Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

W poszukiwaniu owczarka!!!!

Nieprzeczytany postprzez irenan2000 » 15 gru 2015, 17:56

Witam wszystkich, mam do Was takie pytanie. W niedalekiej przyszłości chcę stworzyć i prowadzić hodowle owczarków długowłosych. Zapoznałam się z regulaminem hodowlanym i mniej więcej na tym etapie wiem z czym to się je i wiem ile to kosztuje. W chwili obecnej posiadam już jednego rodowodowego wspaniałego i ślicznego owczarka. Chciałabym jednak dowiedzieć się, jeżeli oczywiście się orientujecie czy jest w Polsce lub w Niemczech reproduktor i sunia hodowlana od których warto kupić szczeniaka. Takie psie perełki, o których się mówi na wystawach i nie tylko wśród hodowców także ( to jest idealne skojarzenie, wyśmienite psy ) od których chciałoby się mieć szczeniaka. Zaznaczę, że przejrzałam listę reproduktorów ale trudno mi cokolwiek powiedzieć na ten temat. Możecie mi pomóc, na co zwrócić uwagę. Po takiego psa mogę jechać wszędzie.
irenan2000
Losowy avatar
Świeżak
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: DRAGON
Imię: Irena
Wiek: 36
Lokalizacja: Piaseczno
Dołączył(a): 06 lut 2015, 09:20

Re: W poszukiwaniu owczarka!!!!

Nieprzeczytany postprzez owczarek_niemiecki » 15 gru 2015, 21:51

Moim zdaniem należy zwrócić przede wszystkim uwagę na prześwietlenie i badania : moim zdaniem owczarek ( zwłaszcza reproduktor ) powinien mieć prześwietlone HD oraz ED , a badania myślę że onek powinien mieć sprawdzoną trzustkę i EKG. A ze strony psychiki zdane testy , wyszkolenie , fajnie poznać takiego psiaka na żywo jak się zachowuje wobec obcych itp..

Mogę z czystym sumieniem polecić hodowlę vom Haus Tchorz :)z Wiszni Małej okolice Wrocławia
owczarek_niemiecki
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Furia
Imię: Marta/Gabi
Wiek: 19
Dołączył(a): 24 lis 2014, 18:54

Re: W poszukiwaniu owczarka!!!!

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 18 gru 2015, 22:09

Posiadanie "ślicznego" owczarka to za mało - sama powinnaś postawić sobie cele i do nich dążyć. Akurat w przypadku ras użytkowych kupowanie szczyla po psach, o których "mówi się na wystawach" to dla mnie nieporozumienie. ON to nie wygląd, to charakter. Osobiście gdybym miała kupować psa, to po rodzicach, którzy sprawdzili się w pracy wymagającej stabilengo charakteru. Matkę bym pojechała poznać osobiście by stwierdzić czy jej charakter to to o co mi chodzi.
Na pewno nie kupiłabym malucha po niestabilnych, agresywnych, nerwowych rodzicach. Po psach przekątowanych, karykaturalnie wręcz zbudowanych.
Pójdź na jedno, drugie szkolenie ze swoim psem, dowiec się więcej znajdź coś co Cię kręci i to rozwijaj. A potem myśl o mnożeniu szczeniaków.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 39
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: W poszukiwaniu owczarka!!!!

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 19 gru 2015, 09:47

Testy, obowiązujące w Polsce, sprawdzają bardziej kwalifikacje trenera, który psa szkoli, niż predyspozycje psychiki zwierzęcia. Do testów i egzaminów psy są przygotowywane - nie stają wobec nowych sytuacji, nie mają wyboru zachowań.
O czym może świadczyć choćby tak modne obecnie, a całkowicie bezcelowe i wręcz szkodliwe "chodzenie na kontakcie"? Chęć łapania rękawa, wypracowywana od szczeniaka?
Że o myśleniu nosem nawet żal wspominać.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 72
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: W poszukiwaniu owczarka!!!!

