszcze kilka pozycji J.Carrolla i W. Whartona.


Przerobiłam wszystko. "Tato" Whartona znam na pamięć, a mimo to zawsze ryczę jak czytam, tak samo jak "Niezawinione śmierci". Miałam szczęście być na spotkaniu z Whartonem podczas jego wizyty w Polsce, a dokładniej w Krakowie, niezapomniane wrażenie :).
"50 twarzy Grey'a" tez czytałam, ale nie porwało mnie.


Pani Zofio, niektóre książki Grzesiuka doczekały się wznowienia, mam "Boso, ale w ostrogach" z 2008 roku
Obrazek

Obrazek
niya
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba
Imię: Danuta
Wiek: 36
Lokalizacja: Rzeszów :)
Pochwały: 7
Dołączył(a): 08 kwi 2011, 16:51

Re: Książki - co ostatnio czytaliście

Postprzez Wadera » 26 sty 2013, 14:43

Ostatnio czytam "wilczą" literaturę, którą mam na półkach. Niedawno skończyłam "Ródogrzywa córka Wadery", a teraz czytam "Białego kła". Uwielbiam Londona i Curwooda.
Z nie psich najbardziej lubię Kunderę, Pilcha, Vonneguta i Kafkę. :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 39
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 41
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Książki - co ostatnio czytaliście

Postprzez Zofia » 26 sty 2013, 16:10

"Literatura" do oglądania - żubry on line!
http://www.lasy.gov.pl/zubr

Zofia Mrzewińska
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 74
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post