Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Gryzienie po rękach i nogach

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 22 kwi 2013, 06:10

Proponuję nauczyć chodzenia i siedzenia przy nodze. Uczyć aportowania, zapoznawać z całym światem. Uczyć, jak ma się zachowywać w swiecie człowieka. Szkolić.
Nie jest na to za wcześnie. Najpierw trzeba nauczyć znaczenia podstawowych słów - "dobrze" i "źle".
W dziale Literatura godna polecenia sa linki do artykułu jak tego nauczyć.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 72
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Gryzienie po rękach i nogach

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 22 kwi 2013, 06:33

Podrzucę link do tematu o którym pisze p. Zofia i osobiście gorąco polecam te lektury. Prawdziwa skarbnica wiedzy :ok:: http://forum.owczarkopedia.pl/post6832.html#p6832.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Gryzienie po rękach i nogach

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 22 kwi 2013, 07:36

Dziękuję serdecznie :)
ObrazekObrazek
Andzik
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dasko
Imię: Anna
Wiek: 30
Lokalizacja: Swarzędz
Pochwały: 1
Dołączył(a): 24 mar 2013, 12:40

Re: Gryzienie po rękach i nogach

Nieprzeczytany postprzez poziomka » 25 wrz 2013, 19:39

Cala ma już prawie 8 miesięcy, nie podgryza po rękach i nogach, ale nie potrafi się witać z obcymi ludźmi. Nigdy nie pozwala sobie na takie zachowanie przy mnie, czasem traktuje w ten sposób innych członków rodziny, a w szczególności moich znajomych, a dokładnie pannica uwiesza się na rękawach ubrań (stara się łapać tak żeby nie szczypnąć ręki/ dłoni tylko raczej same ubranie) i szarpie. Próbowała tak ze mną ale szybko mówiłam "siad" i dawałam coś innego do memlania. Zachowuje się w ten sposób tylko w trakcie "powitania" i raczej do obcych. I stąd moje pytanie dlaczego? Dlaczego rozumie, że mnie nie wolno, przy rodzinie się czasem zapomni (ale coraz rzadziej - tylko w momentach ogromnego podniecenia) ale obcych wita w taki sposób? Zawsze przy czymś takim jest komenda siad/waruj ale jakoś nie może załapać, że takie zachowanie nie jest pożądane w stosunku do jakichkolwiek ludzi
poziomka
Losowy avatar
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cala
Imię: Emilia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Pochwały: 1
Dołączył(a): 06 kwi 2013, 13:16

Re: Gryzienie po rękach i nogach

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 26 wrz 2013, 07:02

Polecenie "siad" powinno być wydane ZANIM pies zacznie szarpać ubranie. Proba szarpania nie może być nagradzana. Prawdopodobnie suka została starannie, choć niechcący, nauczona, że szarpanie ubrania jest nagrodzone podaniem gryzaka - właśnie tak, jak pisze Pani Poziomka - "Próbowała tak ze mną ale szybko mówiłam "siad" i dawałam coś innego do memlania". To jest właśnie uczenie, że chwyt lub próba chwytu za ubranie zostanie nagrodzona. Nauczyć prawidlowego witania można, ale wymaga to czasu = pies nie jest winien temu, że wyrobił sobie, na podstawie zachowania ludzi, nieprawidlowe skojarzenia. Proponuję kontakt z trenerem, aby nie popełnić kolejnego błędu przy oduczaniu błędnego zachowania i nauce prawidłowych zachowań.

Zofia Mrzewinska
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 72
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Gryzienie po rękach i nogach

Nieprzeczytany postprzez poziomka » 27 wrz 2013, 09:38

Pani Zofio, ja nawet tak dedukowałam, że ona być może jako zabawę to odbiera, tylko mnie zastanawia to, że to ja ją "przyuczyłam" do tego, żeby się tak zachowywała moim błędnym zachowaniem a mimo tego ona od moich rękawów trzyma się z daleka. Strasznie dużo jeszcze muszę się nauczyć o pieskim świecie i dlatego dziękuję Pani za odpowiedź :)
poziomka
Losowy avatar
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cala
Imię: Emilia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Pochwały: 1
Dołączył(a): 06 kwi 2013, 13:16

Re: Gryzienie po rękach i nogach

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 27 wrz 2013, 09:51

Od Pani rękawów trzyma się z daleka, bo czasem dostaje gryzak; ktoś inny nie ma przy sobie gryzaka. Poza tym niejeden pies wobec obcych pozwala sobie na bardziej wymuszające zachowanie niż wobec właściciela. Raszka też, jeśli pozwolę, wymusza na moich gościach przeciąganie się gryzakiem, czego nie wymusza na mnie - świetnie wie, że na mnie wymuszanie nie działa...
Nasze zwierzątka naprawdę sa bardzo inteligentne :lool:

Zofia Mrzewińska
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 72
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post