Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Moj pies gryzie swoj ogon!

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 6 cze 2012, o 09:16

No, ale to że pies jest psem "podwórkowo-strózująco-łańcuchowym" nie zwalnia właściciela z poświęcania mu uwagi i nauczenia podstaw takich jak karne zachowanie przy czynnościach pielęgnacyjnych czy chodzenie na smyczy. Dla mnie nie ma wytłumaczenia gdy pies w tym wieku tego nie potrafi. Przecież nie trzeba być super wykwalifikowanym przewodnikiem aby go tego nauczyć. To tyle OT z mojej strony.

Zachęcam do wizyty u dobrego weterynarza, a jak on nie pomoże to u psiego behawiorysty/szkoleniowca.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez niya » 6 cze 2012, o 09:19

Zgadzam się z Tobą, ale na razie nie wiemy gdzie pies żyje i jak żyje. Może poczekajmy na wypowiedź autorki na ten temat :).
Amba była z nami 6 lat, 3 miesiące i 13 dni
Obrazek
Od 30.03.2018 jest z nami Sara, 2-letnia ON-ka ze schroniska :)
Obrazek
niya
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba[*], Sara
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 6 cze 2012, o 09:21

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, ważne że Marysia coś chce z tym zrobić.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Samba=) » 6 cze 2012, o 11:40

Raczej innych objawow nie zauwazam, ale moge dodac ze zawsze gryzie ogon gdy przychodze do domu

-- 6 cze 2012, o 12:42 --

Wybieram sie wkrotce do weterynarza na kolejne szczepienie wiec przy okazji zapytam go
Samba=)
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 6 cze 2012, o 12:52

Samba mamy ten sam problem z ogonem, u naszej suni niestety jest to choroba psychiczna ..
Karolina88
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 6 cze 2012, o 13:44

Ja tesz jestem poczatkujaca w temacie owczarek dużo się nauczyłam na forum o psach,socialiozacja zuli była trudna ale teraz jest ok ale poświeciłam duzo pracy i cierpliweosci wiec decydując sie na takiego psa nie rozumiem jak można go zaniedbać
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 6 cze 2012, o 14:08

Samba=) napisał(a):Raczej innych objawow nie zauwazam, ale moge dodac ze zawsze gryzie ogon gdy przychodze do domu

Niedobrze.... na Twój widok raczej powinna do Ciebie skakać i dopraszać się o przywitanie jej... czy psina ma prawo się czymś stresować?
Pytam, bo wiem jak Nazgul przeżywa stres związany ze spotkaniem kota... rozbabrał sobie rankę, dorobił drugą, ale na szczęście opieka nad zestresowanym psem i maść z antybiotykiem dały radę, tylko muszę naprawdę na Nazgula uważać i wprowadzać go do domu po spotkaniu z kotem zrelaksowanego... trochę to trwało zanim znalazłam przyczynę nie gojenia się ranki i warto się tym podzielić.
I bardzo ważna jest wizyta u weterynarza, nie ma co się bujać i rozmyślać że samo przejdzie...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Samba=) » 6 cze 2012, o 17:01

Nie sadze zeby miala jakis powod do stresow

-- 6 cze 2012, o 18:04 --

Czy weterynarz moze temu jakos zaradzic? Bardzo zaniepokoily mnie te posty, wiec pytam sie

-- 6 cze 2012, o 18:09 --

Niedobrze.... na Twój widok raczej powinna do Ciebie skakać i dopraszać się o przywitanie jej... czy psina ma prawo się czymś stresować?
Pytam, bo wiem jak Nazgul przeżywa stres związany ze spotkaniem kota... rozbabrał sobie rankę, dorobił drugą, ale na szczęście opieka nad zestresowanym psem i maść z antybiotykiem dały radę, tylko muszę naprawdę na Nazgula uważać i wprowadzać go do domu po spotkaniu z kotem zrelaksowanego... trochę to trwało zanim znalazłam przyczynę nie gojenia się ranki i warto się tym podzielić.
I bardzo ważna jest wizyta u weterynarza, nie ma co się bujać i rozmyślać że samo przejdzie...

To tez nie jest tak ze wogule sie ze mna nie wita. N poczatku skacze, szczeka i piszczy z radosci pozniej gdy wchodze do domu gryzie swoj ogon, a gdy jakies 10 minut pozniej wychodze z zeby sie z nia pobawic i wyprowadzic na spacer przynosi swoja ulubiona zabawke.
Samba=)
Losowy avatar

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje