Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Owczarek niemiecki Nemo i Nala (mix malamuta)

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 16 paź 2012, 11:53

Co najwyżej mandat, nie ma żadnego powodu, by cokolwiek miało się stać psom. ;)
Nakasha
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Wiek: 30
Lokalizacja: Kuriany - Białystok
Pochwały: 7
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Re: Owczarek niemiecki Nemo i Nala (mix malamuta)

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 16 paź 2012, 13:03

Nakasha napisał(a):Co najwyżej mandat, nie ma żadnego powodu, by cokolwiek miało się stać psom. ;)


Chyba, że natrafi się na zdesperowanego myśliwego (nie rzadko pod wplywem), za wszelką cenę chcącego zdobyć trofeum, a co za tym idzie strzelającego do wszystkiego co się rusza i nawet na drzewo ucieka. Ale idąc tym tropem nie trzeba lasu, aby popaść w takie tarapaty.

A co do liczenia się ze stratą psa, to oczywiście, że trzeba się liczyć z taką ewentualnością, wypadki nie tylko chodzą po ludziach, ale i po wszystkich istotach żywych. Owszem możemy pewne okoliczności zminimalizować, ale nie jesteśmy stwórcą aby ich zapobiec.

Nakasha co do tego triku, to myślalem żeby to wykorzystać, na zasadzie zapasowego odwolania.
Zbychu
Losowy avatar

Re: Owczarek niemiecki Nemo i Nala (mix malamuta)

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 10 sty 2013, 14:48

Kochani, w tych lasach nie ma myśliwych, to rezerwaty chronione. Chodziło mi o to, że psy muszą być w nich na smyczy lub w kagańcu, a ja moim zdjęłam kagańce do zdjęcia...

Chociaż to prawda, nigdy nie ma gwarancji, co się stanie w lesie, kiedy schodzę ze ścieżki. Robię to bardzo rzadko, po prostu ta łąka mnie zauroczyła. Może nie powinnam tak ryzykować.

Tak, zawsze trzeba się liczyć ze stratą - psów, nawet siebie... mogę iść z nimi chodnikiem, a potrąci nas samochód. Mogę zostawić psy u rodziców na posesji, a ktoś je otruje. Warto być tego świadomym i cieszyć się życiem, dopóki je mamy. :)

Październikowe zdjęcia:













Nakasha
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Wiek: 30
Lokalizacja: Kuriany - Białystok
Pochwały: 7
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Re: Owczarek niemiecki Nemo i Nala (mix malamuta)

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 10 sty 2013, 14:54















Nakasha
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Wiek: 30
Lokalizacja: Kuriany - Białystok
Pochwały: 7
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Re: Owczarek niemiecki Nemo i Nala (mix malamuta)

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 10 sty 2013, 14:56

















Nakasha
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Wiek: 30
Lokalizacja: Kuriany - Białystok
Pochwały: 7
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Re: Owczarek niemiecki Nemo i Nala (mix malamuta)

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 10 sty 2013, 15:02

Kilka filmików:

NN i stogi siana:
http://www.youtube.com/watch?v=6VRrUUF9 ... CA&index=6


NN nad rzeką:
http://www.youtube.com/watch?v=GihNrt_D ... CA&index=8


NN w zimowym lesie:
http://www.youtube.com/watch?v=CVLfYEMO ... CA&index=4

Nasza białostocka zima i zimowe psy:
http://www.youtube.com/watch?v=pV1M4BX6 ... CA&index=5

Jeszcze z grudnia, gdy leżał w lesie śnieg:
http://www.youtube.com/watch?v=QHRlu-9z ... RcWZply5CA

http://www.youtube.com/watch?v=QHRlu-9z ... A&index=10


Z jesieni, podczas spaceru spotkaliśmy wyżła weimarskiego:
http://www.youtube.com/watch?v=A2i00bme ... A&index=17
Nakasha
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Wiek: 30
Lokalizacja: Kuriany - Białystok
Pochwały: 7
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Re: Owczarek niemiecki Nemo i Nala (mix malamuta)

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 10 sty 2013, 15:14

październik i tak biało ? bardzo ładnie ;)
Raspberrydream
Losowy avatar

Re: Owczarek niemiecki Nemo i Nala (mix malamuta)

Nieprzeczytany postprzez Letty » 10 sty 2013, 15:17

Ale szczęśliwe mordki mają! Piękny tam teren mają do zabawy, szkoda, że tak trzeba uważać :/
ObrazekObrazek

