Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Porada żywieniowa & Acana Grasslands

Nieprzeczytany postprzez tomas15243 » 10 gru 2012, 01:47

Jako, że to jest mój pierwszy post, witam wszystkich! Mam 13 miesięczną suczkę owczarka niemieckiego długowłosego. Chciałbym zapytać o jej żywienie, a konkretnie o karmę. Zacznijmy od początku. Mam wrażenie, że Vera jest troszkę szczupła. Na obecną chwilę waży 30 kg. (Spróbuję w najbliższym czasie wrzucić jakieś zdjęcie). Od szczeniaka karmiłem ją gotowanym, ale była bardzo wybredna i ewidentnie takie jedzenie jej nie pasowało. Po konsultacji z weterynarzem postanowiliśmy przejść na suchą karmę. Wet polecił mi karmę ARION Puppy Large Breed, jako optymalną karmę w dobrej cenie. Psinie smakowała, ale już w trakcie pierwszego worka dostała uczulenia i to w takim stopniu, że zaczęła sobie wygryzać sierść. (przypuszczamy, że to od karmy, tym bardziej, że po zmianie uczulenie znikło) Dostała serię zastrzyków odczulających, karmę zmieniłem na BRIT Care Lamb&Rice i wszystko zaczęło powoli wracać do normy. Brit'a Vera zjadła dwa worki, ale jadła bardzo niechętnie i ewidentnie ta karma jej nie smakowała, a poza tym kupy bardzo duże. W końcu kupiłem karmę Acana Grasslands. Vera właśnie jest w połowie pierwszego worka, je bardzo chętnie, karma jej smakuje, kupy w normie, nie ma uczulenia, także chyba jest ok. Oprócz karmy dziennie dostaje jeszcze jedną szyję z indyka no i raz na tydzień mięso z kurczaka, wołowe, albo z królika (zależy co na obiad). Zastanawiam się tylko, czy ta ACANA jest odpowiednia dla jakby nie patrzeć jeszcze szczeniaka. Nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej informacji dla jakich psów karma jest przeznaczona. Niektórzy piszą, że dla wszystkich ras psów i w każdym wieku, a niektórzy, że dla psów dorosłych. Może ktoś z Was spotkał się z tą karmą i może się podzielić opinią? Biorąc pod uwagę skład to chyba dla szczeniaka może być. No i zastanawiam się czy stosując taką dietę Vera nabierze na siebie trochę masy i rozbuduje się prawidłowo. Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że wszystko jest zrozumiałe. Pozdrawiam i czekam na odp. :-)
tomas15243
Losowy avatar
Świeżak
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: VERA
Imię: Tomek
Wiek: 24
Lokalizacja: Kraków
Dołączył(a): 09 lis 2012, 13:19

Re: Porada żywieniowa & Acana Grasslands

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 10 gru 2012, 09:01

Witamy :)

Na wstępie... 30 kg to dobra waga. Owczarki powinny być szczupłe, bo wtedy są zdrowe :)

Acana to baaaardzo dobra karma, ale jak dla mnie ma za dużo białka i tłuszczu. My karmimy podobną karmą Taste of the wild ( jagnięcina). Też w niej nie ma podziału na szczenięta i dorosłe. Trzeba po prostu podawać odpowiednią ilość do masy i wieku psa. Aria ma 10 mcy i dostaje 450 g dziennie.

Jeśli Twojemu psiakowi pasuje Acana i nie ma żadnych rewolucji żołądkowych, to śmiało możesz nią karmić ( ja bym karmiła). Muszą minąć ok 2 -3 tyg. byś mógł ocenić, czy karma jest OK.

I nie mieszaj karmy z mięsem, bo to może rozregulować żołądek. Albo to, albo to. Oczywiście jak czasem dasz jako smaczka kawałek mięsa, to nic się nie stanie, ale raczej trzymajcie się jednego rodzaju pokarmu.

Ps. Załóż małej galerię :)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 36
Pochwały: 11
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: Porada żywieniowa & Acana Grasslands

Nieprzeczytany postprzez sKate89sc » 10 gru 2012, 09:38

Moja od początku była na ACANA Puppy Large Breed. Miała piękną sierść, koopy ładne. Niestety później coś się jej odmieniło i nie chciała jej jeść.
Karma jest jedną z lepszych i śmiało mogę ją polecić.
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Obrazek
Obrazek
sKate89sc
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ♥ Gabi ♥
Imię: Kasia
Wiek: 25
Lokalizacja: Sosnowiec
Pochwały: 1
Dołączył(a): 26 maja 2011, 20:46

