Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Je ziemie i kamienie

Nieprzeczytany postprzez Chupacabra » 13 lip 2012, 05:00

Witam.
W zasadzie tytuł tematu jest wielkim uogólnieniem, bo Hektor zjada wszystko, co mu wpadnie na podwórku do paszczy. Od kiedy zaczęłam zabierać go na ogródek, żeby sobie pohasał to wpada w jakiś dziki szał i zaczyna się odkurzanie. On po prostu histerycznie próbuje zeżreć kamienie - wszystkie, małe, duże, ziemię, piasek , gruz. A gdy go odciągam od tego i daje na trawę, to albo leci do miejsca, skąd może się "najeść", albo kładzie się i wygrzebuje trawę tak, żeby dostać się do ziemi. Czasami udaje sie odwrócić jego uwagę od tego na kilkanaście minut, jak się go zaczepia do zabawy, ale po chwili wraca do tego precedensu. Po dłuższej chwili szczeniak zaczyna się irytować, ze nie może robić tego, co chce (uparciuch z niego ;)) i zaczyna drzeć mordeczkę, tak, żeby każdy słyszał jak mu jest źle.
Gdy idę do pracy, to zostają z nim siostry, wczoraj jedna opowiadała, że gdy z nim została, to dorwał się do doniczki z kwiatkiem i wyjadał ziemię z niego.
W większości pomieszczeń mamy boazerię, ale gry wytropi odsłoniętą ścianę, to już pcha tam pyszczek i skrobie ją ząbkami.

Nie wiemy, co z nim robić, jak go tego oduczyć. W ogóle z czego może to wynikać?
Mówiłam weterynarzowi, ale on bagatelizuje problem, który jest niezwykle uciążliwy.
Nie wiem, czy to problem behawioralny czy zdrowotny. Umieściłam to w tym dziale, bo chciałabym jakoś zmienić ten nawyk.
Chupacabra
Losowy avatar

Re: Je ziemie i kamienie

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 13 lip 2012, 07:51

Znam to ;)moja Baira jak była mała też jadła liście kamienie ziemie itp a najlepsze było to że kamieni zbierała sobie do legowiska ;P kupiłam jej tabletki Rumen Tabs to jest właśnie na takie rzeczy żeby pise nie jadł np. kamieni - moja pani wet tak mówiłą :D:D i na necie pisze ze to innym tez pomaga .. gorąco polecam !!!:*

Autor postu otrzymał pochwałę
kati777
Losowy avatar

Re: Je ziemie i kamienie

Nieprzeczytany postprzez Chupacabra » 13 lip 2012, 14:47

O, dzieki kati :* Gdzie można dostać te tabletki? w poniedzialek nabędę ;)
Chupacabra
Losowy avatar

Re: Je ziemie i kamienie

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 13 lip 2012, 15:14

W zoologicznym albo w necie

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Avatar użytkownika
Nadworny dietetyk
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Wiek: 66
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 25
Dołączył(a): 14 lut 2011, 12:56

Re: Je ziemie i kamienie

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 13 lip 2012, 15:17

Chupacabra napisał(a):O, dzieki kati :* Gdzie można dostać te tabletki? w poniedzialek nabędę ;)



Ja kupuję u weta ale w zoologicznym właśnie też widziałam :)
kati777
Losowy avatar

Re: Je ziemie i kamienie

Nieprzeczytany postprzez Chupacabra » 13 lip 2012, 15:32

O, to nawiedzę mojego weta, może nawet dzis go złapię ;d
A jak nie będzie u niego, to poszukam w zoologicznych w okolicy ;)Przez internet nie chce zamawiac, bo czekanie na przesylke trwa kilka dni, a tak nie musze sie niecierpliwic i polowac na listonosza :P

EDIT:
Próbna tabletka zaaplikowana wczoraj, dzisiaj druga - to niesamowite, że od razu widać poprawę! Dziękujemy! :serce:
Chupacabra
Losowy avatar

Re: Je ziemie i kamienie

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 23 lip 2012, 13:47

:brawo:naszej suni też pomogło od razu ; ) jak miała jakąś przerwe bo nie kupiliśmy bo sie skończyły to juz było to widać :):hi:
kati777
Losowy avatar

Re: Je ziemie i kamienie

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 23 lip 2012, 19:21

A może maluda ma niedobory wapnia i innych minerałów. Też bywa to powodem zjadania ścian, podgryzania gruzu, ziemi itp. nie bagatelizowała bym tego jako wyłącznie dziecięcej przywary. Młodziutki owczarek potrzebuje bardzo dużo wapnia by zbudować kościec, zęby, postawić uszy, wymienić włosy itp.
Tak zasadniczo do 8 m-ca życia to zapotrzebowanie jest tak duże.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 23
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post