Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Czym karmić szczeniaczka owczarka niemieckiego dlugowlosego

Nieprzeczytany postprzez lados003 » 14 kwi 2015, 08:46

witam mam takie zapytanie czym mogę karmić małego 4-5 tyg szczeniaczka owczarka niemieckiego dlugowlosego ?Mam to od kilku dni dostawał mleko ale w małych ilościach wczoraj kupilem mu karmę ale jest ona od 6 tygodni .oraz karme pedigree dla szczeniat od 2 miesiecy oraz jedzenie z puszki z pedigree dla szczeniąt ale nie wiem co mu podawać karmę kupilem na szybko w sklepie najbardziej odpowiednią jaka była ale to tak dla starszych szczeniąt co sądzicie pomożecie mi ?
lados003
Losowy avatar
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: dawid
Wiek: 22
Lokalizacja: Słupca
Dołączył(a): 14 kwi 2015, 08:35

Re: Czym karmić szczeniaczka owczarka niemieckiego dlugowlos

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 14 kwi 2015, 14:20

Hmm w tym wieku to jeszcze szczeniaki powinny być karmione przez matkę, a więc nie mleko (bo pewnie dawane było krowie? takiego nie powinno się dawać) tylko preparat mlekozastępczy dla szczeniąt i do tego karma z tych dla suk szczennych i szczeniąt np Josera family (tylko ona ma tylko wielkie worki :nea:), albo np Royal canin starter. Nie znam więcej takich karm. Musi być ona dużo bardziej kaloryczna niż dla starszych szczeniąt. Skąd masz takiego młodego pieska? Taki powinien być jeszcze z matką.
Obrazek
WarOfWorlds
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Wiek: 25
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 25 sty 2014, 20:34

Re: Czym karmić szczeniaczka owczarka niemieckiego dlugowlos

Nieprzeczytany postprzez lados003 » 14 kwi 2015, 14:40

dostałem od znajomego suka niestety zdechla i trzeba wychowac jakos
lados003
Losowy avatar
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: dawid
Wiek: 22
Lokalizacja: Słupca
Dołączył(a): 14 kwi 2015, 08:35

Re: Czym karmić szczeniaczka owczarka niemieckiego dlugowlos

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 14 kwi 2015, 15:59

Dokładnie tak, jak pisze Aga. Potem możesz zacząć dokarmiać zmiksowanym mięsem z marchewką lub "gerberkami" dla niemowlaków.
Nowe pokarmy, jak dziecku, trzeba wprowadzać stopniowo,żeby nie "rozwalić" szczeniakowi żołądka.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Czym karmić szczeniaczka owczarka niemieckiego dlugowlos

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 14 kwi 2015, 16:59

Osobiście była bym ostrożna w podawaniu takiego jedzenia. Pedigree wywalić,to karma dla kur, nie dla psów.
Jeżeli będziesz dawać suche,to dobrej jakości, malusie granulki ma fitmin dla szczeniąt, jest to niezła i niezbyt droga karma.
Prześledź wątki o karmieniu, może coś jeszcze wpadnie w oko.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Czym karmić szczeniaczka owczarka niemieckiego dlugowlos

