Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Arkadia - dlaczego nadal sprzedają chore psy?

Nieprzeczytany postprzez owczarkofan » 01 sie 2014, 17:15

Mam pieska z tej hodowli... niestety. Szkoda że zacząłem czytać za późno. Witryna internetowa super, pieski przepiękne, szkoda że chore. Borykam się z różnymi chorobami od jego przywiezienia do domu. Na szczęście mnie stać żeby go leczyć w najlepszej klinice więc żyje i jest póki co szczęśliwy. Ale o długim życiu mowy nie ma! Jak zacząłem się zagłębiać w temat to okazuje się inni nabyli pieski z bardzo podobnymi chorobami. Aż się dziwię, że byłem tak naiwny. Rodowód i pseudohodowla. Najbardziej mnie boli to że rodzą się wciąż psy które będą cierpieć. Co dolega mojemu? Cały zestaw: nawracające bardzo ciężkie biegunki, potrzebuje specjalnej karmy i poza nią nawet "skórki od chleba" nie wolno, podejrzenie chorej trzustki, bardzo ciężka dysplazja, zwyrodnienie kręgosłupa - garbi się mimo młodego wieku, nie siedzi normalnie jak inne psy, leczony na padaczkę.... czy to mało? To proszę dalej - problemy z przełykiem na razie początek. A poza tym to uroczy i cudowny psiak który jest całym sercem oddany opiekunom. Co zrobić żeby oni przestali rozmnażać chore psy? Macie pomysły jak to zatrzymać???
Pozdrawiam wszystkich czytających
owczarkofan
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Imię: arek
Wiek: 44
Lokalizacja: Polska B
Dołączył(a): 01 sie 2014, 16:53

Re: Arkadia - dlaczego nadal sprzedają chore psy?

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 02 sie 2014, 09:20

Proponuję zawiadomić Zarząd Główny ZKwP i w porozumieniu z innymi właścicielami psów i lekarzami weterynarii rozpocząć starania o wprowadzenie obowiązkowych badań zdrowia psów - wykluczających psy z chorą trzustką i z zwyrodnieniami kręgosłupa z hodowli.
Efektów nie będzie za rok ani za dwa lata - ale kiedyś będą.

Wyniki badań własnego psa można opublikować - po konsultacji z prawnikiem! - we wszelkich dostępnych mediach, na forach itp. ale to nie może byc akcja anonimowa - jesli stawia się zarzuty konkretnej hodowli, trzeba podpisać się imieniem i nazwiskiem oraz przedstawić dokumentację leczenia psa.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 72
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Arkadia - dlaczego nadal sprzedają chore psy?

Nieprzeczytany postprzez owczarkofan » 02 sie 2014, 14:11

Zofia napisał(a):Proponuję zawiadomić Zarząd Główny ZKwP i w porozumieniu z innymi właścicielami psów i lekarzami weterynarii rozpocząć starania o wprowadzenie obowiązkowych badań zdrowia psów - wykluczających psy z chorą trzustką i z zwyrodnieniami kręgosłupa z hodowli.
Efektów nie będzie za rok ani za dwa lata - ale kiedyś będą.

Wyniki badań własnego psa można opublikować - po konsultacji z prawnikiem! - we wszelkich dostępnych mediach, na forach itp. ale to nie może byc akcja anonimowa - jesli stawia się zarzuty konkretnej hodowli, trzeba podpisać się imieniem i nazwiskiem oraz przedstawić dokumentację leczenia psa.

Zofia Mrzewińska

Tak, to byłyby konstruktywne kroki i niestety bardzo znaczące dla konkretnej hodowli. Z tych powodów zwlekałem z opisem sytuacji mojego psa - nie chciałem jednostkowym, jak mi się zdawało, przypadkiem rujnować komuś opinii. Ale stan mojego psa i jednak potwierdzające się opinie innych nabywców z tej hodowli dowodzą, że coś jest nie tak. Za dużo zbieżności. Wiadomo że w najlepszej hodowli coś się może jednorazowo nie udać, ale przypadki się potwierdzają, a mój pies to ma chyba wszystko. Gdyby był to pojedynczy przypadek - odpuściłbym. Ale chyba nie jest. Dlatego zacząłem po długich wahaniach ten wątek aby przestrzec innych przed tą hodowlą a przede wszystkim przed powoływaniem do życia psów które dla czyjegoś zysku będą cierpieć. To jest nieuczciwe. Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź i proszę wszystkich, którzy mają zastrzeżenia do tej hodowli lub coś wiedzą o dyskusję. Być może nie mam racji - wtedy odpuszczę. Ale mój pies ma rodowód po rodzicach bez dysplazji a sam nie mieści się w kategorii oceny, jak stwierdził ortopeda. No i inne "kwiatki" jak pisałem...
Pozdrawiam wszystkich miłośników owczarków.
owczarkofan
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Imię: arek
Wiek: 44
Lokalizacja: Polska B
Dołączył(a): 01 sie 2014, 16:53

