Jak pozbyć się psiej sierści łatwo, prosto i przyjemnie?
Metoda ODKURZACZOWA
Potrzebny jest nam doby odkurzacz- im lepszy, tym mniej wysiłku będziemy musieli włożyć w pracę. Metodę usprawnia zastosowania końcówki z trzepaczką, ale na znaczne ułatwienie nie liczcie. Metoda wymaga dużo cierpliwości i trzeba ją często powtarzać.
Metoda RĘKAWICZKOWA
Gumowe rękawiczki sprawdzają się wyśmienicie, zwłaszcza jeśli chodzi o tapicerkę samochodową. Psiej sierści pozbywamy się z samochodu (bądź dywanu) po nałożeniu na rękę gumowej rękawiczki. Pocieramy tą rękawiczką czyszczoną powierzchnię- sierść skłębia się i łatwo ją zdjąć i umieścić w worku. Najlepsze efekty uzyskacie, gdy rękawiczka będzie mokra, a Wy będziecie nią pocierać naprawdę długo. Metoda wymaga dużo cierpliwości i trzeba ją często powtarzać.
Metoda TAŚMOWA
Potrzebna jest nam jak najszersza taśma klejąca- może być przezroczysta, kolor nie ma oczywiście znaczenia, z wyjątkiem tego estetycznego. Rozwijamy jej kawałek i stroną z klejem dotykamy czyszczoną powierzchnię, po czym odrywamy. Krok powtarzamy obok. Po dwóch-trzech krokach wymieniamy zużyty kawałek taśmy. Klej wspaniale zbiera wszystkie włoski- klej nadaje się idealnie. Metoda wymaga dużo cierpliwości i trzeba ją często powtarzać.
Metoda GĄBKOWA
Jeśli nie mamy pod ręką rękawiczki, czy taśmy, to możemy także użyć gąbki-zmywaka. Szorstka jej strona działa na podobnej zasadzie co rękawiczka gumowa, tyle że stosujemy gąbkę. W dodatku- na sucho. Metoda wymaga dużo cierpliwości i trzeba ją często powtarzać.
Metoda DLA WYTRWAŁYCH
Najdokładniejsza z metod, ale wymagająca bardzo dużo wolnego czasu i praktycznie nie kończąca się- wybieranie każdego pojedynczego sierścia z czyszczonej powierzchni. Sprawdza się wyłącznie na bardzo małych powierzchniach, lub jako uzupełnienie jednej z poprzednich metod. Metoda wymaga BARDZO dużo cierpliwości i trzeba ją często powtarzać.
Metoda MECHANICZNA
Są urządzenia do czyszczenia ubrań- garniturów i innych takich. Warto je wypróbować- gwarancji nie daję, ale urządzenie zawsze się przyda. Metoda wymaga dużo cierpliwości i trzeba ją często powtarzać.
Jeśli żadna z powyższych nie przypadła do gustu, to:
1. Poczekać aż zbierze się tego więcej, zgrabić i użyć do wypchania kołdry.
2. Zlizać
3. Przeprowadzić się
4. Wymienić dywan/chodniki/podłogę
skopiowane ze str. goldenek kropka pl
A tak na poważnie, mój poczciwy zelmerek wyzionął ducha, polecacie jakiś odkurzacz z dobrą mocą i końcówką na psią sierść?