Nieprzeczytany postprzez Michal Ceregrzyn » 13 maja 2015, 12:19

Witam. Jestem lekarzem weterynarii i specjalizuje się w żywieniu psów i kotów i chciałem odnieść się do wypowiedzi użytkownika Vega_bw nt. tego, że Pedigree to „karma dla kur”. Doskonale orientuję się w rynku gotowych karm dla zwierzą domowych i od wielu lat analizuję skład tych produktów. Jeśli chodzi o markę Pedigree to z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że ta marka karmy to pełnoporcjowe i zdrowe pożywienie dla psów, które spełnia wszystkie normy stawiane przed karmami dla psów. Jedną z ważnych informacji jest to, że do produkcji karm można wykorzystywać mięso i surowce pochodzenia zwierzęcego, pochodzące wyłącznie od zwierząt rzeźnych, które w trakcie uboju zostały dopuszczone do spożycia również przez ludzi. Mitem jest, że do produkcji karm stosuje się bezwartościowe składniki.
W wypowiedzi wspomniano karmę Fitmin. Analiza składu Pedigree Junior i Fitmin Medium Puppy, pokazuje, że wartości odżywcze nie różnią się tak znacząco, by jedną karmę gloryfikować, a drugą odsyłać do kosza na śmieci. Dla przykładu: zawartość białka w przeliczeniu na 1000 kcal wynosi w Pedigree Junior suchym 72,2 g, a w Fitmin Medium Puppy 71,7g, co oznacza, że są to produkty właściwie identyczne pod tym względem. To, co podobno ma dyskwalifikować karmy z supermarketu to zawartość zbóż. Przyjrzyjmy się zatem ile zboża, czyli węglowodanów znajduje się w porównywanych karmach. Rzeczywiście Pedigree zawiera więcej węglowodanów niż analizowany wariant Fitmin odpowiednio i 99,1g 89,1g / 1000 kcal. Jak widać różnica nie jest dramatycznie duża, przy identycznej energii metabolicznej obu karm – 389 kcal/100g (deklarowanej przez producentów), dawkowanie jest takie samo.
Warto zaznaczyć, że koszt żywienia Pedigree jest istotnie niższy niż w przypadku karm ze sklepu zoologicznego. Jak dla mnie – lekarza weterynarii chciałbym zachęcić do wyrażania opinii opartych na rzetelnej analizie faktycznych składów i analiz karm, unikniemy dzięki temu nieprawdziwych i krzywdzących stwierdzeń, które w moim mniemaniu szkodzą głownie psom. Polecam w tym względzie lekturę http://www.faktyokarmie.pl

Pozdrawiam,
Michał Ceregrzyn
Dr n. weterynaryjnych
Michal Ceregrzyn
Losowy avatar
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Michał
Wiek: 48
Lokalizacja: Polska
Dołączył(a): 13 maja 2015, 11:56

Re: Czym karmić szczeniaczka owczarka niemieckiego dlugowlos

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 13 maja 2015, 14:30

Michal Ceregrzyn napisał(a):Witam. Jestem lekarzem weterynarii i specjalizuje się w żywieniu psów i kotów i chciałem odnieść się do wypowiedzi użytkownika Vega_bw nt. tego, że Pedigree to „karma dla kur”. Doskonale orientuję się w rynku gotowych karm dla zwierzą domowych i od wielu lat analizuję skład tych produktów. Jeśli chodzi o markę Pedigree to z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że ta marka karmy to pełnoporcjowe i zdrowe pożywienie dla psów, które spełnia wszystkie normy stawiane przed karmami dla psów. Jedną z ważnych informacji jest to, że do produkcji karm można wykorzystywać mięso i surowce pochodzenia zwierzęcego, pochodzące wyłącznie od zwierząt rzeźnych, które w trakcie uboju zostały dopuszczone do spożycia również przez ludzi. Mitem jest, że do produkcji karm stosuje się bezwartościowe składniki.
W wypowiedzi wspomniano karmę Fitmin. Analiza składu Pedigree Junior i Fitmin Medium Puppy, pokazuje, że wartości odżywcze nie różnią się tak znacząco, by jedną karmę gloryfikować, a drugą odsyłać do kosza na śmieci. Dla przykładu: zawartość białka w przeliczeniu na 1000 kcal wynosi w Pedigree Junior suchym 72,2 g, a w Fitmin Medium Puppy 71,7g, co oznacza, że są to produkty właściwie identyczne pod tym względem. To, co podobno ma dyskwalifikować karmy z supermarketu to zawartość zbóż. Przyjrzyjmy się zatem ile zboża, czyli węglowodanów znajduje się w porównywanych karmach. Rzeczywiście Pedigree zawiera więcej węglowodanów niż analizowany wariant Fitmin odpowiednio i 99,1g 89,1g / 1000 kcal. Jak widać różnica nie jest dramatycznie duża, przy identycznej energii metabolicznej obu karm – 389 kcal/100g (deklarowanej przez producentów), dawkowanie jest takie samo.
Warto zaznaczyć, że koszt żywienia Pedigree jest istotnie niższy niż w przypadku karm ze sklepu zoologicznego. Jak dla mnie – lekarza weterynarii chciałbym zachęcić do wyrażania opinii opartych na rzetelnej analizie faktycznych składów i analiz karm, unikniemy dzięki temu nieprawdziwych i krzywdzących stwierdzeń, które w moim mniemaniu szkodzą głownie psom. Polecam w tym względzie lekturę http://www.faktyokarmie.pl

