Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

TVN UWAGA-schronisko w Wojtyszkach

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 13 cze 2013, 18:37

Dziś o 19.50. Wczoraj oglądałam 1 część reportażu.Jest wstrząsający :-((
http://schronisko.avx.pl/
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha
Imię: Joanna
Wiek: 31
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 11
Dołączył(a): 01 cze 2012, 21:57

Re: TVN UWAGA-schronisko w Wojtyszkach

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 13 cze 2013, 20:34

http://uwaga.tvn.pl/64727,wideo,422128, ... ortaz.html
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 41
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 15
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: TVN UWAGA-schronisko w Wojtyszkach

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 13 cze 2013, 22:00

Przyznaje - poplakalam sie
danuta waniek
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Wiek: 58
Lokalizacja: slaskie
Pochwały: 1
Dołączył(a): 20 mar 2013, 21:06

Re: TVN UWAGA-schronisko w Wojtyszkach

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 14 cze 2013, 01:49

Przykra sprawa. Chciałoby się znaleźć tego JEDNEGO winnego i porządnie ukarać, ale moim zdaniem winnych jest wielu.
Niech puszczają takie reportaże częściej i niech poczuje się winny każdy, kto kiedykolwiek w jakikolwiek ze sposobów pozbył się psa. Niech poczują się do odpowiedzialności władze każdego miasta, które podpisało umowę z "bylekim" o usuwanie psów z ulic zamiast edukować mieszkańców, czipować psy i egzekwować podatek. Niech się poczuje winny każdy hodowca (nie tylko ten pseudo), który bez namysłu sprzedaje szczeniaka pierwszemu lepszemu klientowi, bo święta idą, a dziecko prosi.
Winnych jest niestety wielu... :-(a system nadzoru totalnie zawiódł. Wstyd mi było oglądać wypowiedzi panów weterynarzy. Hańbią swoją profesję.
AnnaJagna
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Wiek: 30
Lokalizacja: Natal, Brazylia
Pochwały: 20
Dołączył(a): 19 lis 2012, 16:12

Re: TVN UWAGA-schronisko w Wojtyszkach

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 15 cze 2013, 08:54

jedno z najlepszych schronisk w tym kraju
jeśli ktoś naprawdę chce wyrobic sobie własne bezstronne zdanie a nie tylko
powtarzać po sączących jad z nienawiści zazdrośnikach
dla których Wojtyszki i lecznica w Łodzi na ul. Kosodrzewiny jest niedościgłym wzorem do naśladowania
niech pojedzie i osobiście to sprawdzi
i niech otworzy przy odrobinie dobrej woli swój umysł na prawdę i dotrze do niej aby ja poznać

a winę za przepełnienie wszystkich schronisk w kraju ponosi człowiek
o czym wszyscy doskonale wiemy
przez swoje postępowanie o którym była już wcześniej mowa
psy,koty powinny być masowo z urzędu sterylizowane,chipowane
a dopuszczane do rozrodu wybrane osobniki
ale myślę ze na razie za dużo ignorancji
a za mało dobrej woli i światłości umysłu
u tych którzy stanowią prawo
płocczanka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Wiek: 38
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 4
Dołączył(a): 19 mar 2012, 12:35

Re: TVN UWAGA-schronisko w Wojtyszkach

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 15 cze 2013, 09:06

Płocczanka, staram się nie wypowiadać na temat Wojtyszek. Oglądam, czytam, słucham starając się wyrobić sobie własne zdanie na temat. Za duża dziewczynka ze mnie, żeby dało się mnie zmanipulować populistycznymi hasłami. Nie czepiam się tego, że psy misek nie mają i jedzą z ziemi, bo to moim zdaniem żaden dramat. Kwestia gdzie jest woda dla psów? Nigdzie nie zostały pokazane żadne poidła. Ale może są, tylko ja ich nie widziałam, więc się nie wypowiadam. Natomiast nikt nie ma takiej mocy, żeby przekonać mnie, że 50-80 psów w jednym boksie, bez zadaszenia, bez budy, legowiska, jakiegokolwiek schronienia to idealne schroniskowe warunki, a psy czują się komfortowo. Widziałaś na stronie schroniska zdjęcia psów do adopcji? Widziałaś ich oczy, pozy, mowę ciała? Jeżeli nie, zerknij. A potem spróbuj przekonać mnie, że tym co liczy się tam najbardziej, jest dobrostan zwierząt. :ooops:

