Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Jak pozbyć się psiej sierści?

Postprzez Aga i N » 17 sie 2011, 20:28

Jak pozbyć się psiej sierści łatwo, prosto i przyjemnie?

Metoda ODKURZACZOWA

Potrzebny jest nam doby odkurzacz- im lepszy, tym mniej wysiłku będziemy musieli włożyć w pracę. Metodę usprawnia zastosowania końcówki z trzepaczką, ale na znaczne ułatwienie nie liczcie. Metoda wymaga dużo cierpliwości i trzeba ją często powtarzać.

Metoda RĘKAWICZKOWA

Gumowe rękawiczki sprawdzają się wyśmienicie, zwłaszcza jeśli chodzi o tapicerkę samochodową. Psiej sierści pozbywamy się z samochodu (bądź dywanu) po nałożeniu na rękę gumowej rękawiczki. Pocieramy tą rękawiczką czyszczoną powierzchnię- sierść skłębia się i łatwo ją zdjąć i umieścić w worku. Najlepsze efekty uzyskacie, gdy rękawiczka będzie mokra, a Wy będziecie nią pocierać naprawdę długo. Metoda wymaga dużo cierpliwości i trzeba ją często powtarzać.


Metoda TAŚMOWA

Potrzebna jest nam jak najszersza taśma klejąca- może być przezroczysta, kolor nie ma oczywiście znaczenia, z wyjątkiem tego estetycznego. Rozwijamy jej kawałek i stroną z klejem dotykamy czyszczoną powierzchnię, po czym odrywamy. Krok powtarzamy obok. Po dwóch-trzech krokach wymieniamy zużyty kawałek taśmy. Klej wspaniale zbiera wszystkie włoski- klej nadaje się idealnie. Metoda wymaga dużo cierpliwości i trzeba ją często powtarzać.


Metoda GĄBKOWA

Jeśli nie mamy pod ręką rękawiczki, czy taśmy, to możemy także użyć gąbki-zmywaka. Szorstka jej strona działa na podobnej zasadzie co rękawiczka gumowa, tyle że stosujemy gąbkę. W dodatku- na sucho. Metoda wymaga dużo cierpliwości i trzeba ją często powtarzać.


Metoda DLA WYTRWAŁYCH

Najdokładniejsza z metod, ale wymagająca bardzo dużo wolnego czasu i praktycznie nie kończąca się- wybieranie każdego pojedynczego sierścia z czyszczonej powierzchni. Sprawdza się wyłącznie na bardzo małych powierzchniach, lub jako uzupełnienie jednej z poprzednich metod. Metoda wymaga BARDZO dużo cierpliwości i trzeba ją często powtarzać.


Metoda MECHANICZNA

Są urządzenia do czyszczenia ubrań- garniturów i innych takich. Warto je wypróbować- gwarancji nie daję, ale urządzenie zawsze się przyda. Metoda wymaga dużo cierpliwości i trzeba ją często powtarzać.

Jeśli żadna z powyższych nie przypadła do gustu, to:

1. Poczekać aż zbierze się tego więcej, zgrabić i użyć do wypchania kołdry.

2. Zlizać

3. Przeprowadzić się

4. Wymienić dywan/chodniki/podłogę



skopiowane ze str. goldenek kropka pl ;-)

A tak na poważnie, mój poczciwy zelmerek wyzionął ducha, polecacie jakiś odkurzacz z dobrą mocą i końcówką na psią sierść? :-)
Obowiązkowa BIBLIA każdego posiadacza owczarka: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 26
Dołączył(a): 27 lut 2011, 15:23

Re: Jak pozbyć się psiej sierści?

Postprzez ewachw » 17 sie 2011, 20:35

Pozbyć się? - nie da rady, ona ciągle podstępnie wyłazi z każdego zakamarka.... :shock:

...a już nie wspomnę o kociej... :ireful
ewachw
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Wiek: 38
Lokalizacja: Włoszakowice k/ Leszna
Pochwały: 5
Dołączył(a): 13 lut 2011, 08:12

Re: Jak pozbyć się psiej sierści?

Postprzez niya » 18 sie 2011, 02:21

ogolenie psa nie wchodzi w grę? :D
Obrazek

Obrazek
niya
Avatar użytkownika
Moderator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba
Imię: Danuta
Wiek: 31
Lokalizacja: Rzeszów :)
Pochwały: 6
Dołączył(a): 08 kwi 2011, 15:51

Re: Jak pozbyć się psiej sierści?

