Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 02 kwi 2012, 10:28

Tomku jest bardzo dużo czarnych owczarków linii w 100% DDR :ok:
np. http://www.vonlordfandor.de/fwurf_hetty.html
Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA
Pochwały: 2
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 02 kwi 2012, 11:14

Gosia, teraz już to wiem. Nastała na nie moda w ostatnich czterech latach, czy tylko dziwnym trafem znajdowałem w Google wyłącznie te niemieckie hodowle które czarnuli nie mają na stanie? :niewiem:Wprawdzie w Niemczech szukałem głównie skojarzeń eksterierów podsyłanym mi przez zaprzyjaźnionego hodowcę, ale mimo wszystko jest to zastanawiające. Głupio mi, bo nie chciałem wprowadzić kolegę Francc w błąd.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 25
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez francc » 02 kwi 2012, 17:35

nic się nie stało fajnie ze jest sporo czarnych owczarków niemieckich lini ddr teraz pytanie są w Polsce hodowle w których własnie takie pieski są hodowane ? i
co sądzicie o hodowlach owczarków niemieckich Lini użytkowej do których linki podałem?

Pozdrawiam
francc
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Paweł
Wiek: 28
Lokalizacja: POLSKA
Dołączył(a): 31 mar 2012, 10:44

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez DrA » 02 kwi 2012, 17:44

Heh... Joan ale mi wkrecilas temat w sam srodek mozgu.

Resztkami woli opieram sie przed natychmiastowa wycieczka nach DDR po Panzerwagena no. 2 :lol
DrA
Avatar użytkownika
Świeżak
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Stefan i Kazik
Lokalizacja: Wioska
Pochwały: 3
Dołączył(a): 22 cze 2011, 11:08

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR

Nieprzeczytany postprzez hulan » 03 kwi 2012, 21:54

francc napisał(a):co do hodowli to ja chce mieć namiary linki do stron będę przeglądał wiadomo że zawsze można trafić na pieska który akurat zachoruje lub coś nawet w najlepszej hodowli byłbym wdzięczny jeśli znacie waszym zdaniem dobre hodowle owczarków niemieckich lini użytkowej w których są czarne i wilczaste psiaki o podawanie namiarów

co sadzicie o hodowlach do których linki podałem ?


ja ci moge podac kilka linkow, tylko czy przyjedziesz do niemiec po psa? znasz niemiecki? chcesz kupic? czy tylko ogladasz by poglebic wiedze

-- 3 kwi 2012, o 22:59 --

:roftl:
DrA napisał(a):Heh... Joan ale mi wkrecilas temat w sam srodek mozgu.

Resztkami woli opieram sie przed natychmiastowa wycieczka nach DDR po Panzerwagena no. 2 :lol


:roftl::lool:
hulan
Losowy avatar
Świeżak
1 rok członkostwa
Pochwały: 1
Dołączył(a): 27 lut 2011, 19:52

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez francc » 04 kwi 2012, 21:15

podaj linki do niemieckich hodowli

jesli macie też linki do polskich hodowli zajmujących się użytkami to też podajcie na forum
francc
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Paweł
Wiek: 28
Lokalizacja: POLSKA
Dołączył(a): 31 mar 2012, 10:44

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 05 kwi 2012, 07:02

francc napisał(a):nic się nie stało fajnie ze jest sporo czarnych owczarków niemieckich lini ddr teraz pytanie są w Polsce hodowle w których własnie takie pieski są hodowane ? i
co sądzicie o hodowlach owczarków niemieckich Lini użytkowej do których linki podałem?

Pozdrawiam

Te hodowle nie są popularne, nikt na forum nie ma z nich psa. Więc ciężko cokolwiek napisać. W PL hodowli użytków nie ma zbyt wiele, a tymi co są nie zawracałbym sobie głowy, w Czechach są hodowle z kilkudziesięcioletnią tradycją - tam szukałbym psa. W Niemczech nikt Ci nie sprzeda szczeniaka z naprawdę fajnego skojarzenia.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 25
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 05 kwi 2012, 08:31

francc napisał(a): żeby nie zakładać nowego tematu co sądzicie o tak zwanych owczarkach staroniemieckich podobno też w większości są z lini DDR co prawda są trochę większe i masywniejsze od owczarków niemieckich ale również mają prosta linie grzbietu tak jak użytki i podobno fajny charakter nadają się jako psy użytkowe itd
są to psy długowłose

http://www.scrato.nysa.pl/sgs.html

http://www.wundrock.de/

http://www.vom-wolfshof.de/

są w Polsce poza hodowlą w Nysie jakieś hodowle owczarków staroniemieckich?


Myślę, że najpierw powinieneś się dobrze zastanowić co szukasz :nea:
Linki do hodowli podane przez Ciebie na początku i później - to dwie różne "pieśni".
Albo szukasz użytka albo kłaka. Oczywiście, że wśród linii użytkowych zdarzają się też kłaki, ale z reguły poprzez swój większy ciężar ciała nie są one raczej wykorzystywane użytkowo.
Jeśli chodzi o linki hodowli , które podawałeś na początku to są to dość znane hodowle. Z polskich polecałabym Arpat, który w tej chwili ma bardzo dobry miot i czeską hodowlę Majoruvhaj - również w tej chwili ma fajny miot. I tu i tu są czarne szczeniaki.
Tych drugich hodowli w ogóle nie znam ani nic o nich nie słyszałam, choć swego czasu poszukiwałam kłaka czarnego. W Niemczech są ciekawsze hodowle niż te, które podałeś. Nie mniej Tomek ma rację, że nie u wszystkich hodowców użytków mógłbyś kupić szczeniaka. :-)
Ja w czeskiej hodowli Krasnoocko musiałam najpierw uzasadnić i umotywować chęć kupna szczeniaka. Po czym dostałam e-maila, że z przyjemnością mi takiego szczeniaka zarezerwują. Tylko między nami taka różnica, że ja już znam użyteczki, pracuje ze swoją czarną regularnie :ooops:
Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA
Pochwały: 2
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez Joan » 05 kwi 2012, 14:17

W Niemczech w służbach ratowniczych pracują owczarki staroniemieckie, a te są długowłose.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 7
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 06 kwi 2012, 10:11

W Niemczech, Polsce, Czechach, na Słowacji, w USA też pracują owczarki długowłoche i nie oznacza to, że jest to owczarek staroniemiecki.
Większość kłaków w służbach ratowniczych, jeśli jest to nabór od szczeniaka (bo i takie są), wybierana jest z linii użytkowych.
A dlaczego? Poniżej zdjęcia kłaków z linii użytkowej czeskiej. Nawet dla laika widać od razu :-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i z hodowli Majoruv haj
Obrazek
:buziak:
Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA
Pochwały: 2
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post