"Jestem tuż obok ciebie - mówi oddech psa. - Razem zmierzymy się z życiem.Nie skrzywdzi cię nikt, bo ja stoję u twojego boku, aby cię ostrzegać i bronić, zawsze, gdy będzie trzeba. Przyrzekam, że już nigdy nie będziesz czuł się samotny. Jako twój pies, składam ci te przysięgę i zaświadczam ją swoim szeptem, swoim oddechem tej nocy i każdej nocy, którą prześpię u twego boku."
Letty
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lara
Imię: Arleta
Wiek: 21
Lokalizacja: Kuj-Pom.
Pochwały: 1
Dołączył(a): 30 sie 2012, 20:01

Re: Owczarek niemiecki Nemo i Nala (mix malamuta)

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 10 sty 2013, 15:45

Tak, u nas w październiku spadł śnieg. ;)(typowe dla Białegostoku.. zimniej niż u nas jest tylko w Suwałkach :P) Potem stopniał, ale chłodek się utrzymywał i większość grudnia było cudownie biało i mroźnie, co widać na filmikach. :)
Nakasha
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Wiek: 30
Lokalizacja: Kuriany - Białystok
Pochwały: 7
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Re: Owczarek niemiecki Nemo i Nala (mix malamuta)

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 13 sty 2013, 19:49

Jeszcze się nie pochwaliłam...

Od 5 stycznia mieszka z nami nowy psies. :)Jest to owczarek australijski, typ amerykański, w kolorze blue merle (niebieski marmurkowy), suczka o imieniu Shira. :)(imię rodowodowe: Preeminent Line Nevada, córka sławnego Slasha). Mała urodziła się 06.10.2012 r.

Z okazji kupna domu z działką, postanowiliśmy powiększyć nasze psie stadko. Zastanawialiśmy się nad różnymi rasami, w zasadzie byliśmy zdecydowani na drugiego owczarka niemieckiego... ale kilka osób niezależnie do siebie poleciło do naszego stada właśnie aussie. Mój przyjaciel ma szczeniaczka aussie, spotkaliśmy się i... przepadłam. ;)Poczytałam, popisałam z hodowcami... i pojechaliśmy po naszą wybraną sunię. :)Mąż był najpierw sceptycznie nastawiony, a teraz ubóstwia Shirę, nazywa ją małym, mięciutkim misiem. :P

Jak na razie jesteśmy małą zachwyceni. :)Shira jest bardzo wesoła, pozytywnie do wszystkiego nastawiona, entuzjastyczna, aktywna, pełna energii. :)Odważna i ciekawska, baaardzo skupiona na człowieku, na nas. :)Szybko się uczy, nie tylko komend, ale po prostu życia z nami. Nasze psiaki pokazały jej, że w tym psim stadzie to one rządzą, a mała pięknie się im poddała. Wszystkie 3 cudownie reagują na wysyłane wzajemne CSy. Również w stosunku do nas Shirka jest bardzo uważna, reaguje na każdy gest i słowo. Z innymi psami bawi się i szaleje, oczywiście jak na prawdziwego aussie przystało przede wszystkim bawi się w zagryzanie i mordowanie. :DNa szczęście nasz owczarek niemiecki ma taki sam styl zabawy, więc zgrali się bardzo dobrze. I jak na prawdziwego psa pasterskiego przystało, próbowała zaganiać nasze koty. :PAle koty szybko jej wytłumaczyły (z naszą małą pomocą), że w tym domu takie rzeczy miejsca nie mają. :P

Zapowiada się na to, że mała ma mocny, pewny siebie i pozytywny charakter i bardzo chce z nami pracować, reaguje z entuzjazmem na każde polecenie. Na zakazy może bez entuzjazmu, niemniej również natychmiast i bez wahania. Z pewnością będziemy to w niej umacniać, to nasz pierwszy szczeniaczek, który tak ładnie się zachowuje. :)Jest taka... responsywna. Nasz owczarek niemiecki również był taki od małego, ale ona ma w sobie więcej radości i... nie wiem jak to lepiej określić - lekkości. :)

Aż się chce uczyć jej różnych fajnych rzeczy. :)A uczy się naprawdę ekspresowo.

Widać, jak bardzo jest różna od Nemo i Nali, gdy oni byli w jej wieku. To mój pierwszy szczeniak, który szczeka. ;)Jesteśmy w trakcie nauki przestawania szczekać na komendę - na pewno w przyszłości bardzo nam się to przyda. ;)


Filmik z naszymi 3 psiakami (polecam oglądać w HD):
http://www.youtube.com/watch?v=mcMxGRHS ... CA&index=1



Zdjęcia w miniaturkach, z dzisiejszego spaceru. :)Pojechaliśmy na naszą działkę, wokół są cudowne pola, łąki i las. :)Shira była dzielna i wytrzymała całe 1,5 godziny spaceru.


Shira:




Nala:




Nemo:




Razem:

Nakasha
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Wiek: 30
Lokalizacja: Kuriany - Białystok
Pochwały: 7
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post