Postprzez Aga i N » 18 sie 2011, 05:57

A o tym nie pomyślałam zmiana tematu wątku - szukam golarki lub doswiadczonego psiego fryzjera :D
Z kudelkami da się żyć ale bez odkurzacza trochę gorzej ;)
Obowiązkowa BIBLIA każdego posiadacza owczarka: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 26
Dołączył(a): 27 lut 2011, 15:23

Re: Jak pozbyć się psiej sierści?

Postprzez kalyna » 10 paź 2011, 11:56

Łooo trochę późno znalazłam ten temat :(

ale my mamy odkurzacz przemysłowy i o wiele lepiej wciąga wszystko :)i sierść ładnie zebrana jest :)

gdzieś wyczytałam, że wilgotnym ręcznikiem przetrzeć psa, ale czy to się sprawdza to nie wiem, bo nie testowałam :D

i częste czesanie psa też pomaga :P
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 23
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 12
Dołączył(a): 15 lut 2011, 10:34

Re: Jak pozbyć się psiej sierści?

Postprzez sKate89sc » 13 paź 2011, 14:38

Ja po zabiegu nie chciałam suni meczyc czesaniem i teraz mam nauczke. Czesane stało sie walka, a wczesniej nie miałam problemu sunia siadała grzecznie i nawet sama sie nastawiała. teraz w nagrode mam znowu pełno siersci na podłodze tak jak gdy zrzucała szczenieca siersc
Obrazek
http://zrodowodem.pl
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
sKate89sc
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: ♥ Gabi ♥
Imię: Kasia
Wiek: 23
Lokalizacja: Sosnowiec
Dołączył(a): 26 maja 2011, 19:46

Re: Jak pozbyć się psiej sierści?

Postprzez kalyna » 13 paź 2011, 17:29

sKate89sc napisał(a):Ja po zabiegu nie chciałam suni meczyc czesaniem i teraz mam nauczke. Czesane stało sie walka, a wczesniej nie miałam problemu sunia siadała grzecznie i nawet sama sie nastawiała. teraz w nagrode mam znowu pełno siersci na podłodze tak jak gdy zrzucała szczenieca siersc

a jakbyś znowu zaczęła ją nagradzać co chwilę smakołykami jak jest grzeczna?
Sama jestem w szoku jak dużo smakołyki mogą pomóc przy czesaniu i przy np. czyszczeniu uszów. Jak szłam na żywca to faktycznie to była walka ja i pies, a jak podeszłam do tego z głową to Sonia już się cieszy jak widzi grzebień :)pełen luz i spokój a to najważniejsze :)
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 23
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 12
Dołączył(a): 15 lut 2011, 10:34

Re: Jak pozbyć się psiej sierści?

Postprzez pastuszkowo » 14 paź 2011, 16:49

brakuje jeszcze jednej metody
PRZYZWYCZAIĆ SIĘ :D
pzdr
Ola
pastuszkowo
Losowy avatar
Świeżak
1 rok członkostwa
Lokalizacja: Jesionka gm. Szczawin Kościelny
Dołączył(a): 17 maja 2011, 11:09

Re: Jak pozbyć się psiej sierści?

Postprzez Aga i N » 16 paź 2011, 09:43

Bez odkurzacza to można się zajechać... tony piachu na dywanie.

Dyson ma świetne odkurzacze, są np. takie przystawki do czesania psa :lool:
http://www.rynekagd.pl/ssawka-dyson-do-pielegnacji-psiej-siersci/produkt/7169.html

i turboszczotki, ale koszt takiego odkurzacza... to prawie drugi pies ;)chyba taki zakup zwróciłby się jakiejś domowej hodowli, nie mnie :-P
Obowiązkowa BIBLIA każdego posiadacza owczarka: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 26
Dołączył(a): 27 lut 2011, 15:23

Re: Jak pozbyć się psiej sierści?

Postprzez Brawurka » 16 paź 2011, 09:54

Dobrym sposobem, żeby być zmuszonym do przyzwyczajenia się jest zakup mebli wypoczynkowych, dywanu i legowiska dla psa w kolorze ciemnego brązu, z tkanin, do których WSZYSTKO się czepia :lol:. Po kilku dniach człowiek staje przed wyborem: zwolnić się z pracy, żeby cały dzień biegać z odkurzaczem, albo ... przyzwyczaić się! 8--)Ponieważ pracować muszę, bo pieniądze są dość potrzebne, pozostało mi przyzwyczaić się :lol:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Administrator
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 40
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 9
Dołączył(a): 13 lut 2011, 08:11

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post