Owczarki niemieckie które znalazły dom.

Re: Adoptuję

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 25 maja 2012, 12:09

Ale mi przykro :-(
Ale może tutaj znajdziesz psiaka :-)http://www.przygarnijzwierzaka.pl/oglos ... +niemiecki
np. Bella:
Obrazek
Albo Aza tylko trochę daleko od Was?
Obrazek
Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią
dor_cia
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 4
Dołączył(a): 19 mar 2012, 18:46

Re: Adoptuję

Nieprzeczytany postprzez aannee99 » 26 maja 2012, 09:00

Hej, tutaj kilka propozycji ze schroniska "ode mnie" :

Suczka o imieniu Saszka - wiek około 3 lata

Obrazek

ietypowa ruda sunia, ni to piękna, ni brzydka, ale jakże urocza! Saszka jest wspaniałą, kochającą sunią. Uwielbia ludzi, na ich widok zaczyna kręcić ogonem, który wprawia w ruch cały jej tył. Cieszy się na każdy widok człowieka, choćby jedno jego słowo czy pogłaskanie. Schronisko, to zdecydowanie nie jej miejsce, jej miejsce, to ciepły kąt w domu i kochająca ją rodzina (choćby jednoosobowa). Saszka lubi spacery, jest przyjazna do psów, jednak gdy spotka psa, który zachowuje się agresywnie (Innuk za płotem), odpłaca się szczekaniem. Lubi dzieci, nie jest w stosunku do nich agresywna. Jest grzeczna, łagodna i posłuszna, idealna dla osoby starszej, która zadba aby niczego już jej nie zabrakło.

Suczka o imieniu Kalia - wiek około 3 miesiące

Obrazek

Obrazek

Kalia została przywieziona z miejscowości Bobrowniki w gminie Otyń. Uwielbia ruch i zabawę. Na spacerze wszędzie jej pełno, obwąchuje, radośnie macha ogonem i zaprasza wyprowadzającego do zabawy. Jest bardzo radosnym młodym pieskiem, który potrzebuje miłości i opieki. Bardzo kontaktowa wobec ludzi i nie wykazuje agresji wobec innych zwierzaków. Czeka na mądrych i odpowiedzialnych właścicieli, którzy będą o nią dbać i już nigdy nie porzucą.


Piesek o imieniu Mervin - wiek około 8 miesięcy

Obrazek

Obrazek

Mervin urzędował przez jakiś czas w Jarogniewicach, przy jednostce Straży Pożarnej, gdzie był przeganiany przez mieszkańców. Jest młodym i wystraszonym psem. Nieufny w stosunku do ludzi, boi się ich. Przyjazny do innych psów, zaczepia je do zabawy. Jeszcze nie umie chodzić na smyczy, ale powoli się tego uczy. Boi się ręki zbliżającej się w jego kierunku, jednakże powoli przełamuje swój strach i nielicznym daje się pogłaskać. Jest łasuchem co będzie bardzo pomocne przy podstawowym szkoleniu. Czeka na mądrego i odpowiedzialnego właściciela, który pomoże mu pokonać strach i nie pozwoli aby ktoś go skrzywdził.

