Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Pies je ziemię...dlaczego?

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 08 paź 2012, 23:24

Huntek ostatnio ma nową manię. Kopie dołek, wsadza do niego pysk i pożera ziemię, z korzonkami lub bez - jak leci.
Brakuje mu czegoś?
Mikroelementów?
Ewa-Hunter
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa
Wiek: 62
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Dołączył(a): 31 maja 2012, 20:59

Re: Pies je ziemię...dlaczego?

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 08 paź 2012, 23:38

Spotkalem się kiedyś z dwoma opiniami na ten temat. Jedna twierdzila, że jedzenie przez psa ziemi jest spowodowana niedoborem mineralów, a zwlaszcza żelaza, druga natomiast glosila, że pies w ten sposób oczyszcza organizm z toksyn. W obu przypadkach zalecano zmianę karmy.
Zbychu
Losowy avatar

Re: Pies je ziemię...dlaczego?

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 09 paź 2012, 14:47

Ja taki przypadek miałam z Bairą mało tego- jadła kamienie :D, wystarczyły tabletki Rumen Tabs ;)
I jak ręką odjął ;)
Polecam !
kati777
Losowy avatar

Re: Pies je ziemię...dlaczego?

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 09 paź 2012, 16:30

kati777 napisał(a):Ja taki przypadek miałam z Bairą mało tego- jadła kamienie :D, wystarczyły tabletki Rumen Tabs ;)
I jak ręką odjął ;)
Polecam !


A wiesz może w jakich przypadkach jest podawany ten Rumen Tabs, oraz jakie jest jego zastosowanie i wskazania, warto poczytać ;-)
Zbychu
Losowy avatar

Re: Pies je ziemię...dlaczego?

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 09 paź 2012, 16:41

Wiem, czytałam zanim kupiłam i wetka mówiła że to jest dobre ;)
kati777
Losowy avatar

Re: Pies je ziemię...dlaczego?

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 09 paź 2012, 18:45

Mojej nic nie brakuje, a czasem jak się dokopie do smacznych korzonków albo mułu to wcina aż miło. Myślę, że to może być taki naturalny instynkt dla oczyszczenia żołądka, urozmaicenia diety na przykład. Dzikie zwierzęta też jedzą różne naturalne rzeczy, zioła, korzonki, piasek więc czemu nasz pies ma nie jeść.
Natomiast jak szczeniak pożera ścianę, tynki itp. to raczej na pewno brakuje mu wapnia.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 23
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Pies je ziemię...dlaczego?

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 09 paź 2012, 21:11

Jeśli to miałoby być czyszczenie jelit, to Huntek zmienia się chyba w kozę, bo trawę wcina tak, że chyba przejdziemy z karmy na korzonki :roftl:
No i na korę, bo świetnie okorowuje wszelkie patyki. Nie rozumiem jak może mu smakować kora z sosny? Z żywicą :przerażenie:
Ścian na razie nie rusza ale jak był mały to nawet mu smakowały - do czasu aż kupiłam mu wapno :roftl:

Poobserwuję go i zobaczymy ile tej ziemi zje.I co wyjdzie tyłem :diabeł:
Może to chwilowe? Jak nie to poczytamy o tym Ruben Tabs i zobaczymy. Dzięki Kasiu za info :lool:
Ewa-Hunter
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa
Wiek: 62
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Dołączył(a): 31 maja 2012, 20:59

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Lukasz1642 i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post