Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Pies pije swój mocz

Nieprzeczytany postprzez Aniutekbonita » 12 sie 2012, 18:09

Witam,
Jestem właścicielką 5 miesięcznego Owczarka . Mój piesek od małego pije swój mocz nawet jak jest na trawie(wcześniej pił z kafelków w domu). Nie wiem czy jest to spowodowane tym że mu to smakuje ale boje się że może mu to zaszkodzić. Chciałam się was zapytać czy mogą wystąpić u niego jakieś choroby lub czy świadczy to o braku jakiejś substancji w organizmie. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi :)
Obrazek
Aniutekbonita
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Polo
Imię: Ania
Wiek: 17
Lokalizacja: Warszawa
Dołączył(a): 10 sie 2012, 15:28

Re: Pies pije swój mocz

Nieprzeczytany postprzez ojeja » 26 sie 2012, 21:01

zadam pytanie może nie związane z tematem - jaka była wasza reakcja (co robiłaś/jak postępowałaś z nim) na załatwienie się szczeniaka w domu (na zrobienie siku)
ojeja
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: leon
Imię: teresa
Lokalizacja: królewskie miasto
Pochwały: 3
Dołączył(a): 26 sie 2012, 20:39

Re: Pies pije swój mocz

Nieprzeczytany postprzez dariex » 26 sie 2012, 21:27

Żadna.
Jesli psiak zsikał się w domu,to wyłącznie Twoja wina,że nie zdążyłaś go wyniesć,więc jaka miałaby być reakcja?

http://smon.pl
dariex

Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 35
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 21
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: Pies pije swój mocz

Nieprzeczytany postprzez Aniutekbonita » 26 sie 2012, 21:32

Nic nie robiliśmy. Znaczy tylko mówiliśmy "nooo nie Polo znowu" ( czy coś w tym rodzaju) i lataliśmy za nim z mopem. Domyślam się że chodziło o wkładanie pyska czy nosa psa w mocz ale takich rzeczy nigdy nie robimy. Poza tym już chyba wiem jaka jest przyczyna jego postępowania. Mojemu szczeniakowi brakuje składników, witamin itp. bo jest chory na trzustkę.
Pozdrawiam
Obrazek
Aniutekbonita
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Polo
Imię: Ania
Wiek: 17
Lokalizacja: Warszawa
Dołączył(a): 10 sie 2012, 15:28

Re: Pies pije swój mocz

Nieprzeczytany postprzez ojeja » 26 sie 2012, 23:00

choroba trzustki raczej nie ma nic wspólnego z piciem moczu. Mój pies równiez ma chorą trzustkę i nic takiego nie robił. Wydaje mi się że to może być "jego sprzątanie "po sobie"", może ów mop to dla niego jakaś "forma" kary (piszesz że biegaliście za psem z tym mopem) i w ten sposób stara się "sprzątając" (również i na spacerze) po sobie tej "kary" uniknąć. A weterynarza pytałas o przyczynę takiego zachowania?
ojeja
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: leon
Imię: teresa
Lokalizacja: królewskie miasto
Pochwały: 3
Dołączył(a): 26 sie 2012, 20:39

Re: Pies pije swój mocz

Nieprzeczytany postprzez Aniutekbonita » 27 sie 2012, 08:15

A jeżeli chodzi o bieganie za nim z mopem, zapisałam to w cudzysłowie. Oczywiście że nie ganialiśmy za nim tylko często go używaliśmy. Mop nie jest dla niego formą kary. Nie kuli ogona ani nie odchodzi od niego itp. Nigdy też go nie gryzł, chociaż czasem lubił za nim biegać. Poza tym, jak mop mógł być formą kary podczas jego pierwszej wpadki (po której wypił swój mocz) jak jeszcze go nie widział. Jeden weterynarz powiedział że pies jest po prostu głupi a drugi po wyniku badań krwi stwierdził że może uzupełnia jakieś składniki. Może i była to prawda bo od jakiegoś czasu dostaje leki i już takich rzeczy nie robi (może raz na jakiś czas).
Obrazek
Aniutekbonita
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Polo
Imię: Ania
Wiek: 17
Lokalizacja: Warszawa
Dołączył(a): 10 sie 2012, 15:28

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post