Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Gryzienie po rękach i nogach

Nieprzeczytany postprzez anusss » 17 sty 2013, 19:53

Witam, mam problem z moim 7-miesięcznym psem. :on:oprócz wielu swoich zalet ma też kilka głównych wad- najgorsze jest wg mnie to, że nie mogę spokojnie wyjść na podwórko ani wrócić do domu jak akurat jest na dworze- Pies bardzo się cieszy na mój widok i najczęsciej chce się bawić i zwrócic na siebie moją uwagę-wtedy zaczyna gryżć za buty albo skacze na mnie- oprócz tego że to gryzienie jest dokuczliwe(łapie jednak mocno- w zimie tak tego nie czuć ale gdyby cały czas tak robił to strach pomyslec o wyjsciu na dwór z gołymi nogami) tak samo łapie za ręce- czasami jest to naprawde bolesne, nie mówiac o tym, że skaczac brudzi ubranie...
W domu też czasami jest dokuczliwy i zachowuje się w ten sposób.
Czytałam, że powinno sie przy wejsciu ignorowac psa, jesli skacze odwracac sie od niego, isc spokojnym krokiem, staram sie tak robic ale czasami mnie "zaatakuje z tyłu" i trzyma mocno za nogawkę, buta czy rękaw. Ogólnie zna komende siad i na nia reaguje ale gdy wpadnie w swój "szał" to nic do niego nie dociera, wszystkie smakołyki dostaje potym jak prawidłowo wykona komende, staram się też zawsze gdy robi cos zle przywrocic go do porzadku mowiac siad i dac mu cos za to- ale nie zawsze to wychodzi
Gdy zachowuje się zle przytrzymuje mu głowe przy ziemi ale czesto chce sie wyrywac, robie to do skutku az sie nie uspokoi ale czasami naprawde trzeba w to włozyć troche siły- wazy on juz swoje i jest silny.

Bardzo prosze o jakies wskazówki
anusss
Losowy avatar

Re: gryzienie po rękach i nogach

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 17 sty 2013, 19:56

Odsyłam do wcześniejszych wątków na ten temat.
Poszperaj na forum, a znajdziesz odpowiedzi na swój problem.
Dodatkowo odsyłam do lektury książek pani Zofii Mrzewińskiej.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 11
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: gryzienie po rękach i nogach

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 17 sty 2013, 20:05

Nie wolno przyciskać psa do ziemi -to może skutkować tylko agresją niczym więcej!
Niżej jest temat "skubanie właściciela" - radzę do niego zajrzeć.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 39
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: gryzienie po rękach i nogach

Nieprzeczytany postprzez anusss » 17 sty 2013, 20:48

postaram się w najbliższym czasie zajrzeć do ksiązek pani Zofii, przegladm też temat o skubaniu, bo naprawdema dosc takiego zachowania,
macie może jakieś rady co do tego skakania i jak przywołać do porządku psa który trzyma zębami rękaw czy but
Przyszło mi na myśl jeszcze jedno pyt- co zrobic jak pies chce skakac na samochod-wiecznie nie mogę go zabierac z podwórka ale on cieszac sie na powrot męża-skacze np na dwi samochodu zostawiajac tym samym rysy.... co robic
anusss
Losowy avatar

Re: Gryzienie po rękach i nogach

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 18 sty 2013, 06:14

Dwie godziny treningu posłuszeństwa codziennie, plus zabawy, w których pies wykonuje polecenia przewodnika. Owczarek musi coś robić - nie ma innego sposobu niż szkolenie, aby podporządkować sobie psa, ignorowanie złych dla nas zachowań niczego nie uczy.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 72
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Gryzienie po rękach i nogach

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 18 sty 2013, 16:19

Ja miałam podobny problem z Arią, łapała za rękawy i nogawki, do tej pory jej się zdarza. W nieskończoność szukałam pomocy na youtube, forach internetowych itp. Aria zaczyna łapać za rękawy gdy jej się nudzi i tym samym zwraca na siebie uwagę właśnie przez ciągnięcie za rękaw. Czasami jest to bardzo denerwujące bo Ona nie daje za wygraną, ciągnie i ciągnie. Biorę wtedy kilka smakoli i powtarzam do znudzenia komendę "zostaw" . Ona mnie za rękaw, to ja mówię " zostaw" Ona puszcza to ja daję smakola i mizianko. Czasami wydaje mi się, że Ona specjalnie łapie mnie za rękaw i sprawdza czy mam smakole dla niej :)Do tego dorzucam " siady" "warowania" i "czekania" . I tak to wygląda ... codziennie. Do tego są spacery i zabawy węchowe w domu. Najważniejsze to cierpliwość i systematyczność, mnie to jakiś czas temu umknęło i do tej pory borykam się ze złymi nawykami mojej Arii.

Eleganckie torebki damskie https://mybaze.com/pl/torebki-damskie/__styl-elegancki na każdą okazję.
Bejti
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Wiek: 33
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 14
Dołączył(a): 09 lut 2012, 23:49

Re: Gryzienie po rękach i nogach

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 18 sty 2013, 16:53

Ale tym sposobem uczysz psa, że najpierw trzeba pociągnąć, potem puścić by dostać smakola. Chodzi o to by psu nie opłacało się gryźć i ciągnąć.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 39
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Gryzienie po rękach i nogach

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 19 sty 2013, 21:50

Podobnie zdarza się mojej psinie, tyle tylko, że z podchodzeniem do stołu. Czasem podchodzi podczas naszego posiłku i po oczkach widać, że coś by chciała(mimo, że jest po swoim śniadaniu). Odsyłam ją na miejsce, czekam dłuuuuuższą chwilę i dopiero nagradzam. No i co robi piesek? Podchodzi jeszcze raz, bo wie, że ją ponownie odeślę, chwilkę sobie poczeka, a potem znowu będzie nagroda.
Wcale nie jest to takie proste, że pies kojarzy nagrodę z ostatnią wykonaną czynnością. Jestem niemal pewna, że moja zapamiętuje całe ciągi wydarzeń, a nie pojedyńcze czynności. Trochę to utrudnia sprawę, zwłaszcza jeśli chodzi o zachowania typu obszczekiwanie innych psów, bo nagle może się okazać, że pies jest pewien, że ma zaszczekać, wyrwać się, następnie wykonać jakąś tam komendę, albo nawet i kilka, i DOPIERO WTEDY zostanie nagrodzony.
AnnaJagna
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Wiek: 33
Lokalizacja: Natal, Brazylia
Pochwały: 27
Dołączył(a): 19 lis 2012, 16:12

Re: Gryzienie po rękach i nogach

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 19 sty 2013, 22:01

Gdyby wilk nie potrafił zapamietać całego ciągu wydarzeń, umarłby z głodu - polowanie wymaga wielu działań. Pies też doskonale wie, jakie działanie się opłaci na końcu. Pies doskonale rozumie cel bardo skomplikowanych działań i pojęcie nagrody odsuniętej w czasie. Możemy zawsze przechytrzyć zwierzątko - w tym przypadku nakazać warowanie ZANIM pierwszy raz podejdzie do śniadaniowego stołu i nagrodzić dopiero po śniadaniu.

Zofia Mrzewińska

Autor postu otrzymał pochwałę
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 72
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Gryzienie po rękach i nogach

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 19 sty 2013, 23:10

Jestem nowa w psim świecie, ale moja suczka zdążyła mnie już nauczyć, że to ZANIM to jest kluczowa sprawa :lool:.
AnnaJagna
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Wiek: 33
Lokalizacja: Natal, Brazylia
Pochwały: 27
Dołączył(a): 19 lis 2012, 16:12

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post