Re: Arkadia - dlaczego nadal sprzedają chore psy?

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 02 sie 2014, 15:54

Dysplazja nie jest dziedziczna wprost - dziedziczne są sklonności do dzysplazji. Ale hodowla na akurat modny szczegół eksterieru może powodować nietypową strukturę kości, co skutkuje zwiekszoną skłonnościa do dysplazji.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 72
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Arkadia - dlaczego nadal sprzedają chore psy?

Nieprzeczytany postprzez owczarkofan » 03 sie 2014, 09:59

Zofia napisał(a):Dysplazja nie jest dziedziczna wprost - dziedziczne są sklonności do dzysplazji. Ale hodowla na akurat modny szczegół eksterieru może powodować nietypową strukturę kości, co skutkuje zwiekszoną skłonnościa do dysplazji.

Zofia

Tak, mówiono mi o tym. Można mieś po prostu pecha - ale to raczej w przypadku jednego osobnika...chyba. Skąd więc w Internecie opinie innych nabywców o podobnych przypadkach i schorzeniach.. Nie zależy mi na niszczeniu kogokolwiek, wprost przeciwnie - rozumiem że to jest sposób na życie i finansową egzystencję. Chodzi mi tylko o uczciwość.
Pozdrawiam
owczarkofan
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Imię: arek
Wiek: 44
Lokalizacja: Polska B
Dołączył(a): 01 sie 2014, 16:53

Re: Arkadia - dlaczego nadal sprzedają chore psy?

Nieprzeczytany postprzez tora02 » 04 sie 2014, 10:08

Po jakich rodzicach jest pies i w jakim jest wieku
tora02
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Wako
Imię: Teresa
Lokalizacja: Kraków
Dołączył(a): 12 sie 2013, 15:50

Re: Arkadia - dlaczego nadal sprzedają chore psy?

Nieprzeczytany postprzez dżoana » 25 sie 2014, 13:43

proszę o kontakt do Pana chcialam w sprawie tej hodowli zapytac o cos bardzo wazne
dżoana
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Imię: Joanna
Wiek: 88
Lokalizacja: Czestochowa
Dołączył(a): 25 sie 2014, 13:35

Re: Arkadia - dlaczego nadal sprzedają chore psy?

Nieprzeczytany postprzez owczarkofan » 30 sie 2014, 08:14

Proszę pytać na forum
owczarkofan
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Imię: arek
Wiek: 44
Lokalizacja: Polska B
Dołączył(a): 01 sie 2014, 16:53

Re: Arkadia - dlaczego nadal sprzedają chore psy?

Nieprzeczytany postprzez tora02 » 30 sie 2014, 09:26

po jakich rodzicach jest pies i w jakim wieku dziękuję za odp
tora02
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Wako
Imię: Teresa
Lokalizacja: Kraków
Dołączył(a): 12 sie 2013, 15:50

Re: Arkadia - dlaczego nadal sprzedają chore psy?

Nieprzeczytany postprzez baby245 » 30 sie 2014, 10:03

Czytając opinie ludzi mających psa z tej hodowli jestem przerażona tym co czytam. :przerażenie:Ja kilka lat temu też szukałam psa dla siebie i właśnie zastanawiałam się czy aby nie wziąść z hodowli Arkadia. Teraz po tym co czytam cieszę się, że jej nie wybrałam. Mam nadzieję, że inni przyszli nabywcy będą czytać różne fora i opinie i zastanowią się dwa razy zanim wezmą psa z hodowli z taką opinią.
baby245
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Devil z Grodu Smoka
Imię: Ewa
Wiek: 33
Lokalizacja: Wilkowice
Dołączył(a): 26 sty 2013, 14:11

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post