Re: Porada żywieniowa & Acana Grasslands

Nieprzeczytany postprzez tomas15243 » 11 gru 2012, 00:10

Czyli będę mógł powiedzieć coś więcej o efektach jak Vera zje cały worek :)Dagi, a tak apropo's ile ARIA obecnie waży? Zastanawiam się czy dawkować karmę dokładnie tak jak na opakowaniu, czy można dawać trochę więcej niż zalecane? Mówisz, że jak będę karmił Verę samą karmą to wystarczy, aby nabrała odpowiednich kształtów i rozbudowała się tak jak należy?
tomas15243
Losowy avatar
Świeżak
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: VERA
Imię: Tomek
Wiek: 24
Lokalizacja: Kraków
Dołączył(a): 09 lis 2012, 13:19

Re: Porada żywieniowa & Acana Grasslands

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 11 gru 2012, 15:46

Aria jest dość dużą suczką, więc nie powinna być dla Ciebie wyznacznikiem ;)Jest szczupła bardzo a waży ponad 39 kg - kawał baby z niej ;)

Nigdy nie dawaj więcej niż podają na opakowaniu. Lepiej podać tyle ile proponują lub ciut mniej.

Utuczysz psa i wcale nie będzie ładnie zbudowana, a do tego wpłynie to na jej zdrowie. Będzie ociężała i siądą jej stawy...

Owczarek to nie mastiff;) Nie ma nic piękniejszego niż szczupła - zgrabna Onka/Donka :)

Ps. Poproś dobrego Weta, by wyliczył zapotrzebowanie kaloryczne Verki. Podaj mu kaloryczność karmy i on sam obliczy ile dokładnie sunia powinna jeść.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 36
Pochwały: 11
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: Porada żywieniowa & Acana Grasslands

Nieprzeczytany postprzez tomas15243 » 12 gru 2012, 02:37

Faktycznie kawał baby z niej ;)Tak tylko orientacyjnie pytałem o wagę. Nie eksperymentowałem i cały czas daję tyle ile zaleca producent, ale dobry pomysł z tym weterynarzem. Patrząc na Verę z profilu to chyba nie wygląda źle, ale patrząc z góry to wydaje mi się za szczupła i stąd moje obawy. Jeszcze ktoś pomyśli, że ją głodzę, heheh :DMyślę, że ma jeszcze trochę czasu żeby przybrać masy zanim dorośnie, a skoro mówisz, że sama karma wystarczy to mnie uspokoiłaś. Dzięki za radę. Tak apropo's założyłem Verze galerię: don-vera-t3080.html
tomas15243
Losowy avatar
Świeżak
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: VERA
Imię: Tomek
Wiek: 24
Lokalizacja: Kraków
Dołączył(a): 09 lis 2012, 13:19

Re: Porada żywieniowa & Acana Grasslands

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 12 gru 2012, 08:33

Widziałam foty. Vera wygląda cudnie:) Tak jak należy! Także się nie martw:)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 36
Pochwały: 11
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: Porada żywieniowa & Acana Grasslands

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 12 gru 2012, 09:16

Acana jest bardzo dobrą karmą, z wysoką zawartością mięsa. Dlatego nie dodawałabym już mięsnych posiłków regularnie, a jedynie w postaci nagrody, rarytasu, czegoś specialnego na wielką okazję.
Obrazek Obrazek
Carmella
Avatar użytkownika
Kociara, która zeszła na psy
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Lokalizacja: Podbeskidzie
Pochwały: 10
Dołączył(a): 16 cze 2011, 13:12

Re: Porada żywieniowa & Acana Grasslands

Nieprzeczytany postprzez tomas15243 » 16 gru 2012, 00:52

Dziękuję za wszystkie szybkie odpowiedzi i fachowe rady. Na pewno skorzystam z nich. Dagi uspokoiłaś mnie swoim ostatnim komentarzem, dzięki :)
tomas15243
Losowy avatar
Świeżak
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: VERA
Imię: Tomek
Wiek: 24
Lokalizacja: Kraków
Dołączył(a): 09 lis 2012, 13:19

Re: Porada żywieniowa & Acana Grasslands

Nieprzeczytany postprzez Wilania » 16 gru 2012, 23:11

Mimo, że Acana ma dobry skład, to słyszałam niejednokrotnie, że psiaki mają po niej rewolucje żołądkowe (nie tylko podczas przestawiania). W tej cenie (a nawet ciut taniej) możesz dostać TOTW (to, czym karmi Dagi swoją Arię). Także ja zamiast Acany polecam Taste of the Wild (Wirusiński je wersję rybną). Co do dawkowania zgadzam się z przedmówcami-lepiej mniej niż więcej. Pewnego razu też mi się wydawało, że Wirusek coś za szczupły jest i zwiększyłam mu dawkę o pół kubka i jedyne, co osiągnęłam, to konieczność odchudzania go z nadprogramowych 2 kg. Waż swoją towarzyszkę regularnie i porównuj ze wzorcem i tylko na tej podstawie decyduj o tym, czy zwiększać/zmniejszać dawkę karmy.
Mój owczarek niemiecki Wirus
Wilania

Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Wirus
Imię: Ania
Wiek: 27
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 3
Dołączył(a): 14 kwi 2012, 17:23

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post