Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Psia znajda w mieszkaniu

Nieprzeczytany postprzez synthex » 21 maja 2013, 11:32

Witam!
Od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem ON, wiek do dwóch lat.
Przybłąkał się on do mojego wuja na działkę dwa tygodnie temu; przyjechałem po niego w czwartek, żeby się ze mną oswoił. Jest niesamowicie przywiązany, tak do mnie jak i był do wujka.
W ramach oswajania z najbliższą rodziną pierwszą noc spędziliśmy u teściów. Tam zachowywał się jak u siebie, jedynie nikogo innego poza mną nie uznaje, co rozumiem - za dużo ostatnio. Ogólnie nie jest źle, ale:
przywieźliśmy go do mieszkania; nie chce niczego pić, ani jeść, leży zestresowany i apatyczny, boi się wejść sam np. do kuchni.
Jak można mu pomóc, aby szybciej się przyzwyczaił do nowego miejsca?
Zaznaczam, że w czerwcu chcemy iść na szkolenie - wyrywa się do innych psów (acz nie zawsze), słucha tylko mnie, żony w ogóle, ale ona nigdy nie miała psa, więc obojgu się przyda.
Bardzo proszę o radę.
:pomocy:
synthex
Avatar użytkownika
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: Genaker
Imię: michał
Wiek: 30
Lokalizacja: krk
Dołączył(a): 14 maja 2013, 13:07

Re: psia znajda w mieszkaniu

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 21 maja 2013, 12:34

Przede wszystkim nic na siłę, daj psu czas. Tyle nowego w tak krótkim czasie, zestresowałoby i człowieka. :ok:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 41
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 15
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: psia znajda w mieszkaniu

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 21 maja 2013, 22:59

Nie wiadomo ile psiak się błąkał,czy komuś uciekł czy ktoś go wyrzucił.Nie wiadomo czy mieszkał przy budzie czy w mieszkaniu.
Tak jak poradziła Brawurka-nic na siłę.
Nie chodźcie za nim na siłę,nie przytulajcie,nie głaskajcie bez przerwy,nie zachęcajcie na siłę do zwiedzania mieszkania.
Dajcie mu czas,aby się oswoił.

A czy sprawdzaliście w schronisku czy nikt tego psa nie szuka?
http://schronisko.avx.pl/
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha
Imię: Joanna
Wiek: 31
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 11
Dołączył(a): 01 cze 2012, 21:57

Re: psia znajda w mieszkaniu

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 22 maja 2013, 07:27

ja bym mu dała spokój póki co. zróbcie mu posłanie w jakimś ustronnym miejscu, gdzie nikt go nie będzie zaczepiał, niech to będzie taki jego "azyl". nie narzucajcie mu się, nie próbujcie "na szybko" go ze wszystkim oswajać, niech to dzieje się swoim tempem, a dzięki temu więcej zyskacie niż przy oswajaniu na siłę.
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post