Edit:
Proszę zwrócić uwagę na zdjęcia na terenie schroniska, na których ewidentnie drugi koniec smyczy trzyma człowiek. Większość tych psów gdyby mogła, zniknęłaby. Przerażenie, jakie wywołuje w nich bliskość człowieka mówi mi znacznie więcej, niż setki słów. Części zdjęć, tych z bliskością ludzkich rąk, na stronie już nie ma. Ale są do odnalezienia w sieci, więc w razie czego można je odnaleźć.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 41
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 15
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: TVN UWAGA-schronisko w Wojtyszkach

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 16 cze 2013, 09:09

Ja nie potrafię oglądać tego typu materiałów. Widziałam bodajże końcówkę pierwszej części w TV i nie mam ochoty na więcej :(.
Niezbyt miłe wrażenie odniosłam kiedy usłyszałam od byłych pracowników, że z psami brutalnie człowiek się obchodzi aby się nie gryzły - i ten pies z poranionym językiem...

W schroniskach jest po prostu ZŁO. Zło, które się kumuluje, bo wyrządził je człowiek ,a tych dobrych ludzi jest za mało aby to zło zwyciężyć :(. Dlaczego schroniska (wszystkie) nie zbiorą się w koooopę i nie postanowią czegoś w piśmie o zmiany w prawie?! Chipowanie, może podatek za psa, a w zamian darmowe sterylki? Za głupotę trzeba płacić - byłabym skłonna te 30zł rocznie za psa odprowadzić podatku - byleby on szedł "na dobro".
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 28
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 40
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: TVN UWAGA-schronisko w Wojtyszkach

Nieprzeczytany postprzez Joan » 17 cze 2013, 02:17

To nie ZŁO - to przyzwolenie społeczne. Zmiany w prawie nie są w interesie schronisk. Darmowe sterylki w zamian za podatek za psa??? A mało tych sterylek? Mało wolontariuszy, którzy darmo sprzątają kojce? Mało datków, ogólnopolskich zbiórek i 1% -ta? Jeśli coś nie odnosi skutku, znaczy - nie tędy droga - nie w darmowych sterylkach, nie w wolontariacie, nie w datkach, tylko w organizacji. Cała para nie w ten gwizdek. Nie wierzę, że wszyscy są nieudolni... Raczej odwrotnie - bardzo są zaradni, tylko szkoda, że psy się wypowiedzieć na ten temat nie mogą...
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: TVN UWAGA-schronisko w Wojtyszkach

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 19 cze 2013, 08:22

Brawurka - nie zamierzam Cię przekonywać w żadnym aspekcie,
każdy ma swój rozum i swoje zapatrywania zgodne z jego światopoglądem jak powinno funkcjonowac schronisko
czy komuś pasują bardziej klatki z budami czy wielkopowierzchniowy wybieg
barf czy sucha karma mniejsza o to
dobrostan psów w schronisku jest zawsze narażony na szwank
one powinny miec swojego czlowieka
tych psow jest za duzo własnie przez przedstawicieli naszego gatunku
i w ogole nie powinno ich tu byc jak i w kazdym innym schronisku
lecz o czym my mowimy jak nawet są dzieci w domach dziecka
czlowiek zawodzi....
powiem tylko jedno-dla mnie ten film nie jest miarodajnym źródłem informacji
wręcz bym powiedziała,
że pan weterynarz niepotrzebnie tak migdalił swoje łapki i denerwował sie podczas rozmowy skoro mówił "prawdę" i tylko "prawdę "
populistyczne hasła? pewnie tyle warte co i nawoływania tych aby zamknąć schronisko w Wojtyszkach...
płocczanka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Wiek: 38
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 4
Dołączył(a): 19 mar 2012, 12:35

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje