Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Pasta i szczoteczka do zębów dla psów.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 25 lut 2011, 10:14

Używacie? Jeśli tak, to jakie firmy możecie polecić? Muszę zabrać się za zębiska V. bo ostatnio mu pożółkły. Od kilku dni śmierdzi mu też z pyska. :(Nie mam pojęcia skąd ten odór się wziął? Wcześniej miał przyjemny oddech.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Pasta i szczoteczka do zębów dla psów.

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 25 lut 2011, 12:03

moje co jakiś czas dostają kości (a latem od czasu do czasu mrożony BARF) i o dziwo działa :mrgreen:Szyszka gdyby nie to że ma strasznie zjedzone te zębiska to miała by bieluśkie jak szczeniak ;)
Szaman ma tyłozgryz więc w niektórych miejscach ten kamień mu się jednak gromadzi, na szczęście nie na tyle, zeby to jakoś strasznie mu (i mi) przeszkadzało.
a co oddechu to zauważyłam , że zmienia im się gdy zaczynam podawać suche- gdy jadą na BARFie ani śladu smrodku ;)a i kamień zdecydowanie wolniej się osadza
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szyszka
Lokalizacja: katowice
Pochwały: 9
Dołączył(a): 13 lut 2011, 16:04

Re: Pasta i szczoteczka do zębów dla psów.

Nieprzeczytany postprzez Gita » 25 lut 2011, 12:09

Niestety, mamy ten sam problem, więc też skorzystam z Waszych porad :P
Gita
Losowy avatar

Re: Pasta i szczoteczka do zębów dla psów.

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 25 lut 2011, 13:56

My wciągamy raz na jakiś czas surowe kości, kostki wołowe (te ścięgnowe - jak humor dopisze), kostki i przysmaki na zęby dla psów..
Pasty i szczoteczki nie używamy, chociaż rozważamy tę opcję w niedalekiej przyszłości..
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 3
Dołączył(a): 19 lut 2011, 19:45

Re: Pasta i szczoteczka do zębów dla psów.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 25 lut 2011, 13:58

Viggo niestety nie może już jeść niczego poza dwoma głównymi posiłkami, także czyszczenie zębów poprzez gryzienie kości odpada.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Pasta i szczoteczka do zębów dla psów.

Nieprzeczytany postprzez Adela555 » 08 mar 2011, 19:03

Ja daje psu tylko dentastixy i inne produkty tego typu.
Adela555
Losowy avatar

Re: Pasta i szczoteczka do zębów dla psów.

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 08 mar 2011, 19:15

Wskazujący palec i "Stoma-żel".
Mój je suche i ma przyjemny oddech :roll:a żelu używam jak mi się przypomni. Jak ma już osadzony kamień to możesz czyścić codziennie jak się poprawi to 1-2 x w tygodniu.
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Wiek: 57
Lokalizacja: Ruda Sląska
Pochwały: 11
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:58

Re: Pasta i szczoteczka do zębów dla psów.

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 20 mar 2011, 17:37

A ja w zeszlym roku kupilam dentystyczny przyrzad do usuwania kamienia nazebnego. Zaplacilam 11zl, chyba to sie sierp nazywa, ludzkie. I Sabinie pieknie caly pskudny kamien zdarlam. Pierwsze trzy moje ruchy wywolaly niechec, ale potem spokojnie poczekala na koniec. Niesamowite jest to, jak latwo i szybko cale platy tego dranstwa odpadaja. Polecam.
nebrot
Losowy avatar

Re: Pasta i szczoteczka do zębów dla psów.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 20 mar 2011, 18:09

Nebrot, dzięki za podpowiedź.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Pasta i szczoteczka do zębów dla psów.

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 22 mar 2011, 19:14

A próbowaliście zielonych kości z chlorofilem, podobno też działa, moja teściówka kupuje takie Schili, tyle, że Schila ma młodziutkie ząbki i jest na barfie, w związku z tym nie jest to do końca na niej przetestowane. Teraz daje jej Dezo Tabs z chlorofilem na zamaskowanie zapaszku cieczkowego, mają one dobre komentarze, nawet w przypadku starszych psów dają efekt przyjemnego zapachu z pyska
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Wiek: 41
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:42

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post