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 19 gru 2015, 20:12

Na taki przykład testów skandynawskich się natknęłam. Testowany jest chodski pies
https://www.youtube.com/watch?v=T8NTSLipkRI
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barbi/Figa
Imię: Barbara
Lokalizacja: Krakow
Pochwały: 6
Dołączył(a): 04 gru 2011, 20:36

Re: W poszukiwaniu owczarka!!!!

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 20 gru 2015, 12:17

To właściwie kopia testów szwedzkich Inki Sjoesten - brakowało mi tylko testu z duchami, najistotniejszego moim zdaniem.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 72
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: W poszukiwaniu owczarka!!!!

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 21 gru 2015, 08:56

irenan2000 napisał(a):......mniej więcej na tym etapie wiem z czym to się je i wiem ile to kosztuje. Zaznaczę, że przejrzałam listę reproduktorów ale trudno mi cokolwiek powiedzieć na ten temat. Możecie mi pomóc, na co zwrócić uwagę.......


Trudno mi zrozumieć dlaczego osoba z tak małą wiedzą i doświadczeniem chce zakładać hodowlę.
Moim zdaniem praca hodowlana powinna być zwieńczeniem doświadczenia i pasji.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 17
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: W poszukiwaniu owczarka!!!!

Nieprzeczytany postprzez andykan » 23 gru 2015, 14:06

Zofia napisał(a):Testy, obowiązujące w Polsce, sprawdzają bardziej kwalifikacje trenera, który psa szkoli, niż predyspozycje psychiki zwierzęcia. Do testów i egzaminów psy są przygotowywane - nie stają wobec nowych sytuacji, nie mają wyboru zachowań.
O czym może świadczyć choćby tak modne obecnie, a całkowicie bezcelowe i wręcz szkodliwe "chodzenie na kontakcie"? Chęć łapania rękawa, wypracowywana od szczeniaka?
Że o myśleniu nosem nawet żal wspominać.

Zofia

Witam, dlaczego pisze Pani, że szkodliwe i bezcelowe? Bardzo mnie interesuje ten trend i staram się doszukać w tym uzasadnienia, czy osiągania celu w szkoleniu. Nie wiem czemu to służy i co można przez to osiągnąć - psa w studzience kanalizacyjnej, połamane ręce i nogi przewodnika któremu pies sie plącze pod nogami?
Owczarek na kontakcie wygląda jak pimpek-klaun :(niepoważnie strasznie. Maszerując w ten sposób traci cechy psa stróżującego. Nie podoba mi się to. A moje pytanie pozostaje aktualne , dlaczego Pani tak uważa?
andykan
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Key vel Bono
Imię: Andrzej
Wiek: 54
Lokalizacja: podkarpackie
Pochwały: 2
Dołączył(a): 17 sty 2013, 21:52

Re: W poszukiwaniu owczarka!!!!

Nieprzeczytany postprzez BGrel » 23 gru 2015, 18:34

Bo coś albo iest egzaminem, gdzie sprawdza sie to, czego się nauczyło, albo testem, mającym dać odpowiedź na pytanie jaki mamy materiał do szkolenia. Szkolenie maskuje część wad ( a bywa i zalet) psa, stąd przygotowania do testów hodowlanych są strzelaniem sobie w stopę.
Ja robię test szczeniakowi czy młodemu psu to chcę zobaczyć jego odruchowe a nie wyuczone reakcje.
BGrel
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Imię: Barbara
Wiek: 36
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 17
Dołączył(a): 02 sty 2015, 18:33

Re: W poszukiwaniu owczarka!!!!

Nieprzeczytany postprzez andykan » 23 gru 2015, 19:13

Witam,
szkoliłem psa u kilku szkoleniowców, każdy opowiadał swoje "najlepsze kawałki". Moje wędrówki po szkoleniowcach wyszkoliły mnie w większym stopniu jak Bono. Trzeba bardzo być ostrożnym przy wyborze szkoleniowca bo to temat rzeka, wśród nich są prawdziwi "pozoranci" no i ci co znają prawdę. Napatrzyłem sie i nasłuchałem że ho hoho
andykan
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Key vel Bono
Imię: Andrzej
Wiek: 54
Lokalizacja: podkarpackie
Pochwały: 2
Dołączył(a): 17 sty 2013, 21:52

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post