Pozdrawiam,
Michał Ceregrzyn
Dr n. weterynaryjnych

Przepraszam Cię bardzo,ale cytowana powyżej Twoja wypowiedź dramatycznie świadczy o gloryfikowaniu marketówek. Co z tego,że z Twojej analizy wynika,że składy są podobne. Owszem może ilość białka i węglowodanów jest zbliżona,ale zapytam o ich jakość. Czyż powszechnie wiadomym nie jest,że białko roślinne jest dużo gorzej przyswajane przez psa w porównaniu do białka zwierzęcego?
Kolejna sprawa to ilość mięsa i jego pochodnych w karmach marketowych- jest tam do 4% takowego, co dopowiada coś około 10% uwodnionego mięsa. Jak dla mnie dramatycznie mało.
Podczas, gdy w karmach takich jak choćby brit,czy fitmin jest tego mięsa ponad 20%,co analogicznie odpowiada prawie podwójnej ilości uwodnionego.
Powtórzę po raz kolejny,że pies to nie kura i należy mu się solidna porcja mięsa i jego pochodnych. Z tego,co pamiętam,to jest drapieżnikiem, prawda?
Po za tym wiadomy jest fakt,że pożywienie wysoko przetworzone z duża ilością sztucznych dodatków jest co najmniej niekorzystne dla zdrowia zarówno ludzkiego, jak i zwierzęcego.
Tak więc mimo Twoich przekonywań pozostanę przy karmie wysokiej jakości uznanych producentów i jedzeniu naturalnemu, które z jakiś przyczyn najbardziej odpowiada mojemu psu, po którym wygląda pięknie, czuje się świetnie i nie robi odchodów wielkości stodoły. Z pozdrowieniami.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Czym karmić szczeniaczka owczarka niemieckiego dlugowlos

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 14 maja 2015, 07:55

Wszystkie moje psy karmiłam i karmię przede wszystkim surowym mięsem.
Szczeniaki po ukończeniu 3 tygodnia życia zaczynałam dokarmiać roztartym mięsem - też surowym. 7-tygodniowe oprócz mięsa dostawały biały ser, okazjonalnie jajko, surowe jablko, marchew, niewielkie ilości suchego razowego chleba bez konserwantów, surowe kości.
Obecny koszt utrzymania mojej dorosłej owczarki belgijskiej wynosi ok. 200 złotych miesięcznie.

Wszystkie suche karmy moim zdaniem najlepiej służą służą producentom i sprzedawcom tychże karm.
Zwolennikom suchych karm polecam odżywianie całej rodziny, dzieci nie wyłączając, wyłącznie zupkami w proszku plus konserwy mięsne - przecież produkowane są dla ludzi, więc powinny być doskonale zbilansowane, bez chemii, bez konserwantów, przeciwutleniaczy - po prostu cudowne i najzdrowsze.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 74
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Czym karmić szczeniaczka owczarka niemieckiego dlugowlos

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 14 maja 2015, 11:26

Pani Michale, ile Panu zapłacili?
Psom szkodzi śmieciowe jedzenie, które się nam wciska na każdym kroku. Nie było chyba weta (a trochę ich "zwiedziłam"), który by mi nie próbował wcisnąć suchej karmy dla mojego psa. Straszenie co to mu się bez niej nie stanie i jak to sama nie zapewnie wszystkiego co potrzebuje jest na porządku dziennym. A mój pies nie jest chomikiem i nie będzie jadł kulek ze znikomą zawartością mięsa.
Rozumiem, że ze zdrowego psa nie ma kasy, ale wszystko ma jakieś granice. :mur:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 39
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 41
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Czym karmić szczeniaczka owczarka niemieckiego dlugowlos

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 14 maja 2015, 12:25

U mnie szczeniaki dostają pierwszy mięsny posiłek (mielona surowa wołowina) w 17 dniu życia. 4-5 tygodniowe szczenię może już z powodzeniem jeść biały ser, jajko (białko ścięte, żółtko surowe), ryby, węglowodany złożone.
Suchą (rozmoczoną) karmę (Fish4Dogs) też uczę jeść - tylko tak na wszelki wypadek. Bo dla mnie wszystkie suche karmy nadają się do kosza :-P. A stosuję je tylko w wyjątkowych sytuacjach.


PS. Co oznacza "karma pełnoporcjowa" ???

Edit: Zerknęłam sobie na stronę faktyokarmie.pl. Bardzo mi się "podoba" twierdzenie, że surowe mięso może być zagrożeniem dla psów i dla ich właścicieli :mur:Chyba się ubezpieczę od tego ryzyka :roftl:
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Avatar użytkownika
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 49
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 51
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 13:01

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post