Suczka o imieniu Azja - wiek około pół roku

Obrazek

Obrazek

Azja ma niecałe pół roku. Nie jest zaszczepiona na wściekliznę i brakuje jej drugiego pakietu szczepień, ponieważ niestety mam problemy finansowe. Azja miała zostać utopiona wraz z rodzeństwem. Koleżanka wybłagała właścicielkę ich mamy o to, by tego nie robiła, a my znajdziemy im domy. Zdeklarowałam się w imieniu kolegi, który miał ją wziąć, a który okazał się tak nieodpowiedzialny, że w końcu sunia została ze mną.
Pani twierdziła, że psy są owczarkami po matce i ojcu. Kilka dni temu okazało się, że jednak nie są. Przyjechał pan, który chciał Azę zabrać, który oczekiwał, że urośnie duuuuużaaaa i powiedział, że wprawdzie na zdjęciu wygląda jak owczarek, ale owczarkiem nie jest i nie urośnie więcej. Azja osiągnęła PRAWIE wzrost mojego piecha, który jest mieszanką amstafa z dalmatyńczykiem. Będzie miała wzrost mniej więcej amstafa (z dwa centymetry urośnie) - teraz jest hmmm do kolana? powyżej trochę? Wygląda trochę jak zminiaturowany owczarek. Tak, jakby zatrzymała się wzrostem w 4 miesiącu mniej więcej. Jest bardzo smukła i ma piękne zgrabne łapencje. Jest śliczniutka.
Azja jest bardzo żywym i radosnym pieskiem. Niestety trzeba ją pilnować z gryzieniem, bo gryzie wszystko skórzane i imitujące skórę, a wręcz zjada, a nie gryzie. Zjadła CAŁĄ moją rękawiczkę i trzy pary butów. Jest źle wychowanym dzieciakiem (przyznaję się bez bicia), który zjada ze stołu jedzenie i sika na podłogę. Podobno jej to przejdzie, jak mówi nasza pani weterynarz, ale jest czasem ciężko. Potrzebuje dużo ruchu, długich i częstych spacerów, a ja ze względu na pracę nie jestem w stanie jej tego zapewnić. Bardzo dobrze czuje się w towarzystwie dzieci, innych zwierzaków, przyjaźni się ze świnką morską, wychowuje z moim synem i drugim psem. I Lubi bawić się z innymi psami. Jest ŁAGODNA, ale ma charakter dominujący, lubi postawić na swoim. Szczeka, kiedy słyszy, że idzie ktoś obcy, więc nadawałaby się też do pilnowania - po tresurze, bo póki co jak już kogoś wpuszczam, cieszy się jak mały głupol. Jak najbardziej nadaje się do domu z dziećmi, a najlepiej do tego ogrodem. Kocha biegać. Na wszelkie pytania chętnie odpowiem.
ObrazekObrazek
aannee99
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Ania
Wiek: 26
Lokalizacja: Zielona Góra
Dołączył(a): 04 maja 2012, 19:31

Re: Adoptuję

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 26 maja 2012, 10:30

ja mogę tylko polecić wątek na dogo....

http://www.dogomania.pl/forum/threads/8 ... eu!/page92

same ONy i DONy.. młode, stare, zdrowe i chore.. nic tylko szukać tego jedynego ;)
Obrazek
kalyna
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 22
Lokalizacja: Krotoszyn/Leszno
Pochwały: 9
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Adoptuję

Nieprzeczytany postprzez Kasia » 27 maja 2012, 16:42

Super i dziękuję za przydatne linki ;)ale jeszcze tydzień tylko do przeprowadzki i wtedy będę dopiero szukać i dzownić ponieważ nie chcę, jak w przypadku Saby, się załamać bo już widziałam ją u mnie i oczywiście cieszę sie ze znalazła domek ale ja chciałam jej ofiarować dom. Więc jak tylko sie przeprowadzę i znajdę psinę to od razu zadzwonie i pojadę po nią :)
Kasia
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Malta
Imię: Kasia
Wiek: 29
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 5
Dołączył(a): 30 mar 2012, 03:10

Re: Adoptuję

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 27 maja 2012, 17:27

Kasiu, trzymam mocno kciuki za powodzenie Twojego planu i jak najszybszą realizację. Mam nadzieję, że szybko znajdziesz wymarzoną psiną i wszyscy będziecie szczęśliwi. Czekam na wieści :-)
Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią
dor_cia
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 4
Dołączył(a): 19 mar 2012, 18:46

Re: Adoptuję

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 27 maja 2012, 21:23

Polecam zajrzeć na tę stronkę http://hotelzwierzat.com/psy.php
Nie potrafię wyróżnić żadnego. Sami zobaczcie dlaczego :-)
Karoll
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 31
Lokalizacja: Dorohucza k/Lublina
Pochwały: 4
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: Adoptuję

Nieprzeczytany postprzez Kasia » 28 maja 2012, 16:32

Oj ludu!! Racja wszystkie tak samo kochane i potrzebujące pomocy :(. Miałam nie przeglądać ogłoszeń do weekendu ale nie mogę się powstrzymać
Kasia
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Malta
Imię: Kasia
Wiek: 29
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 5
Dołączył(a): 30 mar 2012, 03:10

