Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Projekt budy

Nieprzeczytany postprzez Sebek » 20 mar 2013, 21:25

Narysowałem projekt budy w super skomplikowanym programie Paint :roftl:, pozwalam na drwinę :lool:Więc powiedzcie co sądzicie? Są to wymiary zewnętrze w środku dojdzie jeszcze styropian i na to sklejka chyba 5 mm, więc wymiary wewnętrz się jeszcze skurczą. Z zewnątrz płyta osb 18mm, na dach pójdzie też płyta osb 18 mm i na to papa, podłoga szkielet z desek 2,5x5 mm i na to płyta może w to styropian jeszcze nie wiem. Buda już na przyszłość, ale chce ją zbudować puki mam czas i chęci :-)Buda oczywiście dla mojego przyszłego dorosłego Blekiego.
Obrazek

edit: wyliczyłem, że całkowity koszt materiałów na wykonanie budy odejmując styropian wyniesie około 300 zł.
Jak myślicie czy do dużo jak na taką dużą budę?
Ostatnio edytowano 23 mar 2013, 19:12 przez Sebek, łącznie edytowano 1 raz
Sebek
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bleki
Imię: Sebastian
Wiek: 27
Lokalizacja: Konin
Dołączył(a): 10 mar 2013, 19:23

Re: Projekt budy

Nieprzeczytany postprzez Nesa » 20 mar 2013, 21:48

Buda koniecznie powinna być z ociepleniem, mój ONek w wielkie mrozy drżał z zimna na zewnątrz i wtedy chętnie spędzał czas w budzie, jeszcze do tego wyścielonej grubo słomą.Przedsionek to też dobry pomysł, dzięki temu bezpośrednio nie napada i nie wieje do budy, pies osusza sobie trochę łapki, zanim wejdzie do ''sypialni'.
„Jesteś architektem rzeczywistości, którą postrzegasz''
L- 17.02.12r.& V-22.01.12r.
Nesa
Losowy avatar
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: L&V
Imię: Aga
Wiek: 24
Lokalizacja: prawie rzeszów
Pochwały: 3
Dołączył(a): 09 lip 2012, 13:06

Re: Projekt budy

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 21 mar 2013, 17:28

Jeśli mogę to dorzucę swoją uwagę - pomyśl czy nie lepiej zrobić spad dachu w drugą stronę lub na bok (niżej nad sypialnią), jak będzie lał deszcz to cała woda będzie spływała przed budę i chlapała do wewnątrz a Bleki uciekając przed ulewą najpierw będzie miał prysznic. No chyba, że zamontujesz mu z przodu rynnę? :D
I ważne jest żeby dach był otwierany lub zdejmowany - inaczej nie zapanujesz nad czystością wewnątrz ;-)No i nie wiesz czy Bleki na początku będzie chciał do budy wejść, a zdejmując dach można nakierować zachęcając smakolami. Ja tak właśnie robiłam - i poszło gładko :-)
Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
dor_cia
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Lokalizacja: Warszawa/Żelechów
Pochwały: 16
Dołączył(a): 19 mar 2012, 18:46

Re: Projekt budy

Nieprzeczytany postprzez Sebek » 21 mar 2013, 20:20

Moje zdolności są nawet zbyt niskie jak na Paint dach jest pochylony do tyłu a nie do przodu więc ten problem rozwiązany :)a z tym dachem mam trochę problem bo właśnie jak mówisz, łatwo byłoby mi posprzątać tylko się martwię wtedy nad jego szczelnością czy nie będzie wiało, czy ciepło uciekać itd
Sebek
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bleki
Imię: Sebastian
Wiek: 27
Lokalizacja: Konin
Dołączył(a): 10 mar 2013, 19:23

Re: Projekt budy

Nieprzeczytany postprzez jaruś » 21 mar 2013, 22:14

Przedsionek za duży, wejście też bym zmniejszył na 30x70cm mniej wieje a pies i tak spokojnie wejdzie i koniecznie w zrób progi ok. 15cm.
jaruś
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Caro
Imię: Jarek
Wiek: 47
Lokalizacja: Łódź
Dołączył(a): 30 maja 2012, 21:42

Re: Projekt budy

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 21 mar 2013, 22:34

Na dachu od spodu zrób ramkę, która po opuszczeniu dachu będzie nachodziła na ścianki budy, tym samym zapobiegnie nawiewaniu. A na górne krawędzie ścianek budy możesz przybić filcowe paski, które doszczelnią zamknięty dach. :ok:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Administrator
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 43
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 25
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Projekt budy

Nieprzeczytany postprzez dorplant » 22 mar 2013, 08:45

Ja wejscie do budy przenioslabym bardziej na lewo i pomniejszylabym przedsionek, a powiekszyła bym pomieszczenie właściwe . Mniej wiecej w takich proporcjach 1:2 . Wszystkie sciany budy , podłogę i dach ociepliłabym styropianem . W wejściu powiesiłabym kawałek koca, wykładziny itp... żeby nie uciekało ciepło . :-)
http://www.dorplant.pl/
https://www.facebook.com/Dorplant?ref=hl
https://www.facebook.com/dorota.stawicka.3
dorplant
Avatar użytkownika
Szkoleniowiec
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sauron i Tigra
Imię: Dorota
Pochwały: 4
Dołączył(a): 20 cze 2011, 11:47

Re: Projekt budy

Nieprzeczytany postprzez Sebek » 22 mar 2013, 16:32

A czemu służą te progi? trudniej będzie brud wymieść nawet jak będę miał otwierany dach. A z tym ramkami też tak doszedłem do wniosku i te filce to niezły pomysł :ok:A co do wielkości 1 do 2 hmm czyli przedsionek tylko 50 cm a sypialna 1.20 na 1.50 to już za wielkie nie będzie tzn hmmm, muszę pojechać do castoramy zobaczyć jakich materiałów użyć wtedy będę wiedział ile mniejsze pomieszczenie będzie przez ocieplenie i płytę.
Sebek
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bleki
Imię: Sebastian
Wiek: 27
Lokalizacja: Konin
Dołączył(a): 10 mar 2013, 19:23

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post