Re: Adoptuję

Nieprzeczytany postprzez Wilania » 29 maja 2012, 11:32

Zerknij jeszcze na stronę "naszego" wrocławskiego schroniska http://www.psy.info.pl/schronisko_wroclaw/
Wilania

Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Wirus
Imię: Ania
Wiek: 25
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 2
Dołączył(a): 14 kwi 2012, 17:23

Re: Adoptuję

Nieprzeczytany postprzez Kasia » 29 maja 2012, 20:54

Tak przeglądałam już strony schronisk u nas bo na osobistą wizytę nie mogę się zdecydować bo nie mam na to siły. Byłam tylko raz w schronisku w Wałbrzychu jakieś 15 lat temu i nadal mam przed oczami ten obraz ale wtedy byłam młoda i z tatą, który zabrał mnie z tamtąd zaryczaną :-((, mieliśmy wtedy adoptować psiaka jednak nie mogliśmy się zdecydować którego i w końcu rodzice wzieli szczeniaka od jakiś ludzi mieszańca husky z owczarkiem pies okazał się bardzo agresywny ( więc pewnie z domieszką czegoś jeszcze) a w szczególności jak urodziłam syna i mimo prób ułożenia go przez 1,5 roku musieliśmy go oddać ponieważ rzucił się na dziecko :-(nie mogliśmy dłużej ryzykować. Taraz Morfi nadal mieszka w miejscu gdzie został oddany mamy z nim kontakt i czuje sie dobrze pilnując posesji teraz widzę że ten pies był do tego stworzony :-)ale się pozwierzałam hehe Pozdrawiam
Kasia
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Malta
Imię: Kasia
Wiek: 29
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 5
Dołączył(a): 30 mar 2012, 03:10

Re: Adoptuję

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 30 maja 2012, 10:16

My z mężem 10 lat temu wzięliśmy ze schroniska w naszej miejscowości Płocku psa suczkę kundelka chorą na nosówkę ale w momencie adopcji nie wiedzielismuy o tym.Choroba zaczęła rozwijać się po 3 tygodniach chyba zaczynala atakować też układ nerwowy (oprócz pokarmowego) bo zaczęłam się bać własnego psa.
Została humanitarnie uśpiona :-((
Weterynarz powiedział,że nie był to odosobniony przypadek ,że psy nie mają w tym schronisku żadnej opieki weterynaryjnej i nie jednego już musieli uśpić z tego schroniska. To umieralnia dla zwierząt była i może nadal jest bo postanowiłam,że moja noga więcej w naszym schronisku nie postanie.Szarika mamy z Łodzi.
.Do dziś dobrze pamietam jej widok jak konała (choć to moment) po zastrzyku i tą pustkę po powrocie do domu,tą jej miskę,tą smycz............nawet teraz jak to piszę to mi się oczy szklą zawsze tak reaguję gdy o niej myślę.
Lecz na szczęście są już miejsca gdzie kocha się i szanuje zwierzęta.Schroniska ,azyle,fundacje itp. które posiadają założoną stronę internetową,wolontariuszy,opiekę weterynaryjną -( w mojej miejscowości niestety nie ma tego schronisko jakby nikomu nie zależało czy zwierzęta znajdą dom a internet to poważna broń w walce z bezdomnością przecież my tez w ten sposób komunikujemy się ze sobą i szukamy zwierząt ) - gdzie zapewnia się zwierzętom w miarę możliwości przy tym przepełnieniu maksimum uwagi i opieki.

To prawda jeden pies będzie się realizował jako stróż posesji inny idealny dla rodziny z małymi dzećmi.
Są różne charaktery jak i u ludzi.
I to jest właśnie plus adopcji dorosłego zwierzęcia po konsultacji z osobą,która się nim opekuje w schronisku.Już wiesz od razu jaki ma charakter :-)
płocczanka
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Wiek: 36
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 1
Dołączył(a): 